ZPRÁVY

Obtížně hledáte práci? Zkuste začít podnikat!

18. září 2013, 16:31, redakce, placená reklama
Obtížně hledáte práci? Zkuste začít podnikat! Máte zajímavé nápady a chcete je naplnit? Nebo chcete najít práci podle svých představ? Potom využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci!
Nabízíme všem zájemcům o rozvoj podnikatelských vizí či zájemcům o změnu pracovního uplatnění projekt nazvaný „Podnikatelsko-zaměstnanecká družstva – Inovativní nástroj aktivní politiky zaměstnanosti“.

"Náš přístup umožňuje lidem ověřit si své podnikatelské nápady v reálném tržním prostředí nebo získat pracovní poměr až na dobu 12 měsíců.
V rámci první části projektu jsme již podpořili 15 osob. Dalších 15 volných míst čeká právě na Vás! Každému účastníkovi projektu nabízíme zdarma pracovní diagnostiku a kurz Základy podnikání. Po celou dobu poskytujeme odborné poradenství a podporu,“ uvádí Mgr. Ivo Škrabal, ředitel Centra pro komunitní práci Moravskoslezský kraj.

Hlavní myšlenkou realizace projektu je snaha o snížení nezaměstnanosti a podpora rozvoje podnikatelských aktivit především ve venkovském prostoru, je založený na uplatnění metodiky vycházející z tzv. Business and Employment Co-operative Initiatives (BECs). Jedná se o systém podpory a spolupráce, který je vhodný pro vznik sociálně podnikatelských subjektů. Metoda vede skupinu osob k získání podnikatelských kompetencí a k tomu, aby nesli společnou odpovědnost za svá rozhodnutí a prosperitu. Motivuje je ke společnému participativnímu prospěchu vedoucímu ke stabilizaci a dlouhodobému rozvoji sebezaměstnávání.

Podpora projektu je určena pro okresy Šumperk, Jeseník a Bruntál, které jsou nejvíce postiženy vysokou nezaměstnaností. Pokud tedy pocházíte z tohoto regionu, a máte chuť zkusit něco nového, a hlavně chcete řešit Vaši situaci na trhu práce, pak neváhejte a zapojte se do projektu. V rámci všech projektových aktivit má každý účastník nárok na proplacení cestovného a stravného.

Nábor zájemců bude ukončen 7. 10. 2013. Předpokládané zahájení vzdělávání a pracovní diagnostiky je plánováno na 2. polovinu října 2013.

POKUD VÁS PROJEKT ZAUJAL, TAK NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT!

Pošlete motivační dopis a životopis na adresu:

CpKP Moravskoslezský kraj
Zábřežská 20, 787 01 Šumperk
E-mail: sumperk@cpkp.cz

Více informací Vám sdělí:
Bc. Zdeněk Zívala
Mob. +420 775 760 348

Realizováno v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost - GP 2.1 - Posílení aktivních politik zaměstnanosti.

Celý projekt je realizován od března 2013 do konce listopadu 2014.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.