KULTURA

Nový rok v Zábřeze začne koncertem

28. prosince 2018, 12:00, tyč
Zábřeh – Vstup do roku 2019 zpříjemní na Nový rok obyvatelům Zábřeha slavnostní novoroční koncert v kostele sv. Barbory. Vystoupí na něm Zábřežský komorní orchestr pod vedením Milana Plodka se sólisty Stanislavem Bartoškem na trubku a sopranistkou Eliškou Hrochovou.

Program koncertu je atraktivní. Návštěvníci uslyší skladby nejvýznamnějšího anglického skladatele období baroka Henryho Purcella, jednoho z největších hudebních géniů Johanna Sebastiana Bacha či Edvarda Griega, který je považován za nejvýraznějšího norského skladatele.
„Novoroční koncert v kostele sv. Barbory se stal příjemnou tradicí, která nabízí nejen velmi hodnotný kulturní zážitek, ale také chvíle neformálního přátelského setkání při novoročním přípitku před kostelem,“ poznamenal starosta František John, pod jehož záštitou se koncert koná.
Vystoupení komorního orchestru má začátek v 16 hodin, vstupné je dobrovolné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.