Nový lídr druhé ligy? Šumperk

19. ledna 2009, 16:17, Michal Šíma
Nový lídr druhé ligy? Šumperk Pelhřimov - Ve 32. kole druhé ligy zavítali šumperští hokejisté na led průměrného Pelhřimova. Na tento duel mnoho fanoušků čekalo s obavami, ale ty se nenaplnily, a naopak je důvod k dílčí radosti, nebot' Draci se po tomto zápase vyhoupli do čela ligy.
Této skutečnosti velmi nahrála překvapivá výhra Prostějova na ledě dosavadního prvního týmu tabulky, Valašského Meziříčí. To se tedy zastavilo na 66 bodech, na které se díky výhře v Pelhřimově dotáhli Draci a Orlová, která porazila Žd'ár.
Samotné utkání v Pelhřimově bylo jasnou záležitostí. V úvodu sice domácí hokejisté Draky zatlačili, avšak skórovat se jim nepodařilo. Naopak na druhé straně se již červené světlo rozsvítilo a mladý Brunec určil ráz utkání. V 9. minutě zvýšil Novosad, a když o pár okamžiků poté přidával třetí branku Rozum, utkání se zdálo být rozhodnuté. Domácí sice byli proti a Kašparem v 16. minutě snížili, nicméně téměř okamžitě se dočkali odpovědi Draků, kteří tak získali znovu tříbrankový náskok. Na 4:1 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Zdeněk Novosad.
Ve druhé třetině Draci definitivně rozhodli o tom, kdo že si přivlastní tři body. Novosad hned ve 23. minutě završil svůj hattrick - 5:1. O čtyři minuty později se trefil i tradiční kanonýr v modrém dresu Martin Ambruz, kterého následoval po polovině zápasu obránce Holík - 7:1. Tento debakl ještě do přestávky zvýraznil Lukáš Duba a domácí tak mohli začít přemýšlet o tom, jak ubránit potupnou desítku. To se jim nakonec podařilo. V 51. minutě sice na 9:1 upravil znovu Duba, avšak i Pelhřimov se ve třetí třetině dočkal branky. Maláče v závěru překonal Plachý a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 2:9.
Draci tak doslova rozmetli Pelhřimov, ale co je důležitější, šumperští hokejisté vedou o skóre tabulku před Valašským Meziříčím a Orlovou. Další utkání sehrají Draci na svém ledě ve středu proti Vsetínu.

Spartak Pelhřimov - Salith Šumperk  2:9