ZPRÁVY

Obyvatelé Šumperka chtějí ještě přísnější prohibici

8. října 2013, 04:35, jak
Obyvatelé Šumperka chtějí ještě přísnější prohibici Šumperk - Na čtyři desítky podpisů se sešlo pod peticí, která požaduje rozšíření míst, kde šumperská radnice zakázala veřejné popíjení alkoholu. Naštvaní lidé požadují stejné opatření v ulici Gen. Svobody a Tatranské. Tamní vietnamská večerka lihovinami údajně zásobuje širokou skupinu nepřizpůsobivých občanů.
„Domluvy na prodejce neplatí. Partičky mladých lidí a asociálů se před jeho obchodem opíjí, řvou, a pokud jsou napomenuti, ještě vám vulgárně odpoví a vysmívají se,“ uvádí v petičním archu nespokojení obyvatelé města. Jejich požadavek na rozšíření míst, kde je veřejné popíjení alkoholu zakázáno, už projednala městská rada. Teď spis míří do zastupitelstva, kde se mu zřejmě dostane podpory. „K rozšíření těchto zón už došlo v Šumperku několikrát a faktem je, že na stejný problém naráží prakticky všechna města v republice,“ dodává tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Venkov asijské prodejce vítá

Na rozdíl od měst nevadí asijští obchodníci na vesnicích. Bývalým prodejnám Jednoty totiž dělají tvrdou konkurenci. „Ceny jsou u většiny ze zboží nižší, než ve starým obchodě a navíc mají otevřeno mnohem déle,“ tvrdí jedna z obyvatelek Hrabišína. Cenovou válku vyhrávají vietnamské prodejny i ve větších městech. K popíjení na veřejnosti jsou obyvatelé vesnic mnohem tolerantnější, než občané v husté městské zástavbě. Majitelům dotyčných večerek neuškodily ani skandály s prošlými potravinami, které u nich objevila potravinářská inspekce.


Foto: jak
Zákaz veřejného popíjení alkoholu platí na celé Hlavní třídě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.10.2013 15:50
Titulek: Kam to spěje?
Autor: Mart.ini
61
No jistě. Ještě víc zákazů. Těch 40 lidí si dupe i po vlastní svobodě. Když není městapo schopno zajistit pořádek, tak si hrstka dotčených vybrečí zákaz a ještě se najde dost "krátkozrakých", kteří jim budou tleskat. Ono se to zakazování lehce obratí i proti zákazomilcům, až si jejich sousedi vybrečí jinej zákaz, který je omezí.
Reagovat
Datum: 13.10.2013 18:03
Titulek: Já bych ti řekla kam!
Autor: cinique
81
Přesně tak. Nenávidím tohle zjednodušování a poslední dobou na něj narážím na každým kroku. Že si někteří na prázdný DVD media vypalují filmy? Tak přidáme k ceně všech těchto médií autorské poplatky. Že se někde na lavičkách válí opilci? Tak odstraníme lavičky. Že na nádraží chodí v noci spát bezdomovci? Tak na noc zavřeme nádraží. Že se někteří vyhýbají placení daní? Tak je všem zvedneme. Že v noci venku hulákají opilci? Tak přikážeme, že všechny podniky musí zavírat v 10 večer. A nebo zakážeme popíjení alkoholu na veřejnosti. A nebo, co třeba úplně zakázat veškerý prodej alkoholu? A nebo, co takhle rovnou odhlasovat zákaz vycházení? Všechny uvedené problémy chápu a souhlasím s tím, že je třeba to řešit. Ale to, že vylijeme dítě i s vaničkou - to není vůbec dobré řešení. A - přesně jak říká Mart.ini - na tohle časem všichni dojedeme. Včetně těch, kteří dnes po podobných zákazech volají. Lidi, fakt, vzpamatujte se!
Reagovat
Datum: 13.10.2013 18:30
Titulek: ODLIDŠTĚNÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ JAKO PROGRAM
Autor: Josef.F.
122
Náhradou pak mají být akce s vyloženě komerčním akcentem často s pochybnými baviči ale nezpochybnitelnými daviči....Na nádražích žádné lidové restaurace a vhodné čekárny, zato však třeba v Praze a jinde velké obchody bez zákazníků, kde se evidentně perou špinavé prachy....
Reagovat
Datum: 16.10.2013 12:24
Titulek: Re: ODLIDŠTĚNÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ JAKO PROGRAM
Autor: Anonym
62
vy ste další blázen tady, proč by se v cajzlově měli prát špinavé peníze moc nerozumím jedině, že ste od policie a pak byste to měl jít oznámit!!!
Reagovat
Datum: 13.10.2013 20:21
Titulek: Normálně
Autor: LH
109
Normálně bych udělal zákaz vycházení po 20 hodině a bylo by, ono na druhou stranu jak nám tu roste nepřizpůsobivá populace tak nikdo slušnej večer za pár let nevyleze.
Reagovat
Datum: 13.10.2013 20:25
Titulek: Ale
Autor: LH
60
Ale komu z Vás by vadil plošný zákaz požívání alkoholu na veřejnosti mimo ofic předzahrádky restaurací? Mě osobně ne, nikde na veřejnosti, třeba u večerky se nenalejvám.
Reagovat
Datum: 14.10.2013 00:13
Titulek: Re: Ale
Autor: Smyl Flek z Nohavic
79
102
To co říkáte zní rozumně. Na druhé straně co je tak strašně špatného na tom, projít se městem s lahváčem v ruce? Co když tím městem jen procházím a nesu si něco "na posilněnou"? Nedělám bordel, neřvu... Za to mě chňapnou chlupatí a odvedou... Zatímco ve vedlejší ulici se budou bez obav vracet domu z té vaší ofic. předzahrádky opilí magoři a budou cestou převracet popelnice a kopat do aut... To dává nějakej smysl?
Proč se úplně jednoduše netrestají lidi za to, že dělají bordel - bez ohledu na to, jestli mají v ruce flašku nebo ne?
Reagovat
Datum: 14.10.2013 21:50
Titulek: Re: Ale
Autor: Mart.ini
82
Mě by vadil už jen z toho důvodu, že je to další zbytečný zákaz. Další buzerace a omezení pro KOHOKOLIV. Proč, když už tu existují právní normy pro veřejný pořádek nebo noční klid? To, že je nekdo neschopný vymáhat už existující právo neznamená, že přisadíme další omezení. Je tu dostatek právních norem. Jen je umět použít.
Reagovat
Datum: 14.10.2013 22:08
Titulek: Re: Ale
Autor: LH
73
124
Tak podle jakýho zákona nesmí bezdomovci před večerkama chlastat, co porušují? Policie ani nikdo s tím nemůže nic dělat, nemají nástroj. Myslíte jako zakázat večerky ať tam nechlastaj? To můžem zakázat i auta protože se v nich zabíjí lidi. Jaké je Vaše řešení?
Reagovat
Datum: 14.10.2013 22:28
Titulek: Re: Ale
Autor: ...
66
LH, říkám ti, přestaň s tím chlastáním před večerkou!
Reagovat
Datum: 14.10.2013 22:31
Titulek: Re: Ale
Autor: LH
90
Ne,ne, nepřestanu na mě tam nikdo nemůže, vožeru se tam vždycky jako hovado a když neruším noční klid tak nemám problém.
Reagovat
Datum: 15.10.2013 18:43
Titulek: Re: Ale
Autor: Otto Katz
74
Neznáš § za opilství mizero? A ako chodec jsi taky účastník provozu, dobytku!
Reagovat
Datum: 16.10.2013 21:08
Titulek: Re: Ale
Autor: Smyl Flek z Nohavic
91
Řešení čeho? Nechápu proč chcete rušit auta? Proč chcete rušit večerky? Proč chcete furt něco rušit? Nechte brouka žít!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.