KULTURA

Nová divadelní sezóna bude ve znamení Genia loci

11. září 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Do své 68. sezóny vstupuje Divadlo Šumperk. Divákům připravilo repertoár, který ředitel Divadla Matěj Kašík shrnul pod pojem Genius loci. Od září do června přivede na prkna, co znamenají svět, pět nových premiér a dvě pohádky pro děti. Návštěvníci divadla je mohou shlédnout jako jednotlivá představení nebo v rámci předplatného na celou letošní divadelní sezónu. K jeho zakoupení už mají zájemci čas jen do 13. září.

 „Dopřejte si to potěšení představovat si a pak se jen nechat vtáhnout do toho magického světa „tady a teď“, toho neopakovatelného Genia loci. Strávit dvě, tři hodiny pětkrát za rok v dobré společnosti. To přece stojí za to, ne? Slibuji, že to bude stát za to! Stále totiž věřím, že mít rád divadlo stačí,“ zve ředitel Kašík prostřednictvím svého úvodního slova k letošnímu předplatnému.

A repertoár šumperští herci připravili opravdu lákavý. Od Kubínovy Romance pro křídlovku, kterou sezóna zahajuje už tuto sobotu 14. září, přes komedii z Divokého západu Vinetůůů! nebo oskarového Amadea. Dětem pak přinese klasický příběh o rybáři a jeho manželce, které nemá nikdy dost nebo pohádku autora úspěšných Tučňáků na arše, které už uvedla řada českých divadel.

Ve všech novinkách se postupně představí herecký soubor divadla, letos ve složení: Lucie Šmejkalová, Jan Kroneisl, Hana Vonzino, Jan Hönig, Kryštof Grygar, Ladislava Janíčková, Petr Komínek, Olga Kaštická, Dana Růžičková a Martin Zahálka.

„Můžeme utrácet za reklamy, nebo můžeme dělat svou práci tak, že si její výsledek v podobě představení zamilujete natolik, že prostě přijdete i příště. Jsem totiž dostatečně odvážný a naivní, abych tomu všemu věřil,“ uzavírá to, co herce letos čeká, s čím se budou prát a co tak moc milují ředitel Kašík zároveň s pozvánkou na první letošní divadelní premiéru. V podobě jedné z nejkrásnějších děl české poezie, která stojí mimo prostor a čas – Romance pro křídlovku - se její příběh v podání šumperských herců rozehraje v sobotu 14. září od 19 hodin.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.9.2019 20:32
Titulek: no jo
Autor: aNONYM
15
To se to panu řediteli pateticky žvatlá, když to platí jiní.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.