ZPRAVODAJSTVÍ

Nová zbrojnice čeká na první hasiče

18. října 2016, 11:00, jak
Šumperk - Více než rok museli profesionální hasiči v Šumperku pracovat v provizorních podmínkách, více než rok to zvládali s vypětím sil a na výbornou. Teď se konečně dočkali důstojného zázemí. Právě toto pondělí jim zástupci stavební firmy předali zbrusu novou a moderní požární zbrojnici.

 „Nová stavba, která vyrostla na místě té původní, trvala celkem třináct měsíců. Počítáme, že do konce října by mohla být stanice kompletně obsazena a v plném provozu,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.
Ačkoli stavba budovy probíhala rychle a bez větších problémů, velké potíže provázely přípravu projektu. Sbor totiž na realizaci hasičárny nemohl získat dostatek peněz. Finanční podporu si nakonec vymohl, stavba nové zbrojnice vyšla na více než 120 miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2016 12:30
Titulek: Konečně
Autor: Občan
37
Borci od Hasičů si víc než zaslouží pořádné zázemí.
Reagovat
Datum: 18.10.2016 22:51
Titulek: Super
Autor: X
64
116
Jen mě napadá proč to postavili na tak blbým místě u hlavního tahu by to bylo jistě lepší.
Reagovat
Datum: 19.10.2016 00:02
Titulek: Realizace: HOCHTIEF CZ Cena: 124,5 milionů korun
Autor: Anonym
32
Zakázku na hasičskou zbrojnici v Šumperku získala největší německá stavební společnost HOCHTIEF CZ a.s.

Pro veřejnost bude nová stanice Hasičského záchranného sboru Šumperk otevřena 10. listopadu 2016 od 14.00 do 18.00 hodin.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).