ZPRÁVY

Nová publikace pomůže průvodcům – georangerům v Jeseníkách

20. prosince 2012, 15:20, téma JESENÍKY, BH
Nová publikace pomůže průvodcům – georangerům v Jeseníkách Region - Přispět k motivaci, inspiraci a následnému provázání témat ekoturismu, geoturismu a udržitelného cestovního ruchu si klade za cíl publikace nazvaná Průvodcem cestovního ruchu přírodou a turistikou Jeseníků s podtitulem Georanger Jeseníky: průvodce cennou krajinou v souladu s udržitelným rozvojem příhraničního regionu. Publikace, psaná formou manuálu je určená především odborným pracovníkům sektoru služeb cestovního ruchu.
Čtenáři se v ní seznámí se základními pojmy dané problematiky jako ekoturistika, udržitelný cestovní ruch nebo přírodní krajina, s úlohou šetrné turistiky celkově, dozví se o environmentálně ohleduplném podnikání v cestovním ruchu. Nejvýznamnější část manuálu je věnována konkrétním návodům a metodice, jak pracovat s klientem
v horském prostředí.
Na publikaci spolupracoval kolektiv autorů, mimo jiné Jan Závěšický z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu či Petr Šaj ze Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Vytvoření manuálu podpořilo Ministerstvo životního prostředí České republiky. Publikace i další informace k tématu georangerů se nachází na www.georanger.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).