ZPRÁVY

Nové kurzy pro budoucí rodiče

28. srpna 2012, 10:00, téma NEMOCNICE, redakce, mošo
Šumperk – Novou sérii kurzů plavání a cvičení nabízí budoucím maminkám rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Tyto kurzy jsou především přípravou ke zvládnutí porodu a rovněž přispívají ke zlepšení fyzické kondice nastávajících maminek. Budou zahájeny 10. září, budoucí matky se mohou objednávat již nyní. Od 6. září pak Šumperská nemocnice připravila sérii přednášek pro nastávající rodiče. Velmi vítaná je na nich také účast tatínků.

„Cvičení se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku či cvičení na míči, ale i na relaxaci, dechová cvičení a cvičení pánevního dna. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity také pomáhají předcházet,“ říká vedoucí porodní asistentka Šumperské nemocnice Margareta Jirglová. Plavání a cvičení ve vodě jsou pro těhotné ženy jednou z nejvhodnějších aktivit.

Šumperská nemocnice také nabízí budoucím maminkám takzvaný výhodný balíček služeb. Balíček za zvýhodněnou cenu 600 korun zahrnuje vstup na přednášky pro budoucí matky i s doprovodem otce, deset lekcí cvičení pro nastávající maminky, tři lekce plavání a bezplatnou účast tatínka nebo jiné osoby, kterou si budoucí maminka zvolí, u porodu. „Poukaz mohou zakoupit na porodnické příjmové ambulanci Šumperské nemocnice nebo na kurzech plavání a cvičení,“ doplňuje Jirglová.

Plavání a cvičení lze absolvovat pouze po předchozím přihlášení a po předložení potvrzení obvodního gynekologa o tom, že se žena může těchto kurzů účastnit. Plavání je určené těhotným ženám od ukončeného 20. týdne těhotenství. Objednat se lze v pracovní dny na telefonním čísle 583 332 302.

Na stejném telefonním čísle se lze objednávat také na přednášky pro nastávající rodiče. Konají se jednou až dvakrát měsíčně od 15 hodin v kongresovém sále Šumperské nemocnice a jsou zaměřené na předporodní přípravu, porod i poporodní péči.

Více informací k přednáškám a cvičením lze najít na webu Šumperské nemocnice www.nemspk.cz v sekci gynekologicko-porodnického oddělení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.