ZPRÁVY

Nová publikace pomůže průvodcům – georangerům v Jeseníkách

20. prosince 2012, 15:20, téma JESENÍKY, BH
Nová publikace pomůže průvodcům – georangerům v Jeseníkách Region - Přispět k motivaci, inspiraci a následnému provázání témat ekoturismu, geoturismu a udržitelného cestovního ruchu si klade za cíl publikace nazvaná Průvodcem cestovního ruchu přírodou a turistikou Jeseníků s podtitulem Georanger Jeseníky: průvodce cennou krajinou v souladu s udržitelným rozvojem příhraničního regionu. Publikace, psaná formou manuálu je určená především odborným pracovníkům sektoru služeb cestovního ruchu.
Čtenáři se v ní seznámí se základními pojmy dané problematiky jako ekoturistika, udržitelný cestovní ruch nebo přírodní krajina, s úlohou šetrné turistiky celkově, dozví se o environmentálně ohleduplném podnikání v cestovním ruchu. Nejvýznamnější část manuálu je věnována konkrétním návodům a metodice, jak pracovat s klientem
v horském prostředí.
Na publikaci spolupracoval kolektiv autorů, mimo jiné Jan Závěšický z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu či Petr Šaj ze Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Vytvoření manuálu podpořilo Ministerstvo životního prostředí České republiky. Publikace i další informace k tématu georangerů se nachází na www.georanger.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).