SPORT

Nosálkova těžce trnitá cesta, Diblík napochodoval rovnou do vítězného ráje

16. července 2014, 10:18, Petr Fišer
Nosálkova těžce trnitá cesta, Diblík napochodoval rovnou do vítězného ráje Česko - Mekka autokrosu? Jednoznačně Štikovská rokle v Nové Pace. Pravdu, která platí spoustu let, potvrdil vydařený závod mistrovství Evropy. Mezi jeho absolutní vrcholy patřila extrémně nadupaná kubatura do 1600 ccm. Nechyběl v ní ani zábřežský reprezentant Vít Nosálek.

 Napilno měli během stejného víkendu i vyznavači sidecarcrossu. Jen s tím rozdílem, že tentokrát neusilovali o body do hodnocení mezinárodního šampionátu, ale o putovní pohár, který premiérově věnoval televizní kanál Sport 5. Stal se kořistí Roberta Diblíka!

AUTOKROS

Nosálek čelil nabité konkurenci, kterou vytvořilo 32 pilotů z celého světa. Nic si nedarovali. I když bombarďák ze Zábřeha jednu rozjížďku vyhrál a jednu dokončil jako druhý, při řazení do startovacího roštu mu patřila až třetí řada! „Masakr byly už měřené tréninky. Výjimečně jsem na ně nasadil novou sadu pneumatik a měl jsem z jízdy dobrý pocit. Proto mě trochu zarazilo, že z toho byl až jedenáctý čas,“ popisoval překvapeně Vít Nosálek a pokračoval: „Na druhou stranu jsem se trochu uklidnil po zjištění, že se nás do jedné vteřiny natlačilo hned čtrnáct.“

Nosálkova pacovská mise se neobešla bez problémů. Náladu mu pokazilo proražení zadní pneumatiky, další potíže zapříčinila kolize s jedním ze soupeřů, který ho naremploval do svodidel. Neplánované střety a technické potíže se mu rozhodně nevyhýbaly.

A to ani v očekávaném áčkovém finále. Jeho cesta k šestému místu a dalším jedenácti evropským bodům byla pořádně trnitá. „Zase jsem byl vytlačen do svodidel, zase jsem musel závodit s lehce poškozeným autem. Aby toho nebylo málo, při snaze vyhnout se buginám před sebou jsem zavadil levým zadním kolem a přetočil se. I když jsem se z nepříjemných hodin vymotal docela rychle, ztratil jsem další vteřiny,“ posteskl si nakvašeně.

Zábřežský rychlík se v průběžné klasifikaci nachází nejvýše ze všech českých zástupců. S padesáti body a minimální ztrátou na vedoucí dvojici z Německa před sebou hájí nadějnou bronzovou příčku.

SIDECARCROSS

Nově vymyšlený Putovní pohár televize Sport 5 přivábil do Benátek nad Jizerou slušnou účast. Početné publikum si přišlo na své. V první jízdě se o to velkým dílem přičinila zábřežsko-příbramská dvojice Diblík – Gábor. Nejprve využila potíží Pudla se Sejkem a následně nátlakovým způsobem udolala Čermáka s Březinou. Odměnou jí byly zlaté ovace.

Diblíkovo tempo bylo vražedné i ve druhé rundě. V Benátkách neměl konkurenci, jasně vyhrál a mohl se těšit na potěžkávání nového přírůstku do pohárové vitríny. Do vítězného ráje napochodoval velmi suverénně a bez sebemenšího ostychu.

Dařilo se i bratrům Vejchodovým ze Šumperka. Jejich celkové druhé místo podpořili solidním výsledkem i sourozenci Zatloukalové ze stejného města. Ve veteránské kategorii si přivlastnili pátou příčku.

1. JÍZDA: 1. Diblík – Gábor, 2. Vejchodové, 3. Čermák – Březina, 4. Janouškové, 5. Boukalové.
2. JÍZDA: 1. Diblík – Gábor, 2. Pudlo – Sejk, 3. Vejchodové, 4. Čermák – Březina, 5. Boukalové.
CELKOVĚ: 1. Diblík – Gábor, 2. Vejchodové, 3. Čermák – Březina.


Foto: Petr Fišer
Robert Diblík prokázal velmi dobrou formu. S parťákem Gáborem nenašli přemožitele.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.