ZPRAVODAJSTVÍ

Nové hřiště slouží dětem i dospělým

5. července 2016, 14:00, bav
Nové hřiště slouží dětem i dospělým Postřelmov - Nové hřiště dostaly od obce k letošním prázdninám děti z Postřelmova. Využití na něm najdou všechny věkové kategorie. Oplocené a s umělým trávníkem nabízí sportovcům pestré míčové vyžití a nesportovcům herní a odpočinkové zázemí. To vše na zhruba šesti stech metrech čtverečních v bezprostřední blízkosti bývalé kotelny sídliště U Mýta v centru obce. Hřiště bude otevřeno denně.

 „V areálu se nachází dětská sportovní plocha o rozměrech 17 x 27 metrů s umělým trávníkem, fotbalovými brankami, sloupky na volejbal a košem na basketbal,“ uvedl starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr. „Vedle jsme vybudovali zhruba stometrovou univerzální plochu pro nejmenší děti s herními prvky a zámkovou dlažbou. V jejím okolí jsme nechali instalovat ještě další zábavní prvky, jako jsou například lezecké balvany, balanční kláda a zkosená polezná kostka, samozřejmě včetně bezpečných tlumicích dopadových ploch,“ doplnil Nimrichtr. Areál nabízí i místo k odpočinku na nových lavičkách a odstavení kol na třech stojanech.
Celkové náklady na zřízení se nakonec vyšplhaly na více než dva milióny korun. S uhrazením pomohla Nadace ČEZ, která projekt podpořila dvěstětisícovou dotací v rámci projektu Oranžových hřišť. „Po zprovoznění oranžového bezpečnostního přechodu v obci Hoštejn je toto hřiště naším letošním posledním dárkem v tomto regionu, rozdávaným v rámci dvacetiletého jubilea provozu elektrárny Dlouhé Stráně,“ uvedl její ředitel Vítězslav Chmelař.Foto: Vladimíra Bartoňová

Dětské hřiště v Postřelmově ještě voní novotou, užívají si ho místní i přespolní dětí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.