ZPRÁVY

Nové projekty a zajímavá témata pro Jeseníky - takový byl rok 2012

29. prosince 2012, 07:33, téma JESENÍKY, BH
Nové projekty a zajímavá témata pro Jeseníky - takový byl rok 2012 Region – Cestovnímu ruchu se v roce 2012 dařilo, rozhodující podíl na tom má lepší spolupráce podnikatelského, veřejného a nevládního neziskového sektoru. Vznikly zajímavé nové funkce, do regionu došly nové investice a dařilo se také návštěvnosti.

Nová témata a tradiční příběhy táhnou turisty

Alois Nebel, čarodějnice nebo poutní turistika. To byla tři hlavní témata průvodců, které ve spolupráci se svými členy a partnery připravilo Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu (J-SCR), které se stará o rozvoj cestovního uchu v Jeseníkách už od roku 1999. Všechny produkty se těšily od svého uvedení na trh velké oblibě. Jeseníky se díky nim dostaly do významných médií v Česku a velký prostor jim věnovala zahraniční média. Například Alois Nebel je díky Českým drahám ve vlacích a nádražích, chystá se nový průvodce do mobilních telefonů, v lednu bude prezentován v Českém domě přímo v Berlíně.

„Rok 2012 se nesl ve znamení dalšího mírného růstu návštěvnosti. Pokud bychom pro Jeseníky nenašli žádná silná témata, kterými bychom je odlišili od jiných regionů, možná bychom letos tak dobře nedopadli. Jde přitom o dlouhodobou práci, Jeseníky musíme dostat lidem pod kůži, aby pro ně bylo přirozené je navštěvovat, a to se nám daří,“ říká Jan Závěšický, ředitel J-SCR.

Filmaři pro propagaci Jeseníků a kongresy nejen pro podnikatele

První z nových projektů Sdružení představuje regionální filmová kancelář - Jeseníky Film Office. Cílem kanceláře je propagovat region prostřednictvím filmu a asistovat filmovým produkcím při vyhledávání lokací a zabezpečení možností natáčení v Jeseníkách. Sdružení jedná s několika filmovými produkcemi. Pomáhají přitom i finanční pobídky, proto je Sdružení chce koordinovat a shánět dopředu, aby pak pro propagaci Jeseníků z filmů vytěžilo co nejvíc. „Možná pomůže opět také Olomoucký kraj, který podpořil nový film 7 dní hříchů,“ míní Závěšický.

Druhým významným počinem je první rok činnosti Jeseníky Convention Bureau. Sdružení jím provádí asistenci při plánování a realizování kongresů, konferencí, obchodních setkání a incentivních akcí. „Jeseníky nabízejí celkově velmi výhodné místo pro pořádání kongresů a takto je i na Sdružení propagujeme,“ uvádí Závěšický. Mezi partnery regionální kanceláře se řadí významné subjekty, které dosud sehrávaly důležitou roli při pořádání kongresů a firemních akcí v Jeseníkách, například lázně, sportovní areály a větší ubytovací komplexy.

Bez široké a konkrétní spolupráce to nejde

Rok 2012 hodnotí Sdružení jako období své další expanze a rozvoje činností. Jako zájmové sdružení právnických osob zastupuje subjekty cestovního ruchu, letos jeho řady přesáhly už sto členů. Taková základna je podle Závěšického dokladem, že se členství ve Sdružení vyplatí všem, kdo v „businessu“ cestovního ruchu chtějí být úspěšní.

Díky cílené propagaci v roce 2012 zasáhlo stovky tisíc oslovených návštěvníků, vyšly stovky článků v tisku a na internetu, natočily se televizní pořady a reportáže, mimo jiné i maďarských televizních kanálů, a uskutečnily se desítky prezentačních akcí doma i v zahraničí. Hlavním trhem zůstává pro Sdružení stále Česko a hned po něm cílí na Polsko, Německo a Slovensko.

„Neopomíjíme trhy v západní a střední Evropě, posilujeme na východních trzích, plánujeme marketing i v Asii. Velkou radost máme z devíti tisíc fanoušků na facebooku, mezi kterými jsou třeba i Japonci. Na facebookové stránce Nejkrásnější české hory – Jeseníky jsme opět pořádali pro každé roční období fotografickou soutěž. Prezentujeme především naše členy a Jeseníky jako celek. Uplynulý rok 2012 byl v tomto smyslu velmi úspěšný, protože spolupráce přináší konkrétní výnosy a příjmy, jinak by za ni nikdo neplatil a do spolupráce nevstupoval,“ dodává Závěšický. Podle něj bude rok 2013 pro Sdružení etapou dalšího rozvoje, při které využije i dotací z EU. Získat nové a udržet současné návštěvníky bude cílem J-SCR i v roce 2013.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.1.2013 17:37
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
42
Jen co vykopli Zerzane tak se najednou dari, kam ten clovek slapnul - tam pohroma!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.