KULTURA

Nový rok v Zábřeze začne koncertem

28. prosince 2018, 12:00, tyč
Zábřeh – Vstup do roku 2019 zpříjemní na Nový rok obyvatelům Zábřeha slavnostní novoroční koncert v kostele sv. Barbory. Vystoupí na něm Zábřežský komorní orchestr pod vedením Milana Plodka se sólisty Stanislavem Bartoškem na trubku a sopranistkou Eliškou Hrochovou.

Program koncertu je atraktivní. Návštěvníci uslyší skladby nejvýznamnějšího anglického skladatele období baroka Henryho Purcella, jednoho z největších hudebních géniů Johanna Sebastiana Bacha či Edvarda Griega, který je považován za nejvýraznějšího norského skladatele.
„Novoroční koncert v kostele sv. Barbory se stal příjemnou tradicí, která nabízí nejen velmi hodnotný kulturní zážitek, ale také chvíle neformálního přátelského setkání při novoročním přípitku před kostelem,“ poznamenal starosta František John, pod jehož záštitou se koncert koná.
Vystoupení komorního orchestru má začátek v 16 hodin, vstupné je dobrovolné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.