SPORT

Obrovský florbalový smutek, Asper neunesl tíhu okamžiku

6. března 2019, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Obrovský florbalový smutek, Asper neunesl tíhu okamžiku Šumperk – Florbalisté Šumperka se na vlastní kůži přesvědčili o pravdivosti rčení, které říká, že poslední krok bývá nejtěžší. Přestože měli v utkání roku výhodu domácího prostředí, neunesli tíhu okamžiku a na zkušenější výběr Orlové nestačili. Baráž o národní ligu si tak nezahrají.

DIVIZE D
ŠUMPERK – FRÝDEK-MÍSTEK 5:4 (3:1, 0:2, 2:1)


Byla to dobře slyšitelná rána. Kámen, který spadl asperákům ze srdce, měl obří rozměry. I když se podle papírových předpokladů očekávala bezproblémová záležitost, Šumperk se na potřebnou výhru pořádně nadřel. K tomu, aby si zajistil klidnější průběh, mu nestačilo ani dvoubrankové vedení. Během sobotního zápasu se v něm nacházel hned dvakrát.

Jenže předposlední mužstvo tabulky pokaždé vykřesalo naději. V závěru se mohla rozhořet v překvapivý bodový zisk. Matějka snížil na rozdíl jednoho gólu a třicet sekund před třetí sirénou měl obrovskou šanci Rajgl. Žlutomodré uchránil od vyrovnávací hrozby výtečný zákrok brankáře Byvana.

BRANKY: 4. Vařeka (Mrázek) – 1:0, 6. Gilar – 1:1, 10. M. Šíma (D. Venouš) – 2:1, 18. Trávníček (M. Šíma) – 3:1, 27. Matějka – 3:2, 39. Rajgl – 3:3, 44. Ďopan (Maixner) – 4:3, 55. P. Matěj – 5:3, 57. Matějka – 5:4. Vyloučení 5:4, využití 2:3, zásahy brankářů 16:33, 176 diváků.

ŠUMPERK – ORLOVÁ 3:8 (0:1, 2:3, 1:4)

O dvou postupujících týmech mohlo být rozhodnuto s předstihem už v sobotu večer. V průběžném pořadí třetí Orlová se totiž nehorázně trápila v hale nejméně často bodujícího družstva v soutěži. Za stavu 4:3 pro Uničov se vymanila z nejhoršího až zásluhou dvou slepených zásahů z 56. a 58. minuty!

V přímé nedělní řežbě šlo o všechno. Šumperk se rozjížděl o něco pomaleji a hned ve čtvrté minutě ho přibrzdilo přesné zakončení v podání Adama Kučery.
Bylo znát, že na sebe narazily dva špičkové divizní celky. Nesmlouvavě tvrdá partie se přelévala ze strany na stranu a byla velmi rušná a živelná. Střelci na obou stranách nutili zaměstnané brankáře k tomu, aby byli neustále ve střehu.

Asper tahal za kratší gólový konec i ve druhé třetině. Po vyrovnání Trávníčka si v polovině utkání protrpěl dvacet sekund hrůzy. Domácí nejprve vyrobili školáckou chybu při vyvážení míčku, za což tvrdě zaplatili, a o chvíli později se dopustili „penaltového“ faulu. Bez váhání nařízené trestné střílení proměnil se značnou dávkou štěstí Radek Jantoš.

Dorážka naděje vykouzlená Lukášem Ďopanem měla jen dočasný efekt. Podruhé v zápase neomylně mířící Kučera se přidáním čtvrté branky postaral o to, že byl náskok Orlové znovu znásobený.

Na startu třetího dějství bylo ze šumperského pohledu ještě hůř. V čase 40:46 důkladně opařil hostitelskou partu Tomáš Milerský, jenž ztrestal další trestuhodné pochybení v soupeřově defenzívě.

Orlové za daných okolností stačilo pozorně bránit a vyrážet do rychlých kontrů. Po jednom z nich si nečistě hrající Maixner vypomohl zatáhnutím za záchrannou brzdu, z čehož vyplynula druhá „penalta“ ve prospěch Eagles. Pavel Ceh byl na Milerského bekhendový blafák krátký a mezi tři tyče se stěhoval Antonín Byvan.

Ač se Šumperk snažil za nepříznivého stavu dál bojovat a ve dvou přesilovkách po sobě to dokonce zkoušel bez gólmana se šesti hráči v poli, Severomoravané si zbytek výborně rozehraného střetnutí pohlídali.

BRANKY: 4. Kučera – 0:1, 28. Trávníček (Mrázek) – 1:1, 31. Tököly – 1:2, 31. Jantoš (TS) – 1:3, 32. Ďopan (Maus) – 2:3, 34. Kučera – 2:4, 41. Milerský – 2:5, 47. Milerský (TS) – 2:6, 52. Kamler (Maus) – 3:6, 52. Jantoš – 3:7, 59. Hudec – 3:8. Vyloučení 6:6, využití 0:1, zásahy brankářů 20:36, 203 diváků.


Foto: Petr Fišer

Šumperské zklamání se dalo krájet na veliké kousky. Mladý útočník Štěpán Maixner zůstal se svým týmem těsně pod vrcholem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.