ZPRAVODAJSTVÍ

Nová zbrojnice čeká na první hasiče

18. října 2016, 11:00, jak
Šumperk - Více než rok museli profesionální hasiči v Šumperku pracovat v provizorních podmínkách, více než rok to zvládali s vypětím sil a na výbornou. Teď se konečně dočkali důstojného zázemí. Právě toto pondělí jim zástupci stavební firmy předali zbrusu novou a moderní požární zbrojnici.

 „Nová stavba, která vyrostla na místě té původní, trvala celkem třináct měsíců. Počítáme, že do konce října by mohla být stanice kompletně obsazena a v plném provozu,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.
Ačkoli stavba budovy probíhala rychle a bez větších problémů, velké potíže provázely přípravu projektu. Sbor totiž na realizaci hasičárny nemohl získat dostatek peněz. Finanční podporu si nakonec vymohl, stavba nové zbrojnice vyšla na více než 120 miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2016 12:30
Titulek: Konečně
Autor: Občan
34
Borci od Hasičů si víc než zaslouží pořádné zázemí.
Reagovat
Datum: 18.10.2016 22:51
Titulek: Super
Autor: X
56
110
Jen mě napadá proč to postavili na tak blbým místě u hlavního tahu by to bylo jistě lepší.
Reagovat
Datum: 19.10.2016 00:02
Titulek: Realizace: HOCHTIEF CZ Cena: 124,5 milionů korun
Autor: Anonym
29
Zakázku na hasičskou zbrojnici v Šumperku získala největší německá stavební společnost HOCHTIEF CZ a.s.

Pro veřejnost bude nová stanice Hasičského záchranného sboru Šumperk otevřena 10. listopadu 2016 od 14.00 do 18.00 hodin.
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).