ZPRAVODAJSTVÍ

O novou knihovnu je mimořádný zájem. Přijedou i zájezdové autobusy

28. srpna 2018, 10:00, hap
Šumperk – Městská knihovna Šumperk odhalí hned první zářijový den své nové prostory v budově zrekonstruované „Masaryčky“. V dalších dnech ji čeká pořádání celostátní konference i zájezdy knihovníků z celého kraje, kteří se na exkurzi do moderně opravené budovy ve velkém počtu hlásí.

 „Poprvé otevřeme v sobotu 1. září ve 14 hodin v budově bývalé Masarykovy školy v ulici 28. října. Osobně se těším třeba na scénické čtení textů Jiřího Suchého a písniček Suchého a Šlitra v podání Olgy Kaštické, Svatavy Niečové a Zdeňka Dočekala pod vedením Lucie Šmejkalové v 18 hodin ve velkém sále, který se nachází v budově naší nové knihovny,“ uvedla její ředitelka Kamila Šeligová.
Bohatý program začne ve čtvrt na tři odpoledne prohlídkami budovy. Kromě večerního čtení se návštěvníci mohou těšit na vystoupení hudební skupiny 20 Minutes nebo na divadlo Buchty a loutky.
Návštěvníci nové knihovny si budou moct pořídit také almanach Masaryčka – devadesát let. Zakoupit ho bude možné i v městském informačním centru na Hlavní třídě v Šumperku.
„Za čtrnáct dní nás čeká celostátní konference s názvem Co knihovny umějí a mohou. Už teď víme, že nás navštíví kolem stovky kolegů z jiných měst. Kromě toho se nám hlásí knihovníci například z Olomouce nebo Prostějova, kteří mají velký zájem o prohlídku naší moderní knihovny, a ze svého města k nám vypraví autobusový zájezd,“ dodává Šeligová.
Nové prostory nabídnou zájemcům i kavárnu, sály a různá zákoutí, kde mohou čtenáři při četbě relaxovat.


Diskuze pod tímto článkem byla odstraněna z důvodu podezření na protizákonný charakter některých příspěvků. Redakce REJ.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru