ZPRÁVY

O lesnického vánočního kapra se utkají hasiči z celé Moravy

16. prosince 2014, 17:38, Hana Písková
Lesnice - Zimní soutěž v požárním útoku O lesnického vánočního kapra uspořádá už počtvrté Sbor dobrovolných hasičů Lesnice. O neobvyklou soutěž je obrovský zájem. Do obce se v sobotu sjedou hasiči hned ze tří moravských krajů.

 „Letos máme přihlášený rekordní počet účastníků. Do Lesnice dorazí dvaačtyřicet hasičských týmů z Olomouckého, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje,“ upřesnil Zdeněk Trendl z SDH Lesnice. Soutěž O lesnického vánočního kapra je pro hasiče lákavá z mnoha důvodů. Tím hlavním je ten, že zimních soutěží v požárním útoku je jako šafránu. Kromě Lesnice pořádá obdobnou akci snad jen Prosetín a Kuřim. Celý turnaj ozvláštní atmosféra Vánoc i zabijačky. Na účastníky bude čekat ozdobený vánoční strom, zabijačková polévka, jitrnice či punč. Vítězné soutěžní týmy si na závěr vlastnoručně vyloví svého vánočního kapra z připravené kádě.

Mrazu se nebojí

„Zimní požární útoky proběhnou za každého počasí. Snad jen mráz mínus dvacet stupňů by nám v tom mohl zabránit. Za čtyři roky organizování soutěže jsme ale zatím tak extrémní zimu nezažili,“ dodává Zdeněk Trendl. Hasičské týmy i fandové hasičského sportu se sjedou za kulturním domem v Lesnici v sobotu 20. prosince v deset hodin.


Foto: red

Hasiči z Lesnice nezahálejí ani v době Vánoc.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).