ZPRÁVY

O lesnického vánočního kapra se utkají hasiči z celé Moravy

16. prosince 2014, 17:38, Hana Písková
Lesnice - Zimní soutěž v požárním útoku O lesnického vánočního kapra uspořádá už počtvrté Sbor dobrovolných hasičů Lesnice. O neobvyklou soutěž je obrovský zájem. Do obce se v sobotu sjedou hasiči hned ze tří moravských krajů.

 „Letos máme přihlášený rekordní počet účastníků. Do Lesnice dorazí dvaačtyřicet hasičských týmů z Olomouckého, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje,“ upřesnil Zdeněk Trendl z SDH Lesnice. Soutěž O lesnického vánočního kapra je pro hasiče lákavá z mnoha důvodů. Tím hlavním je ten, že zimních soutěží v požárním útoku je jako šafránu. Kromě Lesnice pořádá obdobnou akci snad jen Prosetín a Kuřim. Celý turnaj ozvláštní atmosféra Vánoc i zabijačky. Na účastníky bude čekat ozdobený vánoční strom, zabijačková polévka, jitrnice či punč. Vítězné soutěžní týmy si na závěr vlastnoručně vyloví svého vánočního kapra z připravené kádě.

Mrazu se nebojí

„Zimní požární útoky proběhnou za každého počasí. Snad jen mráz mínus dvacet stupňů by nám v tom mohl zabránit. Za čtyři roky organizování soutěže jsme ale zatím tak extrémní zimu nezažili,“ dodává Zdeněk Trendl. Hasičské týmy i fandové hasičského sportu se sjedou za kulturním domem v Lesnici v sobotu 20. prosince v deset hodin.


Foto: red

Hasiči z Lesnice nezahálejí ani v době Vánoc.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.