KULTURA

Nová tradice – Vánoční punč

16. prosince 2007, 08:40, horna
Zábřeh - Myšlenka založit v Zábřehu tradici vánočních trhů s názvem "Zábřežský vánoční punč” vznikla asi před třemi týdny.

,,Tato akce v Zábřehu rozhodně chybí,” řekla jedna z pořadatelů vánočních trhů Iva Kovářová ze Zábřežské kulturní, s.r.o.

 

,,Všude okolo vidíme v adventním čase vánoční trhy, které nám navodí příjemnou sváteční atmosféru. Věříme, že vedle zábřežského májového a podzimního jarmarku se Vánoční punč stane další místní tradicí, i když v daleko skromnějším pojetí. Našim hlavním cílem je, aby se stal místem setkávání a aby se zde lidé cítili dobře.”

 

Na vánočním trhu bude zboží vhodné k posledním vánočním nákupům, ale také k potěšení pro oko i naše chuťové buňky. Trh se ponese v duchu  tradic lidových řemesel.

 

Ve stáncích bude možno nakoupit jmelí, keramiku, proutěné výrobky, kožešiny, hračky, vánoční ozdoby, včelí produkty a jiné tradiční zboží.

 

Mlsné jazýčky návštěvníků jistě uspokojí a příjemnou náladu navodí vánoční punč, svařák, horké třešně, medovina, bramboráky, trdelníky a další pochutiny.

 

Mezi stánky budou umístěny vánoční stromky, které ozdobí děti ze zábřežských mateřských škol.

 

Vánoční trh s názvem "Zábřežský vánoční punč” začne v Zábřehu před kulturním domem ve středu 19.12. a potrvá do soboty 22.12.2007. Stánky budou otevřeny od 9.00 do 20.00 hodin.

 

Souběžně s touto akcí budou probíhat akce kulturní – vánoční koncert zábřežské Základní umělecké školy, boxerská show Večer gladiátorů nebo koncert Richarda Krajča s místním souborem Alfa Gospel Praises.

 

Protože stánky budou otevřeny až do večerních hodin, nakoupit nebo občerstvit se mohou i návštěvníci těchto akcí.

 

A proč název “Vánoční punč”?

 

,,Šumperk má Vánočního kapra, my máme punč. V podstatě proto, že máme výborný recept na punč, tak jsme se drželi tohoto názvu. Je to tajná receptura, doufám, že bude chutnat všem,” dodává Iva Kovářová.

 
"Vánoční punč" jistě bude mít svým návštěvníkům co nabídnout a přispěje tak k sváteční pohodě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 18.12.2007 17:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
Souhlasím. Je to naprostá katasrofa!!!!!! Když jsme v sobotu vyrazili do města tak jsme ani skoro nepoznali, že mají být vánoce!!! Připadali jsme si jak za totality,kdy nic nebylo..... Nepovažuji se za typického konzumenta , ale nenarazil jsem skoro na nic zajímavého... no vlastně nejvíc mně chyběla ta atmosféra vánoc na pěší zóně (žádní lidi , těžká nuda)- kromě pár osamělých stánků tam nic není!!!!! Takže běžný všední den. No ten pokus o něco nového v kulturním domě to je fakt pokus!!!!! Nabídku abych hledal lupou, ještě že tam prodávají dobré bombóny) Náladu jsme si spravili dnes v Olomouci. Nic konzumního jsem tam nenašel, přesto je náměstí plné stánků s občerstvením a zajímavým zbožím. Hlavně mi to připomínalo klasické vánoční trhy !!!!! Takže hurá!!! o 15 - 20 let zpátky do totality, v Šumperku pěší zónu se stánky "nepotřebujeme" - no asi se radnici nechce po nich uklízet!! . Nebo si páni radní vyjedou třeba do Vídně užit si toho vánočního ducha a my šumperáci zůstaneme tzv. "BEZ". Snad to v Šumperku ožije jak dřív, aspoň si nebudu myslet, že tu "zdechl pes".
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.