ZPRAVODAJSTVÍ

Obchvat Bludova pokračuje

5. července 2016, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Projekt obchvatu Bludova se po dvou letech konečně pohnul kupředu. Stavební úřad v Šumperku totiž právě zahájil územní řízení, po němž má následovat stavební povolení. Občané a instituce teď mají zhruba týden na to, aby se k realizaci nové čtyřproudové silnice vyjádřili a případně vznesli připomínky. Záměr výstavby obchvatu má několik rizikových míst, zastavit ho mohou například problémy s výkupy pozemků.

 „Zahájení územního řízení je důležitým krokem. Žádost o vydání územního rozhodnutí sice byla podána již před dvěma roky, ale bylo potřeba řadu věcí dopracovat a doplnit,“ uvedl vedoucí stavebního úřadu šumperské radnice Luděk Felkl.
Nová cesta zasáhne do katastru Šumperka, Bludova, Postřelmova, Sudkova i Dolních Studének. Projekt počítá se stavbou jednadvaceti mostů a několika okružních křižovatek, čtyřproudová silnice bude přetínat železniční trať i vedení velmi vysokého napětí. Půjde tak o mimořádně komplikovanou stavbu s mnohamiliardovým rozpočtem.

Problémů bude dost


„S výkupy pozemků pro stavbu se počítá na konci tohoto, ale spíš až v průběhu příštího roku,“ uvedl starosta Bludova Pavel Ston, který o vybudování obchvatu usiloval mnoho let. Neochota některých majitelů půdy prodat své pozemky může celý projekt výrazně zbrzdit nebo dokonce i zastavit. Nejasná je také role Dolních Studének, jejichž obyvatelé před několika lety proti vedení silnice na katastru své obce protestovali.
Optimistický termín počítá se zahájením stavby v roce 2018.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.7.2016 09:08
Titulek: Pozdě ale přece
Autor: 2017
64
Nemělo se začít 2017 ? No snad to aspoň nikdo nezhatí.Už aby byl hotový.
Reagovat
Datum: 6.7.2016 08:05
Titulek: sliby
Autor: petr fajman
120
To je v pořádku, blíží se komunální volby, něco těm voličům musíme slíbit.
Reagovat
Datum: 7.7.2016 04:48
Titulek: Proč se zpožděním tolika roků?
Autor: Martin Gajdoštín
71
Někdejší stěžovatelé na hluk by si měli uvědomit, že moje osobní zájmy končí plotem mého pozemku. Lidé s okny do silnice také nemohou požadovat zrušení silnice, protože je obtěžuje hluk z ulice.
Reagovat
Datum: 7.7.2016 08:53
Titulek: Obchvat
Autor: Karel
65
Co takhle propojení úseku kolem Zvole s úsek u Postřelmova, to by mělo větší dopravní logiku. Na kompetentních úřadech se asi spinká.
Reagovat
Datum: 7.7.2016 10:25
Titulek: obchvat
Autor: laďa
96
Pokud jsem si stačil všimnout, tak obchvat končí na kruháči u hřbitova v Šumperku. A co dál????? Pokud to stáhne dopravu, tak budou kamiony jezdit kolem nádraží????
Reagovat
Datum: 7.7.2016 11:53
Titulek: Slíbí to znovu za čtyři roky před krajskými volbami?
Autor: Pavel
49
Pokud vím, tak se mělo začít letos, pak přišli s tím, že až příští rok (2017). To stavební povolení se dalo dělat již dřív, někde jsem četl, že pozemky jsou vykoupeny mimo pozemku nebo cesty k bývalému chemistkému podniku u Bludova, tam to vázlo na příjezdové cestě. Na tu loni přislíbil kraj dát peníze, aby to nevázlo. Tak jak to je, najednou se zase mluví o nějakým pozemcích?
Reagovat
Datum: 7.7.2016 14:54
Titulek: Bez titulku
Autor: bubuu
92
Kterej diletant to nedotáhl až za Šumperk ?, bude se to štosovat na kruháči, když pojedou lidi do práce / z práce (EPCOS)... obchvat ano, ale lépe !

Reagovat
Datum: 8.7.2016 09:33
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Martin H.
103
na Sumperk ke kruhaci ma byt pouze privadec, obchvat bude nekdy v nedohlednem budoucnu pokracovat za Epcosem...
Reagovat
Datum: 10.7.2016 18:59
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomas
73
Další sjezd má být u Malína... někdy v budoucnu. Taky nechápu, že když už se něco takového vymyslí, udělá se to takto polovičatě, aby to průjezdu Šumperka nepomohlo. To na Slovensku umí budovat nové dálniční sítě lépe než my.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.