SPORT

Oblastní přebor starších minižaček v basketbalu

1. listopadu 2011, 21:03, téma BASKETBAL, rejdakce
Šumperk / Prostějov - "Dvojutkání s favoritem soupeře se nám nezdařilo. Čekali jsme vyrovnanější utkání. Již pohled v úvodu na rozcvičující se hráčky soupeře, které převyšovaly naše děvčata nejen výškově, ale především váhou, dával tušit převahu soupeře pod oběma koši.Ve hře se však ukázalo, že soupeř je i dobře technicky a takticky vybaven. Působil nám problémy svým presem, kterým nám často bral míč již v úvodu," tak okomentoval sobotní zápas basketbalistek jejich trenér Dvořáček.
Sobota 29.10.2011 1.utkání v 10,00

TJ Šumperk 1. ZŠ - TJ OP Prostějov

23 : 81
Výsledek po čtvrtinách: 4.18, 8:55, 15:65
Střelci: Hegrová Eliška 6, Skoupilová Veronika 6, Doubravová Eliška 4, Válková Adéla 3, Svítilová Eliška 2, Nečasová Lucie 2.
Trestné hody: 6/1 - 17 %


2.utkání ve 12,00

TJ Šumperk 1. ZŠ - TJ OP Prostějov

42 : 90
Výsledek po čtvrtinách: 10:17, 18:45,33:63
Střelci: Hegrová Eliška 10, Plhalová Šárka 8, Nečasová Lucie 6, Skoupilová Veronika 5,Doubravová Eliška 5, Válková Adéla 4, Svítilová Eliška 2, Gerlichová Eva 1, Hanáková Veronika 1
Trestné hody: TH 14/4 - 29%

Komentář k utkání trenéra Dvořáčka
Pokud naše hráčky přešly na útočnou polovinu, soupeř stáhl osobku pod koš a zamezil nám vnikání pod koš. Naše hráčka byla při vniku okamžitě zdvojována bez šance zakončit z pod koše. Soupeř ze získaných míčů zakládal rychlý protiútok, zpravidla na 1 příhru. Jeho převaha byla citelná především v podkošových soubojích, kde vládly "ramenaté" a těžké pivotky. Soupeř byl také přesnější v podkošové střelbě a trestných hodech. Dal nám lekci, ale ve druhém utkání se ukázalo, podobně jako proti Ostravě, že se můžeme prosadit, pokud budeme hledat pozice na jumpu z kratších vzdáleností, nebudeme ztrácet tolik míčů a zodpovědněji bránit. Především 1. pětka hrála ve 2. ut. své čtvrtiny dobře a držela vcelku vyrovnanou hru. Eliška Hégrová a Šárka dokazovaly, že umíme střílet ze středních i delších vzdáleností. Mimo uvedené hráčky se v 1. pětce dobře ukazovala i Adéla Válková na postu, kde právě s uvedenými hráčkami dokázala dobře spolupracovat. Musí se také umět pouštět do úniku na jednoúderový dribling. Stále nám nejdou dvojičky a mimo clony/bez pokračování "Back doorem"/ nebylo vidět nic. Chybělo prokřížení, Hoď-běž....Z našich chyb zůstává nejhorší h r a  b e z  m í č e, b e z  v ě d o m é h o  p o h y b u. Hráčky si musí vštípit do paměti, kam běžím,co chce udělat, jak pokračovat v činnosti, když se mi první myšlenka nepovede. Při doskocích naše hráčky míče odbíjejí j e d n o u rukou do autu nebo do hřiště, nechají se zdvojovat u podélných hraničních čar, aniž by couvly a nasměrovaly dribling do středu hřště. Žalostná je i podkošová střelba, která je někde na 20 %. Jenom v tomto zápase jsem to spočítal na 26 bodů. Obdobné je to u trestných hodů, kde přiznávám svoji chybu, dávám na tréninku málo času této střelbě. Ve druhé pětce se již tradičně prosadila především Eliška Doubravová - svou bojovností. Jako jediná dokázala zdvojit obranu. Lucka Nečasová je příkladně ukázněná, snaží se hrát hru, kterou cvičíme, bohužel zatím nenachází porozumění u spoluhráček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.