ZPRAVODAJSTVÍ

Nová silnice je zdrojem problémů

10. října 2017, 08:00, Jaroslav Kropáč
Červenohorské sedlo - Na motorkáře u Červenohorského sedla se policie zaměřila už před pěti lety, kdy tam jezdci pořádali nelegální závody. Poté, co letos silničáři cestu modernizovali, se situace ještě zhoršila. Opravená komunikace je v provozu teprve od června a došlo na ní už ke čtyřem nehodám motorek, přičemž jeden člověk zahynul. Lidé tvrdí, že tragédie byla otázkou času a bojí se, že další „smrťáky“ budou přibývat.

 „Na vrcholu sedla je povolena maximálně padesátka, většina motorkářů tam ale projížděla nejméně stovkou. Asi patnáct jich vyjíždělo z horního parkoviště, a pak se řítili po cestě do Koutů, kde se zase otočili a svištěli nahoru,“ popsal nedávnou návštěvu známého turistického centra v Jeseníkách třiapadesátiletý Karel Čechmánek ze Šumperka.
Od května se při nehodách na Červenohorském Sedle lehce zranili dva motorkáři, třetí utrpěl vážné zranění a čtvrtý při nehodě z neděle 1. října zahynul.

Hlídky nestačí

Policie o „eldorádu“ na Sedle ví, ale zkrotit neukázněné motorkáře se jí zatím nedaří. „Na provoz dohlíží šumperští i jeseničtí dopravní policisté, přičemž jim vypomáhají hlídky z Velkých Losin. V nepravidelných intervalech tam také zajíždí jak policisté na motocyklech, tak ve služebních vozech,“ uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová.
Motorkáři, kteří si opravenou silnici pletou se závodní dráhou, mají o policejních kontrolách přehled. Informace si přímo během jízdy předávají vysílačkami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.10.2017 09:30
Titulek: Osobní zkušenost
Autor: Tomáš
159
Byl jsem na ČHS v sobotu 30.září - den před tragickou nehodou motorkáře. Po návratu z túry při čekání na autobus jsem měl možnost vidět na vlastní oči o čem je řeč. Dost mě překvapilo, že se někdo nezabil už ten den.
Parta deseti-patnácti motorkářů stála kolem 13:00 nahoře na parkovišti a jednotlivě pak jezdili nahoru a dolů (snad na čas, co já vím) rychlostí, která povolené padesátce rozhodně neodpovídala. Běžně se otáčeli skrze celou šířku silnice, na vrcholu, kde mohlo odkudkoliv vyletět auto.
Cestou do Koutů předjížděli autobus naprosto bezohledně a riskantně, přičemž v serpentinách postávaly další osoby, co si vše fotily a natáčely. Za plného provozu.
Autobus by asi srážku s takovým řítícím se šílencem zvládl dobře. Děsí mě však představa, že by došlo ke kolizi osobního auta, kde by seděla třeba rodina a malé děti. Pak by cena za blbost jednoho motorkáře mohla být mnohem vyšší.
Toho dne byl ve svodidlech nabouraný i automobil. Krásný černý sporťák. Takže nejen motorkáři, ale i řidiči zdejší kvalitní asfalt zneužívají a občas nezvládnou situaci.
Jsem rád, že přes Sedlo jezdím minimálně a vzhledem k poslednímu zážitku v tomto trendu hodlám nadále pokračovat.
Reagovat
Datum: 10.10.2017 09:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Radar
197
A co tak "úsekové měření rychlosti" ?
Reagovat
Datum: 10.10.2017 11:08
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: majk.cajk
150
tak leda na kazdou s tech rovinek
Reagovat
Datum: 10.10.2017 13:58
Titulek: Bohužel
Autor: JF
163
Bohužel na sedlo už se nedá jet v krásných jarních-letních dnech na výlet, procházka po okolí ani jít po "staré" do Kout už nejde, jedině že by někdo byl úplně hluchej. Je to jako procházet se okolo závodního okruhu...
Reagovat
Datum: 10.10.2017 16:56
Titulek: ééén, ééén, bum!
Autor: jezdím 150
153
Jak velkou hroší kůži musí mít ti lidé na motorkách, když s velkým rachotem projíždějí obcemi velkou rychlostí, obtěžijí hlukem, ohrožují všechny účastníky silničního provozu. Asi nemají pud sebezáchovy, těžko říct. Pokračování je buď na vozíčku, v lepším případě, nebo ve voze pana koronera. https://www.youtube.com/watch?v=wOyemEHRhYM
Reagovat
Datum: 10.10.2017 17:38
Titulek: Hovada
Autor: JD
164
Jen ať tam policajti natáhnou ježka pře silnici a dál to záchranáři lopatou házejí do igelitových pytlů, zase by bylo trochu bezpečněji. A policajtský kecy, že s tím nejde nic dělat? Chápu, že je pro ně jednodušší zašívárna v Kauflandu nebo buzerovat a šikanovat (pardon pomáhat a chránit) normální lidi za 51 km/h v obci nebo prasklou žárovku osvětlení SPZ, než sjednat pořádek, aby normálním lidem na sedle nešlo o život!
Reagovat
Datum: 10.10.2017 20:16
Titulek: 2x ééééééééén, jednou bum!
Autor: Jezdíme rychle
147
To se potkali dva u Kolína. https://www.youtube.com/watch?v=txePpNpRpcM
Reagovat
Datum: 11.10.2017 09:56
Titulek: Závodní dráha
Autor: Turista
204
Je smutné, že se rěší, kde se smí a nesmí lyžovat, když je všude metr a půl sněhu. Už se ale neřeší, že od té doby, co se opravila cesta na sedlo (a vykácela spousta stromů), tak je za pěkného dne na hřebenu od Švýcárny po Vřesku randál jako na závodním okruhu. To musí mít zvířata velkou radost. I já jako turista si samozřejmě rád zajdu do této oázy klidu..
Jinak tomu, jak to policisté řeší, jsem byl v létě svědkem a vypadalo to tak, že si policista spolu s motorkáři povídal a smáli se, obdivoval jejich stroje a upozorňoval je na to, že v druhé zatáčce odspoda je hodně štěrku..
Aspoň, že v zimě bude na Sedle klid, protože to se tihle sobci můžou se svým smutným smyslem života mazlit tak leda v garáži;)
Reagovat
Datum: 13.10.2017 13:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Fajman
150
jen jeden? Škoda
Reagovat
Datum: 13.10.2017 19:31
Titulek: K čemu je ta policie dobrá?
Autor: Moris
188
na úseku ohraničeném bodem A a B má policie s nejmodernější technikou problém udělat pořádek? Něco bude špatně....
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).