ZPRÁVY

Obchvatem projeli první řidiči

4. srpna 2014, 19:31, Jaroslav Kropáč
Okres - Minulý týden se řidičům otevřel nový obchvat Zvole a Vlachova. Obyvatelé obcí se tak konečně dočkají lepšího životního prostředí, řidiči ušetří čas i palivo. Stavba za zhruba jednu miliardu korun trvala několik let a provázely ji problémy s výkupy pozemků.

 „Díky novému obchvatu dojde k zásadnímu snížení hluku a exhalací z projíždějících aut. Až dosud projelo oběma obcemi patnáct tisíc aut denně,“ řekl mluvčí ministerstva dopravy Jan Rýdl. Slavnostního otevření obchvatu se minulý čtvrtek zúčasnili starostové z okolních obcí, krajští i vládní politici. „Stavba má mimořádný význam nejen pro občany obcí Vlachov a Zvole, kterým přinese úlevu od tisíců aut, ale i pro všechny občany okresů Šumperk a Jeseník, kterým se zkrátí napojení na krajské město a zbytek republiky,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Bludov je další na řadě

Po Zvoli a Postřelmovu se Ředitelství silnic a dálnic chystá na obchvat Bludova. V současné době jedná firma pověřená ŘSD o výkupech pozemků, po kterých má budoucí komunikace vést. Se samotnou stavbou se však nezačne dříve než za tři roky. „Pro nás je důležité, že se tento projekt dostal na seznam akcí, které chce stát realizovat. Na obchvat čekáme roky,“ dodává starosta Bludova Pavel Ston.

Letos začne ŘSD s rekonstrukcí silnice přes Červenohorské sedlo, akci dokončí přespříští rok.

 
Technická data obchvatu Zvole a Vlachova
Délka nové komunikace 2889 metrů
Počet mostů 4
Počet protihlukových stěn 3
Cena díla 1,09 miliardy korun
 





Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.8.2014 05:39
Titulek: Bez titulku
Autor: J.L.
68
179
Reagovat
Datum: 5.8.2014 14:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
159
Konečně!!! To mělo být už dávno postaveno. Zajímalo by mě opravdu velice - který zase chytrák to blokoval, podle mých zdrojů to mělo být dávno hotové, kdyby nebyli proti majitelé některých pozemků - tj. spekulanti a jejich právníci!!!
Reagovat
Datum: 8.8.2014 20:52
Titulek: obchvat
Autor: normální řidič
86
Kdy asi přijde na řadu Šumperk -celé udolí Desné a případně tunel pod sedlem -a už bez solení takové vyjímečné lokality.Co na to zapálení ochranáři- kteří raději odstranují kleče které tam prý nepatří ,ale také zadržují vodu které pořád ubývá.
Reagovat
Datum: 8.8.2014 21:29
Titulek: Re: obchvat
Autor: Anonym
113
Tunel si postav za svoje na svým, tuneláři.
Reagovat
Datum: 10.8.2014 08:05
Titulek: Re: obchvat
Autor: Luke
59
120
Vole, ten tunel mel byt taky davno hotovej. Duvod = neschopnost a ubohost mistnich lidi a hlavne politiku.
Reagovat
Datum: 10.8.2014 09:42
Titulek: Re: obchvat
Autor: LH
70
Všude jinde v evropě silniční tunely nejsou problém, třeba Chorvati s tím za posledních 10 let pěkně pohnuli o Rakousku ani nemluvím (po cestě do IT jich projedete 24), jen u nás je i jeden tunel velký problém.
Reagovat
Datum: 10.8.2014 08:07
Titulek: Re: obchvat
Autor: Luke
66
Ochranare taky poslat do haje. Jsou to omezenci, kteri delaji pokusy na prirode a hraji si na boha. Vi hovno!
Reagovat