ZPRÁVY

Občané Vikýřovic trpí kvůli náklaďákům

10. září 2013, 06:43, Jaroslav Kropáč
Občané Vikýřovic trpí kvůli náklaďákům Vikýřovice - Obyvatele Krenišovské ulice ve Vikýřovicích už několik let trápí problém s nadměrným provozem náklaďáků. Auta projíždí úzkou ulicí těsně kolem jejich oken do bývalého areálu STS. Naštvaní lidé kvůli tomu už sepsali dvě petice, na změnu k lepšímu však dosud marně čekají.

„Je to tady o nervy a o zdraví. Už před pěti lety nám obec slibovala, že tady vjezd náklaďákům zakáže, za tu dobu pro nás neudělala vůbec nic,“ čertí se nad současnou situací jeden z mnoha nespokojených obyvatelů ulice. Atmosféra v tamních rodinách je napjatá, lidé špatně spí, některým domům popraskala fasáda, trápí je vysoká prašnost a hluk. Před časem tam dokonce jeden z naštvaných řidičů osobáku vytlačil kamion z ulice zpátky na hlavní cestu. „Divím se tomu, že tady nedošlo ještě k žádné větší nehodě, nechci sýčkovat, ale určitě je to jen otázka času. Až se něco stane, teprve pak se o nás začne někdo zajímat,“ dodává rezignovaně další starousedlík.

Kamiony nikdo nezastaví

„O špatné situaci v ulici vím, ale řešení je zatím bohužel v nedohlednu. Chtěli jsme tam vjezd zakázat, jenže policie byla proti. Stejně tak jsme zvažovali průjezd kamionů přes areál STS. Každou polovinu jejího vjezdu ale vlastní někdo jiný, jednání s majiteli jsou komplikovaná a pořád se vlečou,“ vysvětluje starosta obce Václav Mazánek. Bývalé vedení Vikýřovic vybudovalo k areálu STS novou komunikaci za miliony korun s tím, že kamiony budou projíždět právě tudy. Jak se ale později ukázalo, cesta je příliš úzká a nákladní auta se na ní nevyhnou. Dál proto jezdí Krenišovskou ulicí. „Zatím jediné, co mohu lidem slíbit, je omezení maximální povolené rychlosti v ulici na 30 kilometrů v hodině,“ dodává starosta Mazánek.


Foto: jak
Už několik řidičů přišlo v Krenišovské ulici kvůli bezohledné jízdě kamionů o zpětné zrcátko.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2013 09:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Kakamila
161
192
Dejte tam Obytnou zonu a auta ať si pěkně strčí obyvatelé na zahradu......
Reagovat
Datum: 10.9.2013 11:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: J
129
136
To problém nevyřeší. Ty mýváš většinou velmi "vypečené" rady, nejseš náhodou starosta Brož, nebo některý z jeho nohsledů?
Reagovat
Datum: 10.9.2013 21:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Kakamila
149
152
Na omezeni rychlosti je mozne taky namontovat do silnice retardery...pokud nekdo bydli vedle fabriky,tak se nesmi divit....jinak v obytne zone maximalne 20 a zakaz stani vozidel mimo vyznacene parkoviste.Pak uz je to jen pro pany policisty...a neplet do toho politiky....
Reagovat
Datum: 10.9.2013 23:02
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: J
153
128
Až tam budeš bydlet, tak budeš mluvit jinak.
Reagovat
Datum: 13.9.2013 09:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Kakamila
145
139
Pokuď tam "někde" postavili novou komunikaci,určenou pro příjezd vozidel do areálu a nevyhnou se na ní dva kamiony,tak je asi něco špatně......
Je-li v areálu více vlastníků.....to může být další problém....co když se to bude dále "dělit",třeba na 4 a více vlastníků.....to už se nedomluví vůbec.
Ta STS-ka tam stojí více než 50let.Ti lidé tam byli násilně nastěhováni..?
Cestu ošetřit Obytnou zonou,ať si místní parkují na vlastním pozemku za plotem a kamiony hlídat zda nepřekročí 20km/h.
Obec musí zvážit,zda areál třeba neodkoupí a nezaveze hnojem......
Reagovat
Datum: 29.9.2013 19:08
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: pamnětník
138
149
Jestli to nemá nějakou souvislost s novou výstavbou a prodejem pozemku u Děsné na proti dnes už bývalé STS. i když je to vyloženě záplavová oblast ,ti lidé co tam staví nebo kupují pozemky asi nevědí že tam v 97 roce bylo víc jak metr vody a je předpoklad že se vše muže opakovat. podnikatelský záměr nynějšího -vlastníka-má asi přednost.Už se tam vybudoval na něčí náklady-asi obce- nový most navazující na v budocnu utopené komunikacePrujezd STS byl bezproblémový i pro autobusy městské dopravy která tam bez problému projížděla od výstavby prujezdu.
Reagovat
Datum: 12.9.2013 10:51
Titulek: A co parkování místních "starousedlíků"?
Autor: 111
150
130
Oni místní starousedlící by měli konkrétně o této ulici pomlčet. Jedzím tudy téměř denně a parkování jejich osobních aut na ulici je něco otřesného, kolikrát je problém projet s osobákem jak místní "starousedlící" parkují. Jeden vlevo, pár metrů další vpravo a je to tam jak na slalomu. Zjevně jim to vůbec nevadí, že oni nedodržují zákon.
Reagovat
Datum: 12.9.2013 11:17
Titulek: Ulice
Autor: Sv.Patrick
186
262
To je zajímavé, jak všichni dycky nadávají na kamioňáky, ale vůbec si neuvědomí, že není sranda projíždět takovouhle ulicí, kde stojí auta co tam nemají co dělat, to se pak nesmí divit, že sem tam nějaké zrcátko to nevydrží. Já tudy jezdím denně na kole a je problém se vyhnout jako kolař, když jede doprotivky auto, natož náklaďák. Pokud si dobře vzpomínám, je v zákoně, že stát se smí na vozovce, pouze pokud tam zbyde 6 metrů, což tady rozhodně není. A jak už tady kolega psal, když je tam fabrika, nemůžou se lidé divit, že tam jezdí auta. To mi připomíná kauzu co byla v televizi, jak si lidi stěžovali, že se nastěhovali do baráku hned vedle hasičské zbrojnice a pak se rozčilovali, že jim hned u baráku houká siréna.
Reagovat
Datum: 13.9.2013 08:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Kakamila
140
198
Vedle železničního přejezdu je to podobné.....
Reagovat
Datum: 30.9.2013 12:36
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Brzda
178
147
Tak to vypadá na typickou krizovou situaci. Kde a kdy řešit, jak řešit, čím řešit, kým řešit, za kolik řešit a kdo řešit? Co pro to dělá krizový štáb?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).