KULTURA

O sošku Václava z Václavova se utkají amatérští divadelníci ve Václavově

13. listopadu 2019, 16:00, bav
Zábřeh, Václavov – Václavovský kulturní podzim se dostává do vrcholné části. Tím je setkávání s divadlem a jeho přáteli na přehlídce O Václava z Václavova. V místním kulturním domě proběhne jako již třináctá soutěžní přehlídka ochotnických souborů.

„Od 15. listopadu až do neděle 24. listopadu uvidíme každý den nejméně jedno představení. Od dramat, přes komedie, hry se zpěvy až po zpracování klasických děl. A samozřejmě nebudou chybět pohádky a dobrodružné příběhy pro malé diváky a mládež,“ zve příznivce hraného divadla do Václavova Jiří Matějček z pořádajícího Divadla Václav.

Letošní program příjemně potěší příznivce komediálních her i vážných příběhů. Organizátoři kvůli tomu celý rok jezdili po divadelních festivalech a vybírali nejzajímavější kousky.

„Mnohé z účinkujících souborů jsou na české ochotnické scéně soubory velmi známými, dosahují významných úspěchů na různých přehlídkách, včetně národních. Jejich inscenace patří k tomu nejlepšímu, co lze na českých a moravských divadelních prknech vidět. Prostor byl ale dán i souborům, které se třeba těchto přehlídek nezúčastňují, ale jejich hry mají vysokou vypovídající hodnotu,“ hodnotí konkurenční skladbu přihlášených souborů Matějček s tím, že inscenací bude celkem 19, provedených v nejrůznějších žánrech.

Po celou dobu přehlídky bude v suterénních prostorách václavovského kulturního stánku přístupná recesistická výstava Co sme našle na huře, která zaznamenala nebývalý ohlas u návštěvníků již během zářijové divadelní pouti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.