ZPRAVODAJSTVÍ

O prodeji hotelu Sport rozhodnou jednání v zákulisí

26. září 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Mohla to být jedna z nejzajímavějších debat tohoto volebního období. Teď to ale vypadá, že hlasování šumperských zastupitelů o prodeji hotelu Sport žádná diskuze provázet nebude nebo jen velmi krátká. Před veřejným zasedáním se totiž uskuteční ještě pracovní setkání zastupitelů, kde se okolnosti celé transakce mají dohodnout. Schůzka je však neveřejná. Opozice proto zuří. Koalice ji naopak vnímá jako racionální krok, který samotné hlasování usnadní.

Původně se mělo o prodeji budovy rozhodnout už na posledním zastupitelstvu, bod byl ale z programu stažen a hlasovat se o něm bude v listopadu. „V posledních dnech se ke mně dostalo mnoho dotazů i od rodičů mladých hokejistů, které směřují k tomu, že nejsou pochopeny všechny souvislosti prodeje. Jsme připraveni udělat pracovní jednání, kde bychom všechny detaily vysvětlili,“ uvedl během posledního zasedání zastupitelů starosta města Zdeněk Brož.
Ani rodiče hokejistů ani nikdo jiný z veřejnosti se ale pracovního jednání účastnit nemůže, radnice pozvala k účastni pouze zástupce majitelů Nemocnice Šumperk, kteří o koupi hotelu projevili zájem. Jednání proběhne 4. října a bude se ho účastnit ještě soudní znalec, který má určit cenu hotelu. Město uvažuje o prodeji za 10 miliónů korun.
Hotel Sport dnes provozuje město prostřednictvím společnosti PMŠ, budova částečně slouží i jako zázemí pro sportovce. „Původně jsem měl za to, že se na pracovním setkání bude řešit třeba to, jestli odprodejem nepřijdeme o zázemí pro sportovce, a teprve pak jsme se měli rozhodnout, zda město hotel pustí a za jakých podmínek. Teď to chápu tak, že zastupitelé budou postaveni před potencionálního kupce, aby už řešili samotnou částku, za kterou se má objekt prodat," nechal se slyšet opoziční zastupitel Tomáš Menšík.
Prodej hotelu Sport je velké dilema. Pokud ho radnice prodá, získá do kapsy peníze, které bude moci investovat jinde, a hlavně se zbaví budovy, se kterou si neví rady a do jejíž opravy by musela investovat desítky miliónů korun. Na druhou stranu tím přijde o strategické a potřebné místo v centru sportovního areálu, které by jí v budoucnu mohlo chybět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2017 11:47
Titulek: tunel
Autor: Lojzik
192
Prodej za 10mil je vtip? Prodej možná, ale za více násobek! Spíše volba jiného vedení, to že to nefunguje je neschopnost řídících orgánů! takže nejjednodušší je pro ně zbavit se toho. Chudáci sportovci, zase se jim něco naslibuje a ve výsledku budou užívat prostory SPORTU za drahý nájem, který bude dotovat město.
Reagovat
Datum: 26.9.2017 21:05
Titulek: Bez titulku
Autor: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nanosekunda ®
223
No, prostě se někde zašijem, kde nebude žádná kamera, a ani zápis.
To bude pohoda. Konečně řeknu jak to myslím, a nebudu veřejně za blbce (jako vždycky)
Reagovat
Datum: 28.9.2017 00:49
Titulek: na tohle jsou paragrafy
Autor: Lisca
105
Městský hotel nebudete potajmu šmelit Polachovi!
Reagovat
Datum: 28.9.2017 08:11
Titulek: Proč potajmu
Autor: X
250
Musej se ještě napakovat budou volby tak půjdou od koryt. Snad si to budou lidi pamatovat při volbách. PMŠ asi nebude dobrá firma když neumí řádně hospodařit s městským majetkem.
Reagovat
Datum: 28.9.2017 11:08
Titulek: sport
Autor: všudezdejší
233
Tak to by mě zajímalo co to bude za soudního znalce a nakolik odhadne budovu...jestli to zas nebude polachův známý..
To je vůči sportovcům a veřejnosti nefér udělat to za zavřenými dveřmi,ale u vztahů polachxměsto nás to ani nepřekvapuje???oni mu odkývou všechno jako ovce, stejně jako sanatorku...atd.
Reagovat