KULTURA

O prázdninách pobaví Krtek a jeho kamarádi

11. července 2018, 10:00, ok
O prázdninách pobaví Krtek a jeho kamarádi Šumperk – Prázdninovou nudu mohou děti zahnat třeba ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, kde je pro ně připravena nejen interaktivní výstava s leteckou tematikou v Muzejíčku, ale také se zde mohou potkat s Krtkem a jeho kamarády.

 Výstavu, jejímž východiskem je napříč generacemi známá postavička Krtečka, si mohou malí i velcí milovníci animovaných pohádek prohlížet v Rytířském sále muzea až do 9. září.
„Expozice představí veřejnosti Krtka a jeho kamarády z ilustrací Kateřiny Miler. Umělkyně, která pokračuje ve šlépějích svého otce Zdeňka Milera, vydala v roce 2017 svou zatím poslední knihu pod názvem Krtek a zahrádka. A právě z této knihy jsou na výstavě k vidění reprodukce ilustrací paní Miler,“ uvedla mluvčí muzea Eva Šebestíková.

Kresby vs. reálná zvířata

Šumperští muzejníci se navíc rozhodli ozvláštnit výtvarnou výstavu tak, že si příchozí mohou na výstavě porovnat ilustrovaná zvířátka s realitou, a to prostřednictvím děl Kateřiny Miler a dermoplastických preparátů ze sbírek muzea.
„Malí i velcí návštěvníci se seznámí s nově vydaným příběhem o Krtečkovi a dozvědí se různé zajímavosti nejen o tomto zvířátku, ale také o ježkovi, myšce, veverce, sýkorce, medvědovi, berušce, housence a dalších zvířátkách,“ dodala Šebestíková.
Plné vstupné na výstavu činí 30 korun, snížené stojí polovinu a děti do 3 let platit nemusí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2018 10:32
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
24
Viděli jste už toho čínskýho krtka s pandou? Dost srágora :(
Reagovat
Datum: 11.7.2018 12:10
Titulek: Bez titulku
Autor: Churavá
25
Krásná výstava pro děti i dospělé....DÍKY všem za jeji uvedení!
Reagovat
Datum: 11.7.2018 13:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Nosková
29
Dobrý den, byla jsem s vnoučatama na této výstavě a byla SUPER!!!Nenudili se ani 15-letí vnuci, takže DĚKUJEME ! Nosková
Reagovat
Datum: 11.7.2018 22:10
Titulek: Totální ojeb!!! NEDOPORUCUJEME!!
Autor: Luciana
47
Tři pokoje a pár fotek krtka na zdi :D tod vše co vás čeká !!! NEDOPORUCUJEME!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.