ZPRAVODAJSTVÍ

O dotace na kotel můžete požádat i v Šumperku

19. ledna 2016, 13:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Více než 166 miliónů korun plánuje rozdělit Olomoucký kraj mezi občany na výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním. O takzvanou „kotlíkovou dotaci“ bude možné požádat od 22. února do 13. května. Rozhodně však není času nazbyt. Úředníci předpokládají enormní zájem obyvatel, kteří mohou výše zmiňovanou sumu velmi rychle rozebrat. Peníze je možné použít i na pořízení tepelného čerpadla.

 „Papírovou žádost o dotaci bude možné předložit na podatelně Krajského úřadu Olomouckého kraje, na detašovaných pracovištích v Šumperku a Jeseníku, dále přes datovou schránku, e-mailovou formou s elektronickým podpisem nebo ji lze poslat poštou,“ uvedla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.
Kraj získal peníze na výměnu starých kotlů od Evropské unie, přitom až do roku 2020 může ČR získat na tento projekt dalších devět miliard korun. „Jsem rád, že kraj může kotlíkové dotace poprvé vyhlásit a nabídnout občanům možnost přejít na ekologičtější a k životnímu prostředí šetrnější způsob vytápění domácností,“ uvedl hejtman kraje Jiří Rozbořil. Další podrobnosti k dotaci přináší webový portál   www.kr-olomoucky.cz/kotlikovedotace.

Dusí nás smog


Cíl projektu je jasný. Olomoucký kraj a náš region nevyjímaje trpí špatnou kvalitou vzduchu. Problémy způsobuje hlavně takzvaný polétavý prach, který ponejvíce vzniká právě spalováním tuhého paliva v zastaralých typech kotlů. Koncentrace škodlivých látek v ovzduší byla například minulý týden v Šumperku o polovinu vyšší, než povolují hygienické limity.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.1.2016 03:10
Titulek: Kdo má na investici
Autor: Bohuš
72
dostane dotaci. A kdo nemá bude topit petkama. Peníze dělají peníze.
Kotlíková loby zapracovala.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 08:33
Titulek: kotlíková dotace
Autor: Laďa
55
Myšlenka je to dobrá, ale proč se do našeho kraje dostala o tři čtvrtě roku později než třeba na Vysočinu?
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).