SPORT

Oblastní přebor starších minižaček v basketbalu

1. listopadu 2011, 21:03, téma BASKETBAL, rejdakce
Šumperk / Prostějov - "Dvojutkání s favoritem soupeře se nám nezdařilo. Čekali jsme vyrovnanější utkání. Již pohled v úvodu na rozcvičující se hráčky soupeře, které převyšovaly naše děvčata nejen výškově, ale především váhou, dával tušit převahu soupeře pod oběma koši.Ve hře se však ukázalo, že soupeř je i dobře technicky a takticky vybaven. Působil nám problémy svým presem, kterým nám často bral míč již v úvodu," tak okomentoval sobotní zápas basketbalistek jejich trenér Dvořáček.
Sobota 29.10.2011 1.utkání v 10,00

TJ Šumperk 1. ZŠ - TJ OP Prostějov

23 : 81
Výsledek po čtvrtinách: 4.18, 8:55, 15:65
Střelci: Hegrová Eliška 6, Skoupilová Veronika 6, Doubravová Eliška 4, Válková Adéla 3, Svítilová Eliška 2, Nečasová Lucie 2.
Trestné hody: 6/1 - 17 %


2.utkání ve 12,00

TJ Šumperk 1. ZŠ - TJ OP Prostějov

42 : 90
Výsledek po čtvrtinách: 10:17, 18:45,33:63
Střelci: Hegrová Eliška 10, Plhalová Šárka 8, Nečasová Lucie 6, Skoupilová Veronika 5,Doubravová Eliška 5, Válková Adéla 4, Svítilová Eliška 2, Gerlichová Eva 1, Hanáková Veronika 1
Trestné hody: TH 14/4 - 29%

Komentář k utkání trenéra Dvořáčka
Pokud naše hráčky přešly na útočnou polovinu, soupeř stáhl osobku pod koš a zamezil nám vnikání pod koš. Naše hráčka byla při vniku okamžitě zdvojována bez šance zakončit z pod koše. Soupeř ze získaných míčů zakládal rychlý protiútok, zpravidla na 1 příhru. Jeho převaha byla citelná především v podkošových soubojích, kde vládly "ramenaté" a těžké pivotky. Soupeř byl také přesnější v podkošové střelbě a trestných hodech. Dal nám lekci, ale ve druhém utkání se ukázalo, podobně jako proti Ostravě, že se můžeme prosadit, pokud budeme hledat pozice na jumpu z kratších vzdáleností, nebudeme ztrácet tolik míčů a zodpovědněji bránit. Především 1. pětka hrála ve 2. ut. své čtvrtiny dobře a držela vcelku vyrovnanou hru. Eliška Hégrová a Šárka dokazovaly, že umíme střílet ze středních i delších vzdáleností. Mimo uvedené hráčky se v 1. pětce dobře ukazovala i Adéla Válková na postu, kde právě s uvedenými hráčkami dokázala dobře spolupracovat. Musí se také umět pouštět do úniku na jednoúderový dribling. Stále nám nejdou dvojičky a mimo clony/bez pokračování "Back doorem"/ nebylo vidět nic. Chybělo prokřížení, Hoď-běž....Z našich chyb zůstává nejhorší h r a  b e z  m í č e, b e z  v ě d o m é h o  p o h y b u. Hráčky si musí vštípit do paměti, kam běžím,co chce udělat, jak pokračovat v činnosti, když se mi první myšlenka nepovede. Při doskocích naše hráčky míče odbíjejí j e d n o u rukou do autu nebo do hřiště, nechají se zdvojovat u podélných hraničních čar, aniž by couvly a nasměrovaly dribling do středu hřště. Žalostná je i podkošová střelba, která je někde na 20 %. Jenom v tomto zápase jsem to spočítal na 26 bodů. Obdobné je to u trestných hodů, kde přiznávám svoji chybu, dávám na tréninku málo času této střelbě. Ve druhé pětce se již tradičně prosadila především Eliška Doubravová - svou bojovností. Jako jediná dokázala zdvojit obranu. Lucka Nečasová je příkladně ukázněná, snaží se hrát hru, kterou cvičíme, bohužel zatím nenachází porozumění u spoluhráček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.