ZPRAVODAJSTVÍ

Nový bazén navštívily za jediný den stovky plavců

11. července 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Nový bazén navštívily za jediný den stovky plavců Zábřeh - Již druhý týden si Zábřeh užívá nově opraveného areálu venkovního plaveckého bazénu. Po desetileté pauze ho poslední školní den skokem do něj otevřeli starosta města se zástupci provozovatele a zhotovitele stavby. Plavci oceňují možnost kondičního plavání, děti vodní aktivity, které jim proti loňsku cenu vstupného nijak neovlivnily. Celodenní pobyt je vyjde na padesátikorunu. V horkém svátečním dni 6. července toho využilo rekordních osm stovek návštěvníků.

 „Vstupné jsme přizpůsobili cenám, jaké mají ostatní koupaliště v regionu,“ zmínil vedoucí plaveckého areálu Milan Štencl s tím, že žádný závažný problém, který by bránil provozu, se zatím nevyskytl. Stejně jako loni zůstane ze začátku otevřený i krytý bazén.
Původně byla cena rekonstrukce vypočítána na 35 miliónů korun. Nakonec se ji podařilo snížit na 23,5 miliónu korun. „Díky půl miliónu investovanému navíc nám v Zábřehu vznikla čistá padesátka,“ okomentoval současné rozměry bazénu, který tak vyhovuje závodním regulím, starosta města František John. „Pořádat závody se ale nechystáme, nemáme k tomu odpovídající zázemí,“ naťuknul starosta další plány k rozvoji areálu. Ty zahrnují rekonstrukci ubytovny, rozšíření parkoviště, prostor pro kemp nebo stavbu víceúčelové haly.

Pro sportovce i rekreant
y

Stavební práce na rekonstrukci venkovního bazénu začaly vloni v září. Z bazénu nechaly jen obvodové zdi a vanu rozdělily na sportovní a rekreační část, kde najdou uplatnění jak dospělí, tak děti. Rekreační část obsahuje skluzavku, pochozí plováky, masážní lůžka a lavice, houpací jeskyni a vodní hřib. „Žádné nečekané komplikace jsme při rekonstrukci nezaznamenali,“ zhodnotil zpětně stavbyvedoucí Tomáš Hofírek s tím, že problémem nebyla ani navážka, do které byl původní bazén zasazen. Největší překážkou bylo počasí. Stavbě s napnutými termíny nepřálo celé čtyři měsíce.


Foto: Andrea Hošková

Nově opravenému bazénu v Zábřeze dominuje obří skluzavka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2017 19:39
Titulek: 50,- na den??? A není to málo Antone Pavloviči?
Autor: Nanosekunda ®
Páč takovejch horkejch, letních, svátečních dnů bude potřeba 726, aby se vrátila vložená investice...
Reagovat
Datum: 12.7.2017 06:05
Titulek: Autorka článku
Autor: Mumu www-bazen
v nadšení z bazénu zapomněla dát odkaz na stránky bazénu. Tam bude určitě reálné vstupné.
Reagovat
Datum: 17.7.2017 09:07
Titulek: Dobrá věc
Autor: Občan
Podařila se dobrá věc. Sice to trvalo, ale hurá a díky za to. Mám-li si vybrat, zda pojedu s rodinou do Velkých Losin za 850,-- nebo za cca 200,-- Kč do Zábřehu, je volba jasná. Bohužel nejsem Rotschild ani Soroš.
Reagovat