SPORT

O prsa to rozhodně nebylo, vítěz KOUTYmana triumfoval s velkým náskokem

9. října 2013, 07:17, Petr Fišer
Kouty nad Desnou - Extrémní horský duatlon KOUTYman zná svého absolutního vítěze. Patřil do skupiny závodníků, kteří přijeli do Kout nad Desnou ze zahraničí. Jako první pokořil cílovou čáru Peter Mosný ze Slovenska. Kromě něj se na start postavilo i několik polských "sousedů".

Pro všechny výkonností kategorie byl určen nový sportovní podnik, jehož pořadatelé se snažili v maximální míře využít potenciálu nádherného a ryze horského prostředí v okolí přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Kvůli deštivému počasí v předchozích dnech došlo ke zkrácení původně naplánovaných tratí. První běžecký úsek měřil 3,9 km, na horském kole se zdolávalo 37 km a na závěr se běželo dalších 13 kilometrů.

Že to v žádném ohledu nebyla jednoduchá záležitost, potvrzovalo vysoké číslo smolařů, kteří své snažení nedokončili. Z různých důvodů hodilo ručník do pomyslného ringu hned 21 účastníků.

Přesně jednou tolik jich bylo mnohem šťastnějších, nelehký boj totiž zvládli. I když si v mnoha případech sáhli na úplné dno. Kromě vítězného Mosného, jenž jako triatlonový mistr světa potvrdil roli favorita a nakonec triumfoval téměř s desetiminutovým náskokem, odvedl skvělou práci i celkově druhý David Jílek z mohelnického Bikesport teamu. Ve prospěch neoficiálního okresního šampiona mluvil skvělý běžecký finiš, díky němuž se posunul o dvě příčky. Po medailových postech sahal i Tomáš Kechrt ze Šumperka. "Šel jsem do toho naplno a čekal, co vydržím," usmíval se stříbrný Jílek.

Uznalý obdiv zaslouží tři zástupkyně něžného pohlaví. Nejvýraznější stopu zanechala v nelehkém soupeření Martina Novotná, která na velmi dobrém jedenadvacátém místě předčila vydatnou skupinu méně úspěšnějších chlapáků. Klobouk dolů! Její strojové tempo bralo dech.

Největší pozornosti se těšila přítomnost českého reprezentanta Petra Vabrouška. Desetinásobný mistr republiky v dlouhém triatlonu musel ocenit kvalitu soupeřů, na lepší než sedmou pozici to tentokrát nestačilo. Nejvíce ztratil v náročných bikerských pasážích. "Na horském kole téměř nejezdím, takže jsem nechtěl zbytečně riskovat. Zvlášť když mě zanedlouho čeká patnáctá účast na havajském Ironmanovi," vysvětloval čerstvý čtyřicátník spíše opatrnější taktiku. Jinak ale zářil velkým nadšením. "Závod to byl krásný, Jeseníky jsme měli jako na dlani. Trochu to tady znám, takže jsem tušil, že by to mohla být paráda," rozplýval se blonďatý sympaťák.

Nebyl jediný, komu se první ročník zamlouval. "Podrželo nás počasí, všichni se dostali do cíle, nikomu se nic nestalo. Myslím si, že můžeme být spokojeni," navázal na pozitivní hodnocení Vabrouška hlavní organizátor Petr Marek. Jeho pořadatelskému týmu se povedlo na výbornou propojit kolo a běh v extrémních podmínkách. A přesně o to šlo.


ABSOLUTNÍ POŘADÍ

1. Mosný (Kelly´s Bicycles), 2. D. Jílek (BT Mohelnice), 3. Hybler (Helia Brno), 4. Kechrt (Cyklo Polách a syn), 5. Babiánek (MiKo Cycles), 6. Kňáva (Orbea CM), 7. Vabroušek (Zlín), 8. Kalich (Helia), 9. Kostrzewski (Racing Team), 10. Minařík, 11. Václavík (Oknoplast Šumperk), 12. M. Jílek (BT Mohelnice), 13. Kocur (Tychy), 14. Rypka (Inkosport), 15. Nárožný.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.