ZPRÁVY

Obtížně hledáte práci? Zkuste začít podnikat!

18. září 2013, 16:31, redakce, placená reklama
Obtížně hledáte práci? Zkuste začít podnikat! Máte zajímavé nápady a chcete je naplnit? Nebo chcete najít práci podle svých představ? Potom využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci!
Nabízíme všem zájemcům o rozvoj podnikatelských vizí či zájemcům o změnu pracovního uplatnění projekt nazvaný „Podnikatelsko-zaměstnanecká družstva – Inovativní nástroj aktivní politiky zaměstnanosti“.

"Náš přístup umožňuje lidem ověřit si své podnikatelské nápady v reálném tržním prostředí nebo získat pracovní poměr až na dobu 12 měsíců.
V rámci první části projektu jsme již podpořili 15 osob. Dalších 15 volných míst čeká právě na Vás! Každému účastníkovi projektu nabízíme zdarma pracovní diagnostiku a kurz Základy podnikání. Po celou dobu poskytujeme odborné poradenství a podporu,“ uvádí Mgr. Ivo Škrabal, ředitel Centra pro komunitní práci Moravskoslezský kraj.

Hlavní myšlenkou realizace projektu je snaha o snížení nezaměstnanosti a podpora rozvoje podnikatelských aktivit především ve venkovském prostoru, je založený na uplatnění metodiky vycházející z tzv. Business and Employment Co-operative Initiatives (BECs). Jedná se o systém podpory a spolupráce, který je vhodný pro vznik sociálně podnikatelských subjektů. Metoda vede skupinu osob k získání podnikatelských kompetencí a k tomu, aby nesli společnou odpovědnost za svá rozhodnutí a prosperitu. Motivuje je ke společnému participativnímu prospěchu vedoucímu ke stabilizaci a dlouhodobému rozvoji sebezaměstnávání.

Podpora projektu je určena pro okresy Šumperk, Jeseník a Bruntál, které jsou nejvíce postiženy vysokou nezaměstnaností. Pokud tedy pocházíte z tohoto regionu, a máte chuť zkusit něco nového, a hlavně chcete řešit Vaši situaci na trhu práce, pak neváhejte a zapojte se do projektu. V rámci všech projektových aktivit má každý účastník nárok na proplacení cestovného a stravného.

Nábor zájemců bude ukončen 7. 10. 2013. Předpokládané zahájení vzdělávání a pracovní diagnostiky je plánováno na 2. polovinu října 2013.

POKUD VÁS PROJEKT ZAUJAL, TAK NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT!

Pošlete motivační dopis a životopis na adresu:

CpKP Moravskoslezský kraj
Zábřežská 20, 787 01 Šumperk
E-mail: sumperk@cpkp.cz

Více informací Vám sdělí:
Bc. Zdeněk Zívala
Mob. +420 775 760 348

Realizováno v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost - GP 2.1 - Posílení aktivních politik zaměstnanosti.

Celý projekt je realizován od března 2013 do konce listopadu 2014.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru