KULTURA

O víkendu startuje Šokáček. Pořádající divadelníci oslaví dvacetiny

17. února 2015, 15:10, BH
O víkendu startuje Šokáček. Pořádající divadelníci oslaví dvacetiny Staré Město - Dvacetileté jubileum oslaví Divadelní soubor ŠOK ze Starého Města v rámci osmého ročníku přehlídky ochotnických divadelních souborů Šokáček. Ta se uskuteční o tomto víkendu od 20. do 22. února. Návštěvníci se mohou těšit na tři dny plné kvalitních představení.

 Přehlídka odstartuje v pátek 20. února od 19 hodin slavnostním zahájením za účasti starosty Starého Města. Páteční jeviště bude patřit divadlu Tří Pardubice se dvěma jednoaktovkami z vlastní dílny Úředničunina a Prasklá hřídel od sifonu. „Měl jsem je možnost zhlédnout na Audimafóru v Hradci Králové. Mohu směle říci, že na jejich opravdu černý humor se nedá jen tak lehce zapomenout. Možná bude i někoho šokovat, ale i to je zřejmě cílem jeho protagonistů. Po představení bych chtěl přítomné diváky pozvat na malé přátelské posezení v prostorách kulturního domu,“ pozval diváky Ruda Šmůla z pořádajícího Divadelního souboru ŠOK.
Následující den bude přehlídka pokračovat od 10 hodin pohádkou pro všechny generace Karkulka aneb Pozor na myslivce od Černých šviháků z Kostelce nad Orlicí. Odpolední program začíná v 16 hodin muzikálovým a tanečním představením Nemrtvá nevěsta Divadla Stodola z Jiříkovic.

Z představení Nemrtvá nevěsta.


V 19 hodin odehraje nový soubor Dostavník z Přerova klasickou komedii Na to teď není ta pravá chvíle. Večerní kus bude patřit soubor Q 10 Studia Divadla DRAK z Hradce Králové pod vedení Filipa Humla s tragédií uváděnou pod názvem Malamadre, a to od 22 hodin. Silný příběh o vztahu matky se synem nenechá jediné oko suché. I tento večer bude patřit po představení společnému setkání herců a diváků v prostorách kulturního domu.
Další dopolední představení v neděli 22. února bude patřit opět pohádce O velikém draku v provedení souboru Q 10 z Hradce Králové. „Říká se závěr dobrý, všechno dobré. A tak bych chtěl návštěvníky pozvat od 14 hodin na divadelní hru Tlustý anděl z Rouenu v podání loňského vítěze naší přehlídky divadelního souboru Václav z nedalekého Václavova. O tom, že se jedná o opravdu dobrý ochotnický soubor, jsme se mohli již mnohokrát přesvědčit,“ uzavřel divadelník Ruda Šmůla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).