KULTURA

Očekávaný filmový hit zdobí hudba šumperské kapely

20. prosince 2017, 12:00, Jan Kratochvíl
Očekávaný filmový hit zdobí hudba šumperské kapely Šumperk - Tento týden vstupuje do kin horská komedie Špindl úspěšného režiséra Milana Cieslara. Očekávaný filmový hit letošní zimy ozdobí hudba od šumperské kapely O5 a Radeček. Titulní skladba Budu rád z dílny "Radečků" ve filmu zazní několikrát včetně závěrečných titulků, doprovází také filmové trailery.

 „Hrajeme přes dvacet let, ale ve filmu máme písničku poprvé. Je to jedna z věcí, o které jsme jako malí kluci, když jsme se učili první akordy na španělku, snili," uvedl zpěvák Tomáš Polák. „Přejeme Špindlu, ať baví diváky a má úspěch, dobrých českých filmů stejně jako písniček není nikdy dost," dodal zpěvák.
„Je stylový, že hlavní píseň k naší horské komedii Špindl složili kluci z O5 a Radeček, kteří sami žijí a tvoří blízko hor. Poetika jejich muziky se do filmu parádně hodí," řekl řežisér Špindlu Milan Cieslar.

Radečci se nezastaví

Kapela O5 a Radeček se v poslední době nezastaví. Po jarním vyprodaném Turné na střechách a nabitém festivalovém létě, kluky aktuálně zastihnete na charitativním klubovém turné s kapelou UDG a písničkářem Pokáčem. Přes velkou koncertní vytíženost kapela nezanedbává ani práci na novém materiálu. Právě poslední singl kapely, píseň Budu rád, vyhrála šestkrát po sobě hitparádu na rádiu Frekvence 1 a teď se objevuje na plátnech kin.


Foto: archiv

Nová filmová komedie Špindl má šumperskou stopu. Titulní píseň Budu rád nahráli členové kapely O5 a Radeček.


Plejáda hereckých hvězd

Komedie Špindl ukazuje dámskou jízdu tří sester na horách, přičemž filmu vévodí sarkastická postava s tváří Anny Polívkové a její milostné trable. V dalších rolích si zalyžují David Gránský, Kateřina Klausová, Anita Krausová, Oldřich Navrátil nebo Jan Révai. Na krkonošských svazích a v horských chalupách se objeví i Jakub Kohák, Alice Bendová, Marek Vašut, Lukáš Pavlásek a další.
Komedie Špindl chce navázat na ty nejlepší tradice veseloher z prostředí českých hor, jako byly filmy S tebou mě baví svět, Sněženky a machři, Snowboarďáci nebo nedávná Padesátka.

Šumperské i zábřežské kino promítne Špindl v den premiéry ve čtvrtek 21. prosince. Dále ho Oko bude reprízovat do 2. ledna, Retro do 31. prosince včetně.

 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.12.2017 13:50
Titulek: Totální propadák
Autor: Filmař
27
Jak Padesátka,tak Špindl....opravdu hvězdné obsazení.Snad to aspoň hudba od Radečků zachrání.
Reagovat
Datum: 20.12.2017 15:17
Titulek: Re: Totální propadák
Autor: aNONYM
140
To těžko.
Reagovat
Datum: 21.12.2017 11:12
Titulek: Očekávaný shit
Autor: Jarda
157
autor se asi spletl, místo slova hit mělo být určitě použito jiné přirovnání, spíše odněkud ze dna jímky pro doačasné uskladnění fekálií. Jako možnou polehčující okolnost lze brát v potaz, že za tím stojí snaha propagovat místní kapelu. Ovšem pokud píseň dostojí takových kvalit, prosadí se jistě sama, bez článků ponižujících inteligenci čtenářů.
Reagovat
Datum: 30.12.2017 09:51
Titulek: sorry jako
Autor: Bára
98
To je asi takový hit jako bylo Krásno. Všichni z toho padáme na zadek, fakt.
Reagovat
Datum: 1.1.2018 16:57
Titulek: Re: sorry jako
Autor: Zdeněk
97
A co teprve taková Díra u Hanušovic...
Reagovat