KULTURA

Novou galerii v Šumperku otevřou snové malby Güntera Hujbera

8. června 2016, 10:00, Ondřej Polák
Novou galerii v Šumperku otevřou snové malby Güntera Hujbera Šumperk - Příznivci výtvarného umění, pozor! Už ve čtvrtek 9. června zahájí provoz nová výstavní síň v Šumperku pojmenovaná Eagle gallery. Jako první ozdobí zdi nové galerie obrazy, grafiky a fotografie úspěšného výtvarníka Güntera Hujbera z Velkých Losin. Vernisáž se uskuteční od 19 hodin.

 „Eagle gallery vznikla za účelem produkce výstav výtvarného umění, a to zvláště grafiky. Naším cílem je zpřístupnění galerie široké veřejnosti, školám a hlavně milovníkům umění. Chceme vytvořit multiprostor vícežánrového setkávání na pozadí klasicky vytvořeného kabinetu grafiky,“ uvedl majitel galerie Tomáš Aberle.

Odvážit se čehokoliv

„Dílo Güntera Hujbera říká, že sen je podvědomá ukázka našeho curricula vitae v podvědomých symbolech. Na první pohled je pochopitelné, že se autor pohybuje na hranici surrealismu, ovšem v konkrétní adresnosti, a to zejména u souboru představujícího ex libris. Svým dílem zcela naplňuje myšlenku, malíři a básníci měli vždy stejné právo odvážit se čehokoliv, kterou vyslovil ve svém díle De arte poetica význačný římský básník Quintus Horatius Flaccus,“ představuje tvorbu Güntera Hujbera kurátor galerie Zdeněk Přikryl.
Výstava velkolosinského umělce potrvá v Eagle gallery do konce srpna.Foto: archiv

Günter Hujber patří mezi nejvýznamnější výtvarníky našeho kraje. Právě jeho dílo jako první ozdobí novou Eagle gallery v Šumperku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.6.2016 15:47
Titulek: dotaz
Autor: aNONYM
194
240
A místo, kde se bude galerie provozovat, je tajné?
Reagovat
Datum: 8.6.2016 17:57
Titulek: Re: dotaz
Autor: Anonym
259
175
Eagle Gallery Nemocniční 1056/8a, Šumperk
Reagovat
Datum: 8.6.2016 19:20
Titulek: Re: dotaz
Autor: aNONYM
137
119
Díky.
Reagovat
Datum: 10.6.2016 09:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
203
128
Kontakt na galerii, probíhající akce včetně otevírací doby je možno nalézt na stráce:
http://eaglegallery.cz/
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.