SPORT

Obránci, pozor! Petr je zpátky. Leštinu znovu vede trenér Minář, po návratu počítá citelné ztráty

28. března 2018, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Obránci, pozor! Petr je zpátky. Leštinu znovu vede trenér Minář, po návratu počítá citelné ztráty Jindřichov, Leština - Že patří mezi největší favority na soutěžní titul? Fotbalisté Jindřichova tomu nepřikládají žádnou důležitost. Průběh podzimní části I. B třídy s povděkem kvitovali, vedoucí pozici ale nijak zvlášť nepřeceňují. „Pokud ji udržíme, jen dobře. Pokud ne, žádnou vědu z toho dělat nebudeme. Stačit nám bude jakékoliv umístění v nejlepší pětce,“ tvrdil před jarním startem kapitán týmu František Vlček.

 JINDŘICHOV

V Jindřichově na konečný výsledek až tolik nehledí. V klubu ze severu mají jiné priority. „Naším záměrem je, aby dostávali více prostoru a herních příležitostí mladí kluci. Tak, abychom na zápasy jezdili minimálně ve třinácti a minuly nás problémy, které nás provázely v první polovině. Že jsme základní sestavu lepili dost složitě a kolikrát nás bylo akorát. V úzkém kádru jsou navíc tři čtyřicátníci. Takže jde i o to, aby nás postupně nahrazovali. Donekonečna hrát nebudeme,“ zdvihl varovný prst nestor Vlček, jeden z dříve narozených veteránů. Do stejné věkové kategorie spadají ostřílení harcovníci Zimolka a Svora.
Obrany soupeřů by měly vyhlásit stav ohrožení. Comeback na zelené trávníky chystá Ladislav Petr. Na I. B třídu nadstandardní útočník dlouho scházel kvůli vynucené pauze, kterou si vyžádala nezbytná operace křížových vazů v koleni. Teď je zpátky a ofenzivní síla tabulkového lídra ještě vzroste.
Po zranění a skončeném hostování v Hanušovicích bude znovu k mání i Miroslav Ondryáš. Jediný větší otazník visí nad Janem Vlčkem, jenž fotbalové záležitosti nestíhá kvůli pracovním povinnostem. Jinak se vážnější trable jindřichovské kabině vyhýbají a mužské áčko by k sobotnímu šlágru do Starého Města mělo odcestovat v plné síle. „Vždycky to bývá derby se vším všudy a ani tentokrát to nebude jiné. Na malém hřišti se dá očekávat velký boj se spoustou tvrdých soubojů. Uvidíme, co s námi udělá přechod na přírodní trávu. Na našem hřišti jsme ani jednou netrénovali, protože bylo pořád pod sněhem. Vždycky je v tom určitý problém,“ řekl František Vlček. Podle něj je nejvážnějším aspirantem na celkové prvenství černý kůň z Leštiny.
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: Velké Losiny 2:9, Šumperk „19“ 3:2, Zvole 1:3, Česká Ves nehráno (zrušeno kvůli počasí).

LEŠTINA

Celá fotbalová Leština se z jeho návratu upřímně raduje. Jakmile Petr Minář oznámil, že trenérské křeslo opouští z osobních důvodů, přestalo to jít jako dřív. Parní válec se měnil v poruchový stroj, který už neoplýval nadstandardní funkčností.
Přesto parta kolem špílmachra Lukáše Pobuckého stále čeří vodu v nejvyšších tabulkových patrech. „I když jsme si naši výchozí situaci ve druhé polovině podzimní části zbytečně zkomplikovali, zůstali jsme ve hře a v odvetách se pokusíme zabojovat o celkové vítězství,“ ujišťoval navrátilec Minář, jenž se mužského áčka znovu ujal po několikaměsíční pauze. „Osobně favorizuji Jindřichov. Hodně nahoře budou jistě týmy Lesnice a Bludova, které podle našich informací prodělaly velmi kvalitní přípravy. Do dění na čele průběžného pořadí by mohl zasáhnout i Postřelmov, jemuž kvality rovněž nechybí. Budeme se soustředit sami na sebe a uděláme maximum pro co nejlepší výsledky,“ sliboval staronový leštinský kouč.
Jak na tom jsou jeho svěřenci po zimní přestávce, odhalí sobotní duel proti Sudkovu. „Je to těžko čitelný soupeř, se kterým to vždycky bylo nahoru dolů a většinou padalo hodně branek. Soutěž je vyrovnaná, každý může porazit každého. Zřejmě to bude napínavá přetahovaná do posledního kola jako v minulém ročníku,“ netajil Minář svůj pohled na věc.
Před náročnou víkendovou zkouškou sčítá citelné ztráty. „Bohužel jsme přišli o několik základních kamenů. Obnovené zranění kotníku vyřadilo Lukáše Jedelského. Dan Ohrablo ještě není po operaci kolena úplně fit. Z pracovních důvodů nemůžeme na jaře počítat s Tomášem Balcárkem a jmenovcem Neumannem. V případě Jana Smékala se stále neví, zda bude v Leštině pokračovat, nebo ne. Nemalé díry se budeme snažit zalepit z vlastních zdrojů, každopádně jsme v porovnání s podzimem personálně oslabeni,“ nezastíral kormidelník Leštiny. „Za současného stavu bychom mužstvo potřebovali okysličit, a to zejména v obraně. Druhou polovinu sezóny jsme se ale rozhodli dohrát se stávajícím kádrem,“ prozradil vzápětí.
Způsob, jakým se odvíjela zimní příprava, ho vůbec nenadchl. „Početné absence hráčů v tréninku zapříčinily, že neproběhla podle našich představ. Obsahově ani z pohledu intenzity. Přátelské zápasy provázely časté nemoci a zranění, takže i v tomto ohledu není ke spokojenosti žádný valný důvod,“ přiznal bez okolků.

VÍKENDOVÝ PROGRAM

SOBOTA 31. BŘEZNA: 13.00 Postřelmov – Lesnice, 15.30 Staré Město – Jindřichov, Štíty – Libina, Leština – Sudkov, Mikulovice – Bludov, Zlaté Hory – Písečná, Vidnava – Nový Malín zrušeno.


Foto: Petr Fišer

Návrat Ladislava Petra je pro Jindřichov velkým ofenzivním ternem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.