SPORT

Oblastní přebor starší minižačky

29. listopadu 2011, 23:26, téma BASKETBAL, rejdakce
Oblastní přebor starší minižačky Šumperk - Začátek utkání proti poslednímu družstvu soutěže byl ze strany Šumperaček plný nervozity, která se projevovala zbytečnými chybami ( kroky, nepřesné přihrávky a především netrefit koš z těch nejideálnějších pozic). "Vypadalo to, jako by naše hráčky prvně hrály na vysoké koše. Postupně se hra lepšila a především druhé utkání bylo již ve znamení naší převahy," popsal zápas trenér Dvořáček.
"Začalo se v obraně dařit zdvojování na hráčku s míčem a v doskocích byla vyšší úspěšnost. Často se zahrál rychlý protiútok a hlavně naše hráčky dávaly laciné koše z vhazování od koncové postranní čáry použitím odclonění dvou hráček s následným rozběhem pro přihrávku. Nedaří se však standardní vhazování od podélných postranních čar na útočné polovině. Za předvedený výkon musíme pochválit Katku Hauserovou, která s basketem začíná. Svým výkonem pod útočným košem naznačila, jak užitečnou hráčkou může být. Stále více se v družstvu zabydluje Eva Gerlichová, která zlepšila obranu a začala dávat už i koše. Tolik o nových hráčkách. Tradičně výborně zahrála Eliška Hegrová, která dominovala ve všech činnostech mimo obranného doskoku, protože zpravidla brání v přední linii. Stále více se prosazuje podkošová hráčka Adéla Válková, která nám zajišťuje obranné i útočné doskoky, z kterých mnohdy úspěšně skóruje. Svůj stabilní výborný výkon odvedly Lucka Nečasová a Veronika Skoupilová. Zvlášť bych se chtěl zmínil o výkonu Elišky Doubravové. Tato teprve desetiletá hráčka byla naší nejlepší obránkyní. Příkladně vytvářela tlak na hráčku s míčem a byla iniciátorem obranného zdvojení útočící hráčky, která měla míč v držení. Její celkový výkon by narostl zlepšením střelby, kterou musí individuálně natrénovat. Potěšil mne také výkon kapitánky družstva Šárky Plhalové, která spolu s Eliškou Hegrovou zatím nejlépe zvládla střelbu z výskoku z obou noh. Pro nemoc chyběly Veronika Hanáková a Alex Šrubařová, která si v minulém zápase v Rožnově smůlovatě zlomila ruku. "

 

Oblastní přebor starší minižačky

neděle 26.12.2011

1. utkání v 10,00
TJ Šumperk 1. ZŠ - TBS Přerov

56 : 14

Výsledek po čtvrtinách: 14:4, 22:8,40:8
Střelci: Hegrová Eliška 16, Nečasová Lucie 12, Válková Adéla 10, Plhalová Šárka 4, Skoupilová Veronika 4, Plháková Martina 2, Svítilová Eliška 2, Gerlichová Eva 2, Doubravová Eliška 2,

2. utkání ve 12,00
TJ Šumperk 1. ZŠ - TBS Přerov

77 : 20

Výsledek po čtvrtinách: 24:6, 43:7, 67:11
Střelci: Hegrová Eliška 22, Skoupilová Veronika 12, Nečasová Lucie 10, Hauserová Kateřina 10, Válková Adéla 6, Plhalová Šárka 6, Svítilová Eliška 4, Doubravová Eliška 2, Plháková Martina 1.

Nejužitečnější hráčky podle technického zápisu, kde se boduje střelba, zisky míčů, doskoky, asistence, zdvojování, ztráty míčů.

  • 1. Hegrová Eliška 68 bodů
  • 2. Plhalová Šárka a Nečasová Lucie 45 bodů
  • 3. Doubravová Eliška 42 bodů
  • 4. Skoupilová Veronika 36 bodů
  • 5. Hauserová Kateřina a Válková Adéla 22 bodů
  • 6. Gerlichová Eva 18 bodů


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.