KULTURA

Notování Zábřehem II. V hlavních rolích dechový orchestr se sólisty a sborem

22. května 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Notování Zábřehem II. V hlavních rolích dechový orchestr se sólisty a sborem Zábřeh – Nalistujte si v diáři 8. června. Organizátoři přicházejí s druhým ročníkem akce Notování Zábřehem. Loni při něm lidé zaplnili Masarykovo náměstí do posledního místečka. Letos se můžeme těšit na zbrusu nový program a melodie, které jsme od orchestru dosud nikdy neslyšeli. Notování Zábřehem startuje 8. června v 16 hodin.

 Hostující orchestry a sbory

„Letos si můžete přijít poslechnout BIG BAND Žerotín Olomouc, Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh nebo sbory TapTýda Loučná nad Desnou a Arietta ZUŠ Mohelnice. Pozvání přijal také Bielska Orkiestra Dęta z Polska. Podobně jako vloni plánujeme také program v místních kavárnách,” pozval Vít Komárek, jeden z organizátorů akce.

Místní kapely a umělci

Na podiu se během dne vystřídají na dvě stovky umělců z více jak deseti hudebních těles. Zlatým hřebem večera bude Koncert filmové hudby se sólisty, sborem a tematickou videoprojekcí - se zbrusu novými filmovými kousky. Ten odstartuje za světla a skončí za tmy, což zážitek diváka ještě více umocní.

„Zazní legendární melodie z filmů, jako je Forest Gump, Harry Potter nebo Hvězdné války a spousta dalších,“ odtajňuje dirigent Lubomír Vepřek část repertoáru, který budou organizátoři lidem předkládat postupně. Celkem je to 17 filmů, jejichž ústřední melodie orchestr nově nastudoval. Stejně jako loni dokreslí filmovou hudbu tematické záběry z těchto filmů.

Doplňkový program

V mezičase od 19 hodin pak na příjemných teráskách kaváren „horního náměstí“ - Café Carré a Levandulové kavárny - zahraje Maki a Hamanaca. „Příchozí se mohou těšit nejen na skvělou muziku, ale také na zajímavou nabídku v oblasti gastronomie,” láká Vít Komárek.

Hlavní program akce Notování Zábřehem se odehraje na Masarykově náměstí v Zábřehu od 16 hodin. V mezičase od 19 hodin pak na příjemných teráskách kaváren „horního náměstí“ - Café Carré a Levandulové kavárny - zahraje Maki a Hamanaca. Samotný koncert filmové hudby spustí kolem osmé hodiny večerní. Vstup je po celý den volný. Akce se koná za podpory Olomouckého kraje a města Zábřehu.Foto: archiv

Notování v provedení místního dechového orchestru se v Zábřeze hned napoprvé ujalo. Na Masarykovo náměstí loni přilákalo téměř čtyři tisíce spokojených posluchačů a diváků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.