ZPRÁVY

Oblíbenou třešňovou alej čeká skvělá budoucnost

15. dubna 2014, 06:23, jak
Nový Malín - Občanské sdružení Malínské aleje společně se Správou CHKO Jeseníky chystá na pátek 25. dubna zajímavou akci. Lidé se mohou zapojit do obnovy třešňové aleje, která vede z Nového Malína k přehradě Krásné. Stromořadí je milovníky přírody považováno za kvetoucí ozdobu širokého okolí.
 „V současné době tvoří alej téměř dvě stě vzrostlých stromů, přičemž pětapadesát volných míst čeká na stromy nové. Jejich výsadba proběhne pod vedením pracovníků CHKO Jeseníky a aktivně se na ní budou podílet děti z místní školy," uvedla Zuzana Čajková z občanského sdružení Malínské aleje. Ještě před dvěma roky hrozila třešním likvidace. Nahradit je měly nové stromy vysázené z prostředků Evropské unie. Z nesmyslného plánu nakonec sešlo a Správa CHKO prosadila projekt postupné obnovy. Díky tomu staré, ale zdravé stromy porostou dál. „V aleji záměrně ponecháme několik suchých kmenů, kde probíhají životní cykly mnoha druhů hmyzu, brouků, motýlů a poskytují navíc hnízdiště ptákům. Prosíme proto občany, aby tato torza nekáceli a neodváželi si je domů," upozorňuje Čajková.

Budeme mít Strom roku?

Už jen několik dnů mají lidé na to, aby nominovali na titul Strom roku 2014 zástupce šumperského okresu. Uzavírka přihlášek je do 30. dubna. Vloni se do soutěže zapojil Buk příběhů ze Základní školy Hanácké v Šumperku a probojoval se až do finále, kde získal skvělé druhé místo. Strom, který v anketě zvítězí, získá peníze na odborné arboristické ošetření. Bližší informace o anketě nabízí stránky stromroku.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.