KULTURA

O víkendu startuje Šokáček. Pořádající divadelníci oslaví dvacetiny

17. února 2015, 15:10, BH
O víkendu startuje Šokáček. Pořádající divadelníci oslaví dvacetiny Staré Město - Dvacetileté jubileum oslaví Divadelní soubor ŠOK ze Starého Města v rámci osmého ročníku přehlídky ochotnických divadelních souborů Šokáček. Ta se uskuteční o tomto víkendu od 20. do 22. února. Návštěvníci se mohou těšit na tři dny plné kvalitních představení.

 Přehlídka odstartuje v pátek 20. února od 19 hodin slavnostním zahájením za účasti starosty Starého Města. Páteční jeviště bude patřit divadlu Tří Pardubice se dvěma jednoaktovkami z vlastní dílny Úředničunina a Prasklá hřídel od sifonu. „Měl jsem je možnost zhlédnout na Audimafóru v Hradci Králové. Mohu směle říci, že na jejich opravdu černý humor se nedá jen tak lehce zapomenout. Možná bude i někoho šokovat, ale i to je zřejmě cílem jeho protagonistů. Po představení bych chtěl přítomné diváky pozvat na malé přátelské posezení v prostorách kulturního domu,“ pozval diváky Ruda Šmůla z pořádajícího Divadelního souboru ŠOK.
Následující den bude přehlídka pokračovat od 10 hodin pohádkou pro všechny generace Karkulka aneb Pozor na myslivce od Černých šviháků z Kostelce nad Orlicí. Odpolední program začíná v 16 hodin muzikálovým a tanečním představením Nemrtvá nevěsta Divadla Stodola z Jiříkovic.

Z představení Nemrtvá nevěsta.


V 19 hodin odehraje nový soubor Dostavník z Přerova klasickou komedii Na to teď není ta pravá chvíle. Večerní kus bude patřit soubor Q 10 Studia Divadla DRAK z Hradce Králové pod vedení Filipa Humla s tragédií uváděnou pod názvem Malamadre, a to od 22 hodin. Silný příběh o vztahu matky se synem nenechá jediné oko suché. I tento večer bude patřit po představení společnému setkání herců a diváků v prostorách kulturního domu.
Další dopolední představení v neděli 22. února bude patřit opět pohádce O velikém draku v provedení souboru Q 10 z Hradce Králové. „Říká se závěr dobrý, všechno dobré. A tak bych chtěl návštěvníky pozvat od 14 hodin na divadelní hru Tlustý anděl z Rouenu v podání loňského vítěze naší přehlídky divadelního souboru Václav z nedalekého Václavova. O tom, že se jedná o opravdu dobrý ochotnický soubor, jsme se mohli již mnohokrát přesvědčit,“ uzavřel divadelník Ruda Šmůla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.