ZPRAVODAJSTVÍ

Nová zbrojnice čeká na první hasiče

18. října 2016, 11:00, jak
Šumperk - Více než rok museli profesionální hasiči v Šumperku pracovat v provizorních podmínkách, více než rok to zvládali s vypětím sil a na výbornou. Teď se konečně dočkali důstojného zázemí. Právě toto pondělí jim zástupci stavební firmy předali zbrusu novou a moderní požární zbrojnici.

 „Nová stavba, která vyrostla na místě té původní, trvala celkem třináct měsíců. Počítáme, že do konce října by mohla být stanice kompletně obsazena a v plném provozu,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.
Ačkoli stavba budovy probíhala rychle a bez větších problémů, velké potíže provázely přípravu projektu. Sbor totiž na realizaci hasičárny nemohl získat dostatek peněz. Finanční podporu si nakonec vymohl, stavba nové zbrojnice vyšla na více než 120 miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2016 12:30
Titulek: Konečně
Autor: Občan
38
Borci od Hasičů si víc než zaslouží pořádné zázemí.
Reagovat
Datum: 18.10.2016 22:51
Titulek: Super
Autor: X
71
116
Jen mě napadá proč to postavili na tak blbým místě u hlavního tahu by to bylo jistě lepší.
Reagovat
Datum: 19.10.2016 00:02
Titulek: Realizace: HOCHTIEF CZ Cena: 124,5 milionů korun
Autor: Anonym
33
Zakázku na hasičskou zbrojnici v Šumperku získala největší německá stavební společnost HOCHTIEF CZ a.s.

Pro veřejnost bude nová stanice Hasičského záchranného sboru Šumperk otevřena 10. listopadu 2016 od 14.00 do 18.00 hodin.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).