ZPRAVODAJSTVÍ

Nová silnice vydržela jen sedm let. Musí se znovu opravit

2. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Nová silnice vydržela jen sedm let. Musí se znovu opravit Bludov – Zatímco jinde čekají řidiči na opravu cesty třeba i dvacet let, v Bludově nikoli. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam chce totiž ještě letos opravit průtah obcí, přitom podobnou akci na stejném místě uskutečnilo teprve před sedmi lety. Teď ale vyšlo najevo, že se moc nepovedla. Nový asfaltový koberec tehdy silničáři položili na nestabilní podloží a silnice už praská.

 „Oprava cesty nám byla přislíbena a já věřím, že ŘSD svůj slib dodrží,“ řekl Týdnu na severu starosta Bludova Pavel Ston.
V roce 2012 nechalo ŘSD průtah Bludovem kompletně opravit. Jednalo se o část cesty od křižovatky u zámku směrem na Postřelmov. Za desítky miliónů korun tam tehdy firma položila ve dvou vrstvách asfaltový mikrokoberec. Ten letos stroje odfrézují, aby silničáři mohli cestu opravit pořádně.

„Na základě diagnostického průzkumu navrhlo ŘSD výměnu asfaltových vrstev, a to v lokalitě mezi vlakovým přejezdem a křižovatkou směrem na Šumperk,“ dodala mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
Přesné náklady na druhou opravu silnice zatím úřad nesdělil. Uveřejnit je plánuje až poté, co vypracuje projektovou dokumentaci. Pokud všechno proběhne bez problémů, začnou podle Ledvinové silničáři s opravou cesty ještě letos na podzim.


Foto: jak

S kompletní opravou silnice v Bludově chce ŘSD začít ještě letos. Zatím poslední velkou rekonstrukcí prošla cesta teprve před sedmi lety.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.7.2019 12:11
Titulek: strilet
Autor: cerny
24
strilet,strilet,strilet
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.