ZPRAVODAJSTVÍ

Obhájce senátorského křesla neuspěl. Do Senátu postoupil Adámek

16. října 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – S velkým přehledem zvítězil ve druhém kole senátních voleb Miroslav Adámek, šéf neziskové společnosti Pontis. Od voličů dostal zhruba šedesát procent hlasů. Obhájce senátorského křesla a starosta Šumperka Zdeněk Brož tak po šesti letech ve vysoké politice končí. Voliči se od něj odvrátili hlavně v okresním městě, kde při své první volbě před šesti lety s přehledem zvítězil.

 „Děkuji moc lidem nejen za hlasy během obou kol senátních voleb, kterých si obrovsky vážím, ale děkuji také za stovky povzbuzujících zpráv, mailů a telefonátů, které mně před volbami velmi pomáhaly a naplňovaly pozitivní energií,“ uvedl Miroslav Adámek po svém triumfu. „Slibuji, že nezapomenu na to, co jsem během kampaně říkal, mimo jiné, že budu s lidmi pravidelně komunikovat a informovat o své práci v Senátu,“ dodal nově zvolený senátor za Šumpersko a Jesenicko.
Zatímco před šesti lety získal Zdeněk Brož ve druhém kole v Šumperku zhruba 63 procenta hlasů, minulý víkend skončil na čtyřiceti procentech. „Většina se přiklonila k panu Adámkovi a měli k tomu jistě dobré důvody. A my to budeme plně respektovat,“ prohlásil Zdeněk Brož s tím, že si nepřeje, aby výsledek senátních voleb region rozdělil na dva nesmiřitelné tábory podobně, jako volby prezidentské.
Finále senátních voleb potvrdilo, že o ně mají lidé nejmenší zájem. K urnám se totiž dostavilo jen necelých sedmnáct procent voličů. Prvního hlasování se zúčastnilo zhruba 40 procent – zahajovací kolo ale bylo spojené s „komunálkami“.
Náklady na volební kampaň Adámka i Brože činily zhruba 700 tisíc korun, a to na obě kola dohromady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2018 10:41
Titulek: Bez titulku
Autor: David
55
Děkuji za šanci na změnu a panu Adámkovi přeji hodně sil na prosazení kvalitních a potřebných záměrů u nás v regionu.Prostě jen rozum,schopnosti a slušnost nestačí pane Broži,ale chce přidat do toho i srdce a naslouchat občanům a ne jen hájit své zájmy a honit si ego!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 11:47
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
45
To máš vygumovanou palci-Adáme je parazit!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 13:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Valda
31
Davide, Davide vy asi nevíte co je to senátor. Od volební propagace očekáváte guláš nebo koblihu.
Reagovat
Datum: 16.10.2018 11:22
Titulek: Bratranec Boba a Bobka
Autor: jan
51
Gratuluji vítězi, kterého ANO vytáhlo z klobouku kouzelníka Pokustona. Odsedí si 6 let v Senatu za pěkné peníze , ale my to nepoznáme. Zdeněk si vše prohrál sám a jen sklidil co zasel.
Smutné je jen to že relativně mladý člověk jako je pan Adámek neřeší s kým spojil svoji budoucnost. Pravidelně se zúčastňoval zastupitelstva města, přesto jsem ho nikdy neslyšel se k čemukoliv vyjádřit. Prostě ideální kandidát pro Bureše. Jak má hlasovat mu vždy řeknou předem.
Možná si to budeme za 6 let pamatovat.
Reagovat
Datum: 16.10.2018 11:32
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: Emil
53
a Brož tam jako pracoval??? a zároveň dělal starostu a dozorčího v několika radách a učil? ,že by Cimrman?? a nedehonestujte někoho ,kdo ještě ani nezačal pracovat? jsi to ty Zdenku ?
Reagovat
Datum: 16.10.2018 12:31
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: Jenda Benda
25
Ale copak? Rozum, slušnost, schopnosti už není in? Ale pořád lepší Emil, než Правда.
Reagovat
Datum: 16.10.2018 12:55
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: rozum ,slušnost schopnosti
26
No tak Zdenku ty už ses naučil i Rusky . Blahopřeju tobě i tvým stachanovcům !!!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 13:01
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
43
Ty gumo-běž prodávat radši bobky a cestou můžes vlést Adámkovi do řiti!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 13:53
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: Jenda Benda
34
Jednou Emil, pak zase ne. Asi rozdvojení osobnosti, že Правдo.
Reagovat
Datum: 18.10.2018 18:07
Titulek: Uvidíme
Autor: Sledující občan
28
https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/prubeh

Zde je možno najít stenozáznamy, to je vše co kdo říká. Takže kontrola bude pane Adámku. Tak doufám, že nebudete chrlit plané sliby jako Váš Guru Bureš v té sektě ANO.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.