ZPRAVODAJSTVÍ

Ochranáři zvířat v šoku! Desítky krav uhynuly hladem

27. srpna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Otřesný případ týrání zvířat vyšetřuje v těchto dnech policie na Šumpersku. V jedné z místních farem totiž došlo k úhynu téměř třiceti krav hladem! Jejich majitelka pro zvířata nezajistila dostatek krmiva. Další kusy museli kvůli jejich špatnému zdravotnímu stavu utratit přímo veterináři.

„Komisař z oddělení hospodářské kriminality obvinil v uplynulých dnech osmačtyřicetiletou ženu ze Šumperska ze spáchání trestného činu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti,“ uvedla k případu mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Chovatelka si podle vyšetřovatelů nezajistila dostatek krmiva pro výživu zvířat. V době od ledna do června tak mělo celkem šedesát krav trpět akutní podvýživou, kvůli které uhynulo hladem 27 zvířat. Dalších pět utratili veterináři.

Úhyn desítek zvířat trýznivou smrtí šokoval ochránce zvířat. „Něco podobného nepamatuji. Podobné případy se občas staly, ale nikdy nešlo o tak rozsáhlou věc. Zvířata musela trpět měsíce,“ řekla Týdnu na severu Jana Nejezchlebová ze spolku, který se ochranou zvířat zabývá.

Ženě hrozí vězení

O otřesných podmínkách, ve kterých farmářka zvířata chovala, byly nejprve informováni veterináři. Ti pak na celý případ upozornili policii. Z informací, které jsou k celé události k dispozici, vyplývá, že žena neměla na nákup krmiva dostatek peněz. „V případě prokázání viny jí hrozí až dva roky odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.8.2019 11:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel
Nechal bych ji taky chcípnout hlady..
Reagovat
Datum: 27.8.2019 12:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Martin
10
A ještě by musela celou dobu poslouchat mudrování Jardy Hofmana. Větší peklo si neumím představit.
Reagovat
Datum: 29.8.2019 13:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: ivo
souhlas
5
nesouhlas
13
souhlas - ale proč v těchto případech se neuvede o koho se jedná a kde ?
Reagovat
Datum: 27.8.2019 18:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Vera
Nic se té bestii nestane. Zákony jsou na straně tyranů. KVS nepracuje jak by měla. Nechat ji chcipnout hlady
Reagovat
Datum: 29.8.2019 13:29
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: ivo
to není ženská,ale prase baba - zde je chyba i kontrol veterinářů a KVS nikdo nic nekontroluje pravidelně jak výše uvedeno
Reagovat
Datum: 4.9.2019 18:43
Titulek: Ochránci zvířat
Autor: CECEK
hbitě zasáhli a zabránili smrti dobytka. Ještě že je máme. Ochránci zvířat dřív nebyli a zvířata houfně hladem umírala.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.