SPORT

Nový lídr druhé ligy? Šumperk

19. ledna 2009, 16:17, Michal Šíma
Nový lídr druhé ligy? Šumperk Pelhřimov - Ve 32. kole druhé ligy zavítali šumperští hokejisté na led průměrného Pelhřimova. Na tento duel mnoho fanoušků čekalo s obavami, ale ty se nenaplnily, a naopak je důvod k dílčí radosti, nebot' Draci se po tomto zápase vyhoupli do čela ligy.
Této skutečnosti velmi nahrála překvapivá výhra Prostějova na ledě dosavadního prvního týmu tabulky, Valašského Meziříčí. To se tedy zastavilo na 66 bodech, na které se díky výhře v Pelhřimově dotáhli Draci a Orlová, která porazila Žd'ár.
Samotné utkání v Pelhřimově bylo jasnou záležitostí. V úvodu sice domácí hokejisté Draky zatlačili, avšak skórovat se jim nepodařilo. Naopak na druhé straně se již červené světlo rozsvítilo a mladý Brunec určil ráz utkání. V 9. minutě zvýšil Novosad, a když o pár okamžiků poté přidával třetí branku Rozum, utkání se zdálo být rozhodnuté. Domácí sice byli proti a Kašparem v 16. minutě snížili, nicméně téměř okamžitě se dočkali odpovědi Draků, kteří tak získali znovu tříbrankový náskok. Na 4:1 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Zdeněk Novosad.
Ve druhé třetině Draci definitivně rozhodli o tom, kdo že si přivlastní tři body. Novosad hned ve 23. minutě završil svůj hattrick - 5:1. O čtyři minuty později se trefil i tradiční kanonýr v modrém dresu Martin Ambruz, kterého následoval po polovině zápasu obránce Holík - 7:1. Tento debakl ještě do přestávky zvýraznil Lukáš Duba a domácí tak mohli začít přemýšlet o tom, jak ubránit potupnou desítku. To se jim nakonec podařilo. V 51. minutě sice na 9:1 upravil znovu Duba, avšak i Pelhřimov se ve třetí třetině dočkal branky. Maláče v závěru překonal Plachý a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 2:9.
Draci tak doslova rozmetli Pelhřimov, ale co je důležitější, šumperští hokejisté vedou o skóre tabulku před Valašským Meziříčím a Orlovou. Další utkání sehrají Draci na svém ledě ve středu proti Vsetínu.

Spartak Pelhřimov - Salith Šumperk  2:9Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).