SPORT

Oblastní přebor „Sever“ v šachu

10. listopadu 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Česká Ves, Jeseník - Ve 2. kole oblastního přeboru „Sever“ v šachu se nedařilo hráčům LOKO Zábřeh „B“, kteří podlehli ŠK Šternberk „B“ 2:6.
Za domácí remízovali Reichl R., Novák, Matějček a Reichl L. I v neúplné sestavě se podařilo šachistům Mohelnice udolat ŠK Luká 4,5:3,5.

Své partie vyhráli:
  • Urbášek
  • Hájek
  • Strouhal
  • Höpfler.

ŠK Loštice si pro další vítězství v soutěži zajel do České Vsi, kde porazil místní Řetězárnu 4,5:3,5.

Za hosty bodovali:
  • Odstrčil Jan
  • Oliverius
  • Dočekal
  • Fojt
  • remízu přidal nestárnoucí Jiří Vařeka

Pro další cenné vítězství si za velký kopec do Jeseníku zajeli šachisté T. J. Sokol Šumperk „C“. Na první desce se rychlou výhrou blýskl junior Marek Malý, který v 17 tazích doslova smetl Svatopluka Hastíka. Šumperákům se dařilo i na zadních šachovnicích. Petr Viktorin zkušeně svého soupeře odremízoval, další body přidali Roman Klaban a kapitán Libor Lužík, na 8. šachovnici Pavel Kubelka přivedl partii k remíze a ustanovil průběžný stav na 4:1 pro Šumperk. V tu chvíli se Nicola Lužíková dopustila přehmatu a domácím svitla naděje na konečnou remízu. Proti však byli Roman Kopecký a Jakub Vaculík, kteří své soupeře nepustili dál než k remízám a připsali rozhodující další bod. Nicola se ještě snažila na šachovnici kouzlit, ale zkušený Pavel Kozák výhru mezi prsty nepustil a zkorigoval na konečných 5:3 pro Šumperk.
 

 
Výsledky na šachovnicích - 2. kolo


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.