ZPRÁVY

O lesnického vánočního kapra se utkají hasiči z celé Moravy

16. prosince 2014, 17:38, Hana Písková
Lesnice - Zimní soutěž v požárním útoku O lesnického vánočního kapra uspořádá už počtvrté Sbor dobrovolných hasičů Lesnice. O neobvyklou soutěž je obrovský zájem. Do obce se v sobotu sjedou hasiči hned ze tří moravských krajů.

 „Letos máme přihlášený rekordní počet účastníků. Do Lesnice dorazí dvaačtyřicet hasičských týmů z Olomouckého, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje,“ upřesnil Zdeněk Trendl z SDH Lesnice. Soutěž O lesnického vánočního kapra je pro hasiče lákavá z mnoha důvodů. Tím hlavním je ten, že zimních soutěží v požárním útoku je jako šafránu. Kromě Lesnice pořádá obdobnou akci snad jen Prosetín a Kuřim. Celý turnaj ozvláštní atmosféra Vánoc i zabijačky. Na účastníky bude čekat ozdobený vánoční strom, zabijačková polévka, jitrnice či punč. Vítězné soutěžní týmy si na závěr vlastnoručně vyloví svého vánočního kapra z připravené kádě.

Mrazu se nebojí

„Zimní požární útoky proběhnou za každého počasí. Snad jen mráz mínus dvacet stupňů by nám v tom mohl zabránit. Za čtyři roky organizování soutěže jsme ale zatím tak extrémní zimu nezažili,“ dodává Zdeněk Trendl. Hasičské týmy i fandové hasičského sportu se sjedou za kulturním domem v Lesnici v sobotu 20. prosince v deset hodin.


Foto: red

Hasiči z Lesnice nezahálejí ani v době Vánoc.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).