KULTURA

Nová tradice – Vánoční punč

16. prosince 2007, 08:40, horna
Zábřeh - Myšlenka založit v Zábřehu tradici vánočních trhů s názvem "Zábřežský vánoční punč” vznikla asi před třemi týdny.

,,Tato akce v Zábřehu rozhodně chybí,” řekla jedna z pořadatelů vánočních trhů Iva Kovářová ze Zábřežské kulturní, s.r.o.

 

,,Všude okolo vidíme v adventním čase vánoční trhy, které nám navodí příjemnou sváteční atmosféru. Věříme, že vedle zábřežského májového a podzimního jarmarku se Vánoční punč stane další místní tradicí, i když v daleko skromnějším pojetí. Našim hlavním cílem je, aby se stal místem setkávání a aby se zde lidé cítili dobře.”

 

Na vánočním trhu bude zboží vhodné k posledním vánočním nákupům, ale také k potěšení pro oko i naše chuťové buňky. Trh se ponese v duchu  tradic lidových řemesel.

 

Ve stáncích bude možno nakoupit jmelí, keramiku, proutěné výrobky, kožešiny, hračky, vánoční ozdoby, včelí produkty a jiné tradiční zboží.

 

Mlsné jazýčky návštěvníků jistě uspokojí a příjemnou náladu navodí vánoční punč, svařák, horké třešně, medovina, bramboráky, trdelníky a další pochutiny.

 

Mezi stánky budou umístěny vánoční stromky, které ozdobí děti ze zábřežských mateřských škol.

 

Vánoční trh s názvem "Zábřežský vánoční punč” začne v Zábřehu před kulturním domem ve středu 19.12. a potrvá do soboty 22.12.2007. Stánky budou otevřeny od 9.00 do 20.00 hodin.

 

Souběžně s touto akcí budou probíhat akce kulturní – vánoční koncert zábřežské Základní umělecké školy, boxerská show Večer gladiátorů nebo koncert Richarda Krajča s místním souborem Alfa Gospel Praises.

 

Protože stánky budou otevřeny až do večerních hodin, nakoupit nebo občerstvit se mohou i návštěvníci těchto akcí.

 

A proč název “Vánoční punč”?

 

,,Šumperk má Vánočního kapra, my máme punč. V podstatě proto, že máme výborný recept na punč, tak jsme se drželi tohoto názvu. Je to tajná receptura, doufám, že bude chutnat všem,” dodává Iva Kovářová.

 
"Vánoční punč" jistě bude mít svým návštěvníkům co nabídnout a přispěje tak k sváteční pohodě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.12.2007 18:04
Titulek: Šumperk má Vánočního kapra, my máme punč.
Autor: Velkej Vont
93
111
Pripomi na mi to jednu scenku z jednoho filmu..."Když vy přistavíte, tak my to poženem vo štok. Když vy břízolit, tak my kachlíčky. A když vy inžinýrku, tak my… To budete koukat!"
Reagovat
Datum: 16.12.2007 22:11
Titulek: Re: Šumperk má Vánočního kapra, my máme punč.
Autor: ficcino
66
já v tom vidím zdravou konkurenci
Reagovat
Datum: 17.12.2007 09:46
Titulek: Vánoční trhy
Autor: Voženílek
93
Je to příjemné zpestření každodenní atmosféry v obou městech.A proč se nezúčastnit obou.Všude je co vidět jiného a v obou našich městech jsou docela příjemní a hodní lidé a navíc ,když se přitom setkám s přáteli se kterými jsem se již dlouho neviděl,tak budu leda nadšený,že ty trhy vůbec tady jsou.Děkuji za ně všem organizátorům těchto trhů.
Reagovat
Datum: 17.12.2007 11:17
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
150
v Sumperku se nema ji cim chlubit,stanku velice poskromnu,doufam,ze Zabreh bude lepsi.
Reagovat
Datum: 18.12.2007 17:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
142
112
Souhlasím. Je to naprostá katasrofa!!!!!! Když jsme v sobotu vyrazili do města tak jsme ani skoro nepoznali, že mají být vánoce!!! Připadali jsme si jak za totality,kdy nic nebylo..... Nepovažuji se za typického konzumenta , ale nenarazil jsem skoro na nic zajímavého... no vlastně nejvíc mně chyběla ta atmosféra vánoc na pěší zóně (žádní lidi , těžká nuda)- kromě pár osamělých stánků tam nic není!!!!! Takže běžný všední den. No ten pokus o něco nového v kulturním domě to je fakt pokus!!!!! Nabídku abych hledal lupou, ještě že tam prodávají dobré bombóny) Náladu jsme si spravili dnes v Olomouci. Nic konzumního jsem tam nenašel, přesto je náměstí plné stánků s občerstvením a zajímavým zbožím. Hlavně mi to připomínalo klasické vánoční trhy !!!!! Takže hurá!!! o 15 - 20 let zpátky do totality, v Šumperku pěší zónu se stánky "nepotřebujeme" - no asi se radnici nechce po nich uklízet!! . Nebo si páni radní vyjedou třeba do Vídně užit si toho vánočního ducha a my šumperáci zůstaneme tzv. "BEZ". Snad to v Šumperku ožije jak dřív, aspoň si nebudu myslet, že tu "zdechl pes".
Reagovat
Datum: 17.12.2007 15:49
Titulek: Vanoce
Autor: Jirino
58
Je videt ze v Zabrehu jim to mysli a my v Mohelnici mame plno obchodu a vnich jenom (Viet.)a nebo nic,radni by se mely chytnout za nos.(kde jsou ty casy kdy tady byly jarmaky).......
Reagovat
Datum: 4.1.2008 10:49
Titulek: Vánoční kapr
Autor: Ferina
244
Je pravda,že v Šumperku Vánoční kapr někam odplaval.Vždyť jde přeci o atmosféru v celém městě a vánoční trhy zastrčené pod střechu KD jsou o ničem.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.