ZPRAVODAJSTVÍ

Obhájce senátorského křesla neuspěl. Do Senátu postoupil Adámek

16. října 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – S velkým přehledem zvítězil ve druhém kole senátních voleb Miroslav Adámek, šéf neziskové společnosti Pontis. Od voličů dostal zhruba šedesát procent hlasů. Obhájce senátorského křesla a starosta Šumperka Zdeněk Brož tak po šesti letech ve vysoké politice končí. Voliči se od něj odvrátili hlavně v okresním městě, kde při své první volbě před šesti lety s přehledem zvítězil.

 „Děkuji moc lidem nejen za hlasy během obou kol senátních voleb, kterých si obrovsky vážím, ale děkuji také za stovky povzbuzujících zpráv, mailů a telefonátů, které mně před volbami velmi pomáhaly a naplňovaly pozitivní energií,“ uvedl Miroslav Adámek po svém triumfu. „Slibuji, že nezapomenu na to, co jsem během kampaně říkal, mimo jiné, že budu s lidmi pravidelně komunikovat a informovat o své práci v Senátu,“ dodal nově zvolený senátor za Šumpersko a Jesenicko.
Zatímco před šesti lety získal Zdeněk Brož ve druhém kole v Šumperku zhruba 63 procenta hlasů, minulý víkend skončil na čtyřiceti procentech. „Většina se přiklonila k panu Adámkovi a měli k tomu jistě dobré důvody. A my to budeme plně respektovat,“ prohlásil Zdeněk Brož s tím, že si nepřeje, aby výsledek senátních voleb region rozdělil na dva nesmiřitelné tábory podobně, jako volby prezidentské.
Finále senátních voleb potvrdilo, že o ně mají lidé nejmenší zájem. K urnám se totiž dostavilo jen necelých sedmnáct procent voličů. Prvního hlasování se zúčastnilo zhruba 40 procent – zahajovací kolo ale bylo spojené s „komunálkami“.
Náklady na volební kampaň Adámka i Brože činily zhruba 700 tisíc korun, a to na obě kola dohromady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2018 10:41
Titulek: Bez titulku
Autor: David
51
Děkuji za šanci na změnu a panu Adámkovi přeji hodně sil na prosazení kvalitních a potřebných záměrů u nás v regionu.Prostě jen rozum,schopnosti a slušnost nestačí pane Broži,ale chce přidat do toho i srdce a naslouchat občanům a ne jen hájit své zájmy a honit si ego!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 11:47
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
37
To máš vygumovanou palci-Adáme je parazit!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 13:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Valda
25
Davide, Davide vy asi nevíte co je to senátor. Od volební propagace očekáváte guláš nebo koblihu.
Reagovat
Datum: 16.10.2018 11:22
Titulek: Bratranec Boba a Bobka
Autor: jan
46
Gratuluji vítězi, kterého ANO vytáhlo z klobouku kouzelníka Pokustona. Odsedí si 6 let v Senatu za pěkné peníze , ale my to nepoznáme. Zdeněk si vše prohrál sám a jen sklidil co zasel.
Smutné je jen to že relativně mladý člověk jako je pan Adámek neřeší s kým spojil svoji budoucnost. Pravidelně se zúčastňoval zastupitelstva města, přesto jsem ho nikdy neslyšel se k čemukoliv vyjádřit. Prostě ideální kandidát pro Bureše. Jak má hlasovat mu vždy řeknou předem.
Možná si to budeme za 6 let pamatovat.
Reagovat
Datum: 16.10.2018 11:32
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: Emil
46
a Brož tam jako pracoval??? a zároveň dělal starostu a dozorčího v několika radách a učil? ,že by Cimrman?? a nedehonestujte někoho ,kdo ještě ani nezačal pracovat? jsi to ty Zdenku ?
Reagovat
Datum: 16.10.2018 12:31
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: Jenda Benda
17
Ale copak? Rozum, slušnost, schopnosti už není in? Ale pořád lepší Emil, než Правда.
Reagovat
Datum: 16.10.2018 12:55
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: rozum ,slušnost schopnosti
21
No tak Zdenku ty už ses naučil i Rusky . Blahopřeju tobě i tvým stachanovcům !!!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 13:01
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
35
Ty gumo-běž prodávat radši bobky a cestou můžes vlést Adámkovi do řiti!
Reagovat
Datum: 16.10.2018 13:53
Titulek: Re: Bratranec Boba a Bobka
Autor: Jenda Benda
23
Jednou Emil, pak zase ne. Asi rozdvojení osobnosti, že Правдo.
Reagovat
Datum: 18.10.2018 18:07
Titulek: Uvidíme
Autor: Sledující občan
26
https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/prubeh

Zde je možno najít stenozáznamy, to je vše co kdo říká. Takže kontrola bude pane Adámku. Tak doufám, že nebudete chrlit plané sliby jako Váš Guru Bureš v té sektě ANO.
Reagovat