ZPRAVODAJSTVÍ

Nová silnice vydržela jen sedm let. Musí se znovu opravit

2. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Nová silnice vydržela jen sedm let. Musí se znovu opravit Bludov – Zatímco jinde čekají řidiči na opravu cesty třeba i dvacet let, v Bludově nikoli. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam chce totiž ještě letos opravit průtah obcí, přitom podobnou akci na stejném místě uskutečnilo teprve před sedmi lety. Teď ale vyšlo najevo, že se moc nepovedla. Nový asfaltový koberec tehdy silničáři položili na nestabilní podloží a silnice už praská.

 „Oprava cesty nám byla přislíbena a já věřím, že ŘSD svůj slib dodrží,“ řekl Týdnu na severu starosta Bludova Pavel Ston.
V roce 2012 nechalo ŘSD průtah Bludovem kompletně opravit. Jednalo se o část cesty od křižovatky u zámku směrem na Postřelmov. Za desítky miliónů korun tam tehdy firma položila ve dvou vrstvách asfaltový mikrokoberec. Ten letos stroje odfrézují, aby silničáři mohli cestu opravit pořádně.

„Na základě diagnostického průzkumu navrhlo ŘSD výměnu asfaltových vrstev, a to v lokalitě mezi vlakovým přejezdem a křižovatkou směrem na Šumperk,“ dodala mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
Přesné náklady na druhou opravu silnice zatím úřad nesdělil. Uveřejnit je plánuje až poté, co vypracuje projektovou dokumentaci. Pokud všechno proběhne bez problémů, začnou podle Ledvinové silničáři s opravou cesty ještě letos na podzim.


Foto: jak

S kompletní opravou silnice v Bludově chce ŘSD začít ještě letos. Zatím poslední velkou rekonstrukcí prošla cesta teprve před sedmi lety.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.7.2019 12:11
Titulek: strilet
Autor: cerny
23
strilet,strilet,strilet
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.