KULTURA

Očekávaný filmový hit zdobí hudba šumperské kapely

20. prosince 2017, 12:00, Jan Kratochvíl
Očekávaný filmový hit zdobí hudba šumperské kapely Šumperk - Tento týden vstupuje do kin horská komedie Špindl úspěšného režiséra Milana Cieslara. Očekávaný filmový hit letošní zimy ozdobí hudba od šumperské kapely O5 a Radeček. Titulní skladba Budu rád z dílny "Radečků" ve filmu zazní několikrát včetně závěrečných titulků, doprovází také filmové trailery.

 „Hrajeme přes dvacet let, ale ve filmu máme písničku poprvé. Je to jedna z věcí, o které jsme jako malí kluci, když jsme se učili první akordy na španělku, snili," uvedl zpěvák Tomáš Polák. „Přejeme Špindlu, ať baví diváky a má úspěch, dobrých českých filmů stejně jako písniček není nikdy dost," dodal zpěvák.
„Je stylový, že hlavní píseň k naší horské komedii Špindl složili kluci z O5 a Radeček, kteří sami žijí a tvoří blízko hor. Poetika jejich muziky se do filmu parádně hodí," řekl řežisér Špindlu Milan Cieslar.

Radečci se nezastaví

Kapela O5 a Radeček se v poslední době nezastaví. Po jarním vyprodaném Turné na střechách a nabitém festivalovém létě, kluky aktuálně zastihnete na charitativním klubovém turné s kapelou UDG a písničkářem Pokáčem. Přes velkou koncertní vytíženost kapela nezanedbává ani práci na novém materiálu. Právě poslední singl kapely, píseň Budu rád, vyhrála šestkrát po sobě hitparádu na rádiu Frekvence 1 a teď se objevuje na plátnech kin.


Foto: archiv

Nová filmová komedie Špindl má šumperskou stopu. Titulní píseň Budu rád nahráli členové kapely O5 a Radeček.


Plejáda hereckých hvězd

Komedie Špindl ukazuje dámskou jízdu tří sester na horách, přičemž filmu vévodí sarkastická postava s tváří Anny Polívkové a její milostné trable. V dalších rolích si zalyžují David Gránský, Kateřina Klausová, Anita Krausová, Oldřich Navrátil nebo Jan Révai. Na krkonošských svazích a v horských chalupách se objeví i Jakub Kohák, Alice Bendová, Marek Vašut, Lukáš Pavlásek a další.
Komedie Špindl chce navázat na ty nejlepší tradice veseloher z prostředí českých hor, jako byly filmy S tebou mě baví svět, Sněženky a machři, Snowboarďáci nebo nedávná Padesátka.

Šumperské i zábřežské kino promítne Špindl v den premiéry ve čtvrtek 21. prosince. Dále ho Oko bude reprízovat do 2. ledna, Retro do 31. prosince včetně.

 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.12.2017 13:50
Titulek: Totální propadák
Autor: Filmař
23
Jak Padesátka,tak Špindl....opravdu hvězdné obsazení.Snad to aspoň hudba od Radečků zachrání.
Reagovat
Datum: 20.12.2017 15:17
Titulek: Re: Totální propadák
Autor: aNONYM
122
To těžko.
Reagovat
Datum: 21.12.2017 11:12
Titulek: Očekávaný shit
Autor: Jarda
128
autor se asi spletl, místo slova hit mělo být určitě použito jiné přirovnání, spíše odněkud ze dna jímky pro doačasné uskladnění fekálií. Jako možnou polehčující okolnost lze brát v potaz, že za tím stojí snaha propagovat místní kapelu. Ovšem pokud píseň dostojí takových kvalit, prosadí se jistě sama, bez článků ponižujících inteligenci čtenářů.
Reagovat
Datum: 30.12.2017 09:51
Titulek: sorry jako
Autor: Bára
93
To je asi takový hit jako bylo Krásno. Všichni z toho padáme na zadek, fakt.
Reagovat
Datum: 1.1.2018 16:57
Titulek: Re: sorry jako
Autor: Zdeněk
84
A co teprve taková Díra u Hanušovic...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).