KULTURA

Nohavica rozezpíval publikum

27. června 2012, 07:59, téma REPORTÁŽ, tor, (mošo)
Nohavica rozezpíval publikum Šumperk – Dům kultury připravil na čtvrtý červnový pátek hudební lahůdku. Po půldruhém roce vystoupil pod širým nebem Pavlínina dvora folkový písničkář, básník, textař a překladatel Jaromír Nohavica. Dvouhodinový koncert přilákal desítky fanoušků a fanynek "ostravského barda".Sotva zazpíval první tři písničky, nechal se slyšet: „Vidím, že se snažíte svými mobily fotit. Je to zakázané. Proto vyhlašuji krátký generální pardon. Foťte! Teď. A už dost!“

Nohavica zahrál a zazpíval osvědčené songy i skladby z připravovaného alba, které se teprve objeví na pultech prodejců. Spolu s ním vystoupil jeho stálý host, polský přítel a excelentní akordeonista Robert Kuśmierski. Jarek Nohavica na koncertě hýřil dobrou náladou. Přesto naoko káral své šumperské publikum: „Jste ještě málo živí!“ Konečně si diváci začali pobrukovat a zpívat písně, které evidentně znají zpaměti.

Kytara střídá půvabnou heligonku. Konečně přijde text: „Pane prezidente - ústavní činiteli / píšu Vám stížnost, že moje děti na mě zapomněly..." Posluchači mají ruce sepnuté nad hlavami. Nadšeně burácejí. „Přidá milionáře?“ šeptá dvojice tulící se v trávě.

Jarek se loučí. Šumperský Pavlinin dvůr se utápí v bouřlivém potlesku a vřelém poděkování. Ještě přídavek. Jeden, dva. „Pane Jaromíre Nohavico, bylo to fajne a pěkne!“


foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.6.2012 08:14
Titulek: Kam se agent sKryl
Autor: Jarda
148
250
Škoda že jsem nebyl u toho, jak to agent Pramen rozjel...
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).