ZPRAVODAJSTVÍ

Obec nečekaně vyměnila starostu

2. dubna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Obec nečekaně vyměnila starostu Loučná nad Desnou, Mohelnice – Jen zhruba tři měsíce vydržela koalice v Loučné nad Desnou. V pondělí 25. března zastupitelé koaliční smlouvu zrušili a vyměnili celé vedení obce. Novým starostou se stal Jaroslav Sembdner. O obměnu radničního vedení se neúspěšně pokusila také Mohelnice.

„Zastupitelstvo probíhalo v napjaté atmosféře a bylo hodně bouřlivé,“ řekl Týdnu na severu jeden z obyvatel Loučné nad Desnou, který si však do novin nepřál uvést jméno.
Obecní úřad v Loučné působí stejně zakletě, jako sousední zámek. Nové vedení obce na dotazy naší redakce celý týden vůbec nereagovalo. Z veřejně dostupného zápisu zastupitelstva nicméně vyplývá, že v Loučné nad Desnou nedošlo jen k obměně starosty, ale také místostarostky, kterou se nově stala Jana Staňková.

Vztahy mezi zastupiteli v obci byly napjaté už od podzimních komunálních voleb. První pokus o zvolení starosty se vloni Loučenským nepovedl vůbec. Petru Harazímovou, kterou právě minulý týden z funkce odvolali, se podařilo zvolit až v prosinci na druhý pokus.

Starosta Kuba zůstává

Na rozdíl od bývalé loučenské starostky se v křesle udržel Pavel Kuba - první muž Mohelnice. Ten minulý týden rezignoval na funkci v představenstvu VHZ. „Mám dlouhodobě odlišné názory na práci vedení VHZ než současní členové představenstva. Proto jsem se rozhodl odejít,“ vysvětlil Kuba. Starosta Mohelnice se přitom do funkce nechal zvolit na konci letošního února, ve VHZ tak vydržel pouhý měsíc.

Starostova rezignace na důležitý post ve VHZ, jejímž akcionářem je i Mohelnice, rozčílila opozičního zastupitele Pavla Němce natolik, že navrhl Kubovo odvolání z postu starosty. K jeho sesazení ale chybělo několik hlasů.


Foto: jak

Od loňských podzimních voleb má Loučná nad Desnou už druhého starostu.


Diskuze pod tímto článkem byla odstraněna z důvodu protiprávního charakteru některých příspěvků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.