ZPRAVODAJSTVÍ

Nový bazén navštívily za jediný den stovky plavců

11. července 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Nový bazén navštívily za jediný den stovky plavců Zábřeh - Již druhý týden si Zábřeh užívá nově opraveného areálu venkovního plaveckého bazénu. Po desetileté pauze ho poslední školní den skokem do něj otevřeli starosta města se zástupci provozovatele a zhotovitele stavby. Plavci oceňují možnost kondičního plavání, děti vodní aktivity, které jim proti loňsku cenu vstupného nijak neovlivnily. Celodenní pobyt je vyjde na padesátikorunu. V horkém svátečním dni 6. července toho využilo rekordních osm stovek návštěvníků.

 „Vstupné jsme přizpůsobili cenám, jaké mají ostatní koupaliště v regionu,“ zmínil vedoucí plaveckého areálu Milan Štencl s tím, že žádný závažný problém, který by bránil provozu, se zatím nevyskytl. Stejně jako loni zůstane ze začátku otevřený i krytý bazén.
Původně byla cena rekonstrukce vypočítána na 35 miliónů korun. Nakonec se ji podařilo snížit na 23,5 miliónu korun. „Díky půl miliónu investovanému navíc nám v Zábřehu vznikla čistá padesátka,“ okomentoval současné rozměry bazénu, který tak vyhovuje závodním regulím, starosta města František John. „Pořádat závody se ale nechystáme, nemáme k tomu odpovídající zázemí,“ naťuknul starosta další plány k rozvoji areálu. Ty zahrnují rekonstrukci ubytovny, rozšíření parkoviště, prostor pro kemp nebo stavbu víceúčelové haly.

Pro sportovce i rekreant
y

Stavební práce na rekonstrukci venkovního bazénu začaly vloni v září. Z bazénu nechaly jen obvodové zdi a vanu rozdělily na sportovní a rekreační část, kde najdou uplatnění jak dospělí, tak děti. Rekreační část obsahuje skluzavku, pochozí plováky, masážní lůžka a lavice, houpací jeskyni a vodní hřib. „Žádné nečekané komplikace jsme při rekonstrukci nezaznamenali,“ zhodnotil zpětně stavbyvedoucí Tomáš Hofírek s tím, že problémem nebyla ani navážka, do které byl původní bazén zasazen. Největší překážkou bylo počasí. Stavbě s napnutými termíny nepřálo celé čtyři měsíce.


Foto: Andrea Hošková

Nově opravenému bazénu v Zábřeze dominuje obří skluzavka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2017 19:39
Titulek: 50,- na den??? A není to málo Antone Pavloviči?
Autor: Nanosekunda ®
32
Páč takovejch horkejch, letních, svátečních dnů bude potřeba 726, aby se vrátila vložená investice...
Reagovat
Datum: 12.7.2017 06:05
Titulek: Autorka článku
Autor: Mumu www-bazen
37
v nadšení z bazénu zapomněla dát odkaz na stránky bazénu. Tam bude určitě reálné vstupné.
Reagovat
Datum: 17.7.2017 09:07
Titulek: Dobrá věc
Autor: Občan
36
Podařila se dobrá věc. Sice to trvalo, ale hurá a díky za to. Mám-li si vybrat, zda pojedu s rodinou do Velkých Losin za 850,-- nebo za cca 200,-- Kč do Zábřehu, je volba jasná. Bohužel nejsem Rotschild ani Soroš.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).