SPORT

Novou umělou trávu v Šumperku pokřtí prvoligová Sigma Olomouc!

9. ledna 2020, 16:00, Petr Fišer
Novou umělou trávu v Šumperku pokřtí prvoligová Sigma Olomouc! Šumperk – Nový trávník s umělým povrchem pokřtí v Šumperku největší a nejslavnější klub v Olomouckém kraji. A nebude to žádný výběr starých pánů, ale rovnou mužské áčko hrající první ligu. V sobotu 11. ledna přijedou na Tyršův stadión fotbalisté Sigmy! Hrát se bude od 15 hodin.

Je to už nějaký pátek, co se v okresním městě na úpatí Jeseníků představil tým z nejvyšší soutěže. Pohárový svátek proti Baníku Ostrava si tehdy v domovském stánku divizního klubu nenechalo ujít přes 2000 diváků. Teď se v rámci přátelského aktu ukáže jiný moravský gigant. „Je to víceméně dílo náhody. Když jsem byl s rodinou na lyžích v Rakousku, potkal jsem tam manažera a sekretáře Sigmy Adama Košaře. Olomouci vypadl soupeř pro první přátelák, kterým měl být slovenský Šamorín, my jsme sháněli co možná nejatraktivnějšího protivníka pro oficiální otevření nové umělky. Slovo dalo slovo a všechno se začalo péct už před Vánocemi. Zbývalo doladit detaily,“ prozradil šumperský funkcionář Vladimír Dostál.

Sobotní střetnutí bude mít slavnostní nádech. A také charitativní poslání. Vybrané peníze poputují na podporu neziskové organizace Děti dětem, za níž stojí jindřichovský obětavec Rostislav Vaněk.
Na své si přijdou všichni fotbaloví labužníci. Prvoligisté dorazí v silném složení. „Dá se předpokládat, že trenér Látal nasadí všechny hráče a nejspíš protočí dvě jedenáctky. Samozřejmě se bavíme o širším kádru, který bude ve stavu počátečního zrodu. V Olomouci trénují od 6. ledna a u nás zakončí první týden přípravy,“ odhalil Dostál.

Na straně domácích vyzyvatelů by se měly předvést nové tváře. Konkrétně se jedná o exopavského Stanislava Lavroviče a zábřežské duo Lukáš Toman – Michal Sitta. Zpátky jsou uzdravení marodi Zrník a Nízký a také Filip Navrátil, který zkoušel štěstí v Německu. Šanci dostanou i mladí odchovanci z řad dorostenců. Hlavní kouč Zdeněk Opravil měl původně v plánu, že své ovečky pozve na zimní chystání o něco později, nakonec zvolil sedmý lednový den. Mužstvo pro náročné jarní odvety bude vybírat z více než dvaceti adeptů.

Sobota se na Tyršově stadiónu ponese ve znamení chutných sportovních hodů. „Trenérský štáb Sigmy chtěl hrát původně až od čtyř odpoledne, ale nakonec jsme došli k dohodě a výkop se o hodinu posunul s ohledem na večerní zápas šumperských hokejistů proti Havlíčkově Brodu. Fanoušci tak stihnou obě utkání,“ konstatoval potěšeně Vladimír Dostál.

PŘÍPRAVA ŠUMPERKA

7. LEDNA: první trénink. 11. LEDNA: 15.00 Šumperk – Sigma Olomouc A. 29. LEDNA: 17.00 Šumperk – Sigma Olomouc U18. 1. ÚNORA: 12.00 Šumperk – Olešnice. 8. ÚNORA: 10.00 Uničov – Šumperk. 15. ÚNORA: 12.00 Šumperk – Lanškroun. 19. ÚNORA: 18.00 Ústí n. O. – Šumperk. 22. ÚNORA: 10.00 Šumperk – Letohrad. 26. ÚNORA: 17.30 Šumperk – Zábřeh. 29. ÚNORA: 10.00 Šumperk – Rýmařov. 7. BŘEZNA: 11.00 Bruntál – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Nově položená umělá tráva prošla na úplném konci minulého roku prvními zatěžkávacími zkouškami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.