KULTURA

Nový rok v Zábřeze začne koncertem

28. prosince 2018, 12:00, tyč
Zábřeh – Vstup do roku 2019 zpříjemní na Nový rok obyvatelům Zábřeha slavnostní novoroční koncert v kostele sv. Barbory. Vystoupí na něm Zábřežský komorní orchestr pod vedením Milana Plodka se sólisty Stanislavem Bartoškem na trubku a sopranistkou Eliškou Hrochovou.

Program koncertu je atraktivní. Návštěvníci uslyší skladby nejvýznamnějšího anglického skladatele období baroka Henryho Purcella, jednoho z největších hudebních géniů Johanna Sebastiana Bacha či Edvarda Griega, který je považován za nejvýraznějšího norského skladatele.
„Novoroční koncert v kostele sv. Barbory se stal příjemnou tradicí, která nabízí nejen velmi hodnotný kulturní zážitek, ale také chvíle neformálního přátelského setkání při novoročním přípitku před kostelem,“ poznamenal starosta František John, pod jehož záštitou se koncert koná.
Vystoupení komorního orchestru má začátek v 16 hodin, vstupné je dobrovolné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.