ZPRAVODAJSTVÍ

Noční můra Zábřeha ožila

8. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Společnost Wanemi, která se už dvanáct let snaží postavit v Zábřeze velkou papírnu, nehodlá vizi svého záměru ani v nejmenším opustit. Ačkoli ještě nevlastní všechny potřebné pozemky, musí teď zábřežský stavební úřad znovu projednat její žádost o zahájení územního řízení. To předchází samotnému stavebnímu povolení. Pro vedení města je papírna noční můrou.

 Podle neoficiálních informací Týdne na severu nemá úřad moc možností, jak žádosti Wanemi nevyhovět. Fakt, že si společnost nepřepsala na katastru všechny potřebné parcely, na kterých má továrna stát, totiž nemusí představovat žádný problém. „Z legislativního hlediska je podstatné, že má Wanemi v ruce smlouvu, kterou vlastnictví pozemků doloží. Na katastru může dát všechny věci brzy do pořádku," informoval redakci s případem dobře obeznámený zdroj. O celé záležitosti by měl zábřežský stavební úřad rozhodnout do konce léta.

Roky soudních tahanic

O stavbu velké papírny se město se soukromým investorem pře už od roku 2006, kdy tehdejší zastupitelstvo těsně před volbami záměr firmy schválilo a přislíbilo jí také prodat městské pozemky, které investor k realizaci svého záměru potřeboval. Občané však papírnu odmítli v referendu a nové vedení města stejně tak.
„Náš postoj k Wanemi zůstává stejný. Respektujeme názor občanů vyslovený v referendu a vznik papírny nepodpoříme,“ uvedl starosta Zábřeha František John. Zábřežská radnice se později pokusila napadnout dříve uzavřené smlouvy u soudu, ten však jejich platnost potvrdil a postavil se za Wanemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.8.2017 12:49
Titulek: Nechá se Zábřeh zastrašovat nebo se bude bránit?
Autor: Bedřich
94
106
Těsně před vánocemi byl Městu Zábřeh doručen dárek od firmy Wanemi. Byla jím výzva k zaplacení pokuty dle čl. V Smlouvy o spolupráci ze dne 6.10.2010. (Smlouvu o spolupráci podepsal 6.10.2010, tj. 9 dnů před volbami, bývalý starosta ing. Kolář) Wanemi ostrým nekompromisním tahem vyzvala Město Zábřeh aby do 30 dnů uhradilo "smluvní pokutu" ve výši 5 x 500.000 = 2.500.000,- Kč za pět jednotlivých případů údajného porušení smluvních závazků města.

Wanemi požádalo město o možnost prezentovat novému zastupitelstvu svůj záměr. Ve svém vyjádření ujišťuje město, že jeho záměr přinese spoustu pozitiv městu, jeho občanům i celé České republice. Pracovní jednání zastupiteli města začalo asi 20 minutovou prezentací Wanemi, po které následovaly dotazy ze strany zastupitelů. Zastupitelé se však podle jejich vyjádření nedozvěděli vůbec nic nového, ba naopak se opět potvrdily některé obavy a potvrdila nedůvěryhodnost záměru:

- reálný počet kamionů generovaných záměrem může být 2x250 za den!

- Wanemi odmítá prozradit jméno údajného "významného zahraničního partnera",
kterým Wanemi již delší dobu operuje. Jeho jméno prý řekne až po pravomocném územním rozhodnutí

- Wanemi nesdělila, kde sežene nedostatkovou štěpku - slibované čisté palivo

- Wanemi naopak potvrdila, že jí ČEZ zamítnul žádost o připojení výkonu plánované elektrárny do distribuční sítě

Občané Zábřeha plným právem očekávají aktivní obranu města před zastrašováním a aktivní boj svých představitelů na jeho obranu.

Reagovat
Datum: 8.8.2017 14:23
Titulek: Dotaz
Autor: Valda
94
By mě zajímalo jaké pracovní příležitosti by Vám v Zábřehu vyhovovaly?
Reagovat
Datum: 8.8.2017 16:14
Titulek: Re: Dotaz
Autor: aNONYM
88
126
Občané Zábřeha jsou v tomto specifičtí. Ne nadarmo je jejich patronem Jan Eskymo Welzl, jehož nejmilejší činností byla potulka. Nikde dlouho nevydržel, proto i u Zábřežanů se dá předpokládat špatně vyvinutá pracovní morálka a loajalita k chlebodárci. Ne nadarmo se stalo v jedné anketě mezi obyvateli Zábřeha nejoblíbenějším povoláním náčelník.
Reagovat
Datum: 8.8.2017 21:55
Titulek: Re: Dotaz
Autor: Havarijní zóna JETE
91
Proč zde taháš ubohé pracovní příležitosti? Víš kolik je takové obří spalovny a papírenské mašiny decibelů?
Kdo chce, ten si práci najde.

Reagovat
Datum: 9.8.2017 07:59
Titulek: Re: Dotaz
Autor: Valda
119
112
Jo mezi Leštinou a Zábřehem by ten hluk opravdu rušil, jo, jo občané Olšan se nevyspí.
Reagovat
Datum: 9.8.2017 16:29
Titulek: Re: Dotaz
Autor: Spasitel
117
Blbečku ouřado ze Šumperka, běž si stoupnout na 8 nebo 10 hodin ke stroji, který vydává rachot přes 120 dB a pak něco povídej o lukrativních pracovních příležitostech.
Reagovat
Datum: 9.8.2017 16:50
Titulek: Re: Dotaz
Autor: Valda
72
By mě zajímalo, kde takový provoz je. Celou pracovní dobu hluk přes 120 dB.
Že bych hovořil o lukrativních pracovních příležitostech, o tom nic nevím, chudáčku.
Reagovat
Datum: 9.8.2017 21:40
Titulek: Re: Dotaz
Autor: Informátor
83
Kotlárny, elektrárny - turbína, vypouštění páry, velké papírenské stroje, válcovací stolice, velmi hlučné dílny, ...
Reagovat
Datum: 10.8.2017 16:59
Titulek: Re: Dotaz
Autor: Jenda Benda
75
Protože mezi velmi hlučné provozy určitě patří i tkalcovna, tak je zarážející, že všichni brečí nad krachem Hedvy, Perly, Moravolenu,...
Reagovat
Datum: 10.8.2017 14:02
Titulek: Re: Dotaz
Autor: skřet
98
a prachu
Reagovat
Datum: 8.8.2017 22:29
Titulek: Noční můra věřitelů WANEMI
Autor: Dobře informovaná Kachna
92
Tak zaprvé, územní řízení bylo zahájeno již začátkem roku 2009. Takže garážová firma WANEMI, která chce stavět spalovnu za 6 miliard, není schopna ani za více než 8 roků si vyzískat nejzákladnější povolení...

Za druhé, od hochštaplerů typu exekuovaného Káji Macka dali pryč ruky jak šejk z Dubaja, tak mafiáni Íčko Langer... A nakonec i LTO kápo Vráťa Kutalů je poslal do prciny, když u něj byli veksláci z WANEMI somrovat o prachy, aby svoji báchorku o projektu udrželi při životě.

Takže závěrem, pokud někoho děsí nějaká můra, tak všechny ty Standovy strýčky - věřitele, křišťálově čistých rozpůjčovaných milionů ...

Reagovat
Datum: 10.8.2017 10:17
Titulek: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: Anonym
96
Nechápu jak může nějaké pochybné referendum rozhodovat o tom, co má, a jak má podnikat soukromá firma.
Existuje dokonce LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD, která je zakotvena v ústavě ta nám říká:
Článek 11
(1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu.
Nelze tedy povyšovat majetek obce nad majetek občana či firmy.
Pokud chce někdo podnikat, zaměstnávat lidi, platit daně a věnuje tomu svůj čas a peníze, tak proč je tu tolik závistivců, kteří organizují trapné referendum?
Reagovat
Datum: 10.8.2017 11:01
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: aNONYM
87
Taky to tak vidím, jednou mají platnou smlouvu, takže smůla.
Reagovat
Datum: 10.8.2017 21:25
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: Dobře informovaná Kachna
64
115
Doporučuji Vám nastudovat si chronologická fakta příběhu zábřežského referenda a datum Sommerova (KDU-ČSL) podpisu na smlouvě... a nález Ústavního soudu.
http://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=3-263-09_1

Poté budete vidět jistě lépe. Za dobrou radu děkovat netřeba.

Reagovat
Datum: 10.8.2017 23:00
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: aNONYM
75
A nešlo by to nějak shrnout, pane informovaný?
Reagovat
Datum: 12.8.2017 06:48
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: Dobře informovaná Kachna
84
Nemám čas psát krátké dopisy. Pro základ rozluštění podstaty by Vám mohl posloužit fakt, že ze strachu před referendem schválilo cca 11 až 13 přisluhovačů sérii nových smluv, které v roce 2008 vůbec neexistovaly. Nové smlouvy nadiktovalo zkorumpovaným loutkám WANEMI.

Původní chabá sml. o smlouvě budoucí podmiňovala nárok na převod vlastnictví pozemků až po momentu zisku pravomocného územního rozhodnutí. Tuto zásadní podmínku kolaboranti v zastupitelstvu účelově pro jistotu zrušili, protože WANEMI pravomocné územní rozhodnutí na tepelnou elektrárnu s papírnou není schopna získat.
Reagovat
Datum: 12.8.2017 11:14
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: aNONYM
79
Díky za info. Na jeho základě se musím ptát, proč občané volili ony loutky?
Reagovat
Datum: 12.8.2017 18:06
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: cinique
69
Proč? A proč ne? Copak to není jedno? Pokud se řeší něco, kde jde o peníze a vloží se do toho firma, která nějaké ty peníze má, tak už je přece úplně jedno jaké loutky tam sedí. Každá loutka má svou cenu. Ano, možná existují lidé, kteří by se dali bez ironie nazývat neúplatní. Ale že by se lidí tohoto druhu dalo v Zábřeze a okolí najít 21, to je idea zcela mimo realitu. Stejně jako je zcela mimo realitu možnost, že se byť jeden jediný takový ocitl nějakým omylem na nějaké kandidátce.
Reagovat
Datum: 12.8.2017 20:07
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: nomen omen
88
Milostivá, proč ráčíte být tak cynická? Všici nemuseli být jen uplacení. Třeba takový svatoušek Sommer z KDU-ČSL je prý i blbej od přirození. Říkali to holky, co s ním chodily do obecné školy, že už tam ho mlátily do hlavičky, jak byl blbej.
Reagovat
Datum: 14.8.2017 22:07
Titulek: Re: Existuje vůbec soukromé vlastnictví?
Autor: Dobře informovaná Kachna
81
Poprvé i dílem z neznalosti. Podruhé dílem z ignorantství a dílem z bezcharakternosti. Ano, dokonce i mezi voliči se najdou tupci a prospěcháři.

Žert madam Cynické není trefný. Skutečnost funguje jinak. Do zastupitelstva se občas podaří zvolit dokonce i hrstku charakterních neúplatných. Většina špinavců však obchoduje mezi sebou protislužbami, placenými funkcemi a trafikami. A do těchto kšeftů se jim charakterové, kteří sviňsky neobchodují, prostě nehodí...


Reagovat
Datum: 11.8.2017 08:44
Titulek: Existuje spravedlnost? Re: Existuje vůbec soukromé
Autor: Náhodně spadlý ze schodů
82
Vždyť ta dosluhující lidovecká svině z KDU-ČSL tu kupní smlouvu podepsala těsně před ustavujícím zasedáním nového zastupitelstva na podzim 2010 !!!
Naproti tomu občané referendum o prodeji městských pozemků požadovali již v září 2008!

No a jako zajímavost, když v r. 2007 referendum nastartovalo samo zastupitelstvo, tak Wanemi svým mluvčím Vintrochou veřejně na zastupitelstvu prohlašovalo, že se na něm bude podílet...
Reagovat
Datum: 10.8.2017 13:53
Titulek: Noční můra Zábřeha
Autor: Ružena
115
Nevím, proč se má stavět další papírna. Lukavice nemají dostatek pracovních sil a nejsou tak daleko. S auty je to tak, že aždo města je slyšet rachot od rána do večerních hodin už nyní, dokonce slyšíme i vlaky jet-ty nám tedy nevadí, je to jen při vlhkém vzduchu před deštěm. Už nyní se nedá větrat a chtít čistý vzduch. Někdo zřejmě dostal pořádný balík, aby byl schválen prodej. Pokud vím, nepodepsal to starosta Kolář, ale jeho zástupce Sommer, takže to na zesnulého nehažte.
Reagovat
Datum: 10.8.2017 15:36
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Valda
76
104
Zkuste milá Růženo otevřít bednu a tam se dovíte, že obce (potažmo stát) uplácejí investory, aby investoval právě u nich (ne, že bych byl s tímto stavem spokojený, ale tak to je). Takže vaše konstrukce, kde naznačujete uplácení, tak jste zaspala asi tak 17 let. Asi jste velmi znalá v developerských otázkách, je Vás proto škoda, tam kde jste, běžte do lukavické papírny a seberte tento nápad a realizujte to co uvádíte, ať Zábřeh utře hubu a Lukavice bude nadšená, vlastně i Zábřeh bude nadšený.
Reagovat
Datum: 10.8.2017 17:16
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Ružena
88
Nejsem možná znalá, ale stavět "továrnu"- nový objekt na býv. zemědělské půdě je nedobré. Na případné provozovny, samozřejmě ne takového charakteru, jsou ve městě jiné objekty nevyužité nebo spíš jen rozdrobeny, které moc příležitostí pracovních nedávají. Co kdo utře je stejně jedno, firem, které nejsou cizích majitelů je stejně velmi málo a čistější prostředí by neškodilo. Já totiž moc dobře vím, jak Zábřeh a jeho nejbližší okolí vypadalo před půl stoletím, kolik pracovních míst zde bylo a jak to vypadá nyní. Nic proti modernizaci, novým stavbám nemám, ale především by se měla využít místa- budovy chátrající. Někde to jde, tak proč ne zde?
Reagovat
Datum: 11.8.2017 11:57
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Valda
69
109
Těch problémů je víc a není zde velký prostor to probrat, takže jen krátce.
Jestliže Zábřeh dal projektu zelenou, ale pak přijde pan Kolář, který nadřadil své osobní zájmy nad zájmy města a to za každou cenu, to správné není.
Vyjádřit se tak, že v Lukavici je nevyužitá továrna, proč se nevyužije to svědčí o tom, že si myslíte, že stát má řídit vše a s tím nemohu bytostně souhlasit.
Zrovna tak se nemohu smířit s vaším textem, který kategorizuje kdo je majitelem továrny.
Reagovat
Datum: 11.8.2017 19:40
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Jezinka Bezinka
73
112
A jaký projekt máte na mysli? Ten, který byl zastupitelům a občanům představen v květnu a srpnu 2006 nebo projekt, se kterým se firma přihlásila koncem roku 2006 do prvního územního řízení, které bylo následně zastaveno?

Reagovat
Datum: 22.9.2017 08:53
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Svatoušek
71
Vždyť seš úplně mimo. Jakýpak Zábřeh? 13 buďto uplacených nebo obalamucených zastupitelů schválilo pod Fabiánovým nátlakem ve stresu a narychlo pěkně vypečenou smlouvu. A žádný Kolář, ale většina obyvatel s tímto nesouhlasila. A Když chtěli obyvatelé Zábřeha vyhlásit referendum v roce 2008, tak jim to další hrstka 11 podplacených konšelů sprostě odmítla!

A korunu tomu nasadil ten lidovecký hajzlík Sommer z KDU-ČSL, který podepsal, dokonce až po volbách, v r. 2010 kupní smlouvu!


Reagovat
Datum: 22.9.2017 13:01
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Valda
53
Já myslím, že by zastupitelé měli napnout všechno své úsilí, ve věci vymístění všech firem z katastru Zábřeha.
Reagovat
Datum: 22.9.2017 21:22
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Svatoušek
89
Nepřípadná generalizace komsomolče. Správně těch lotrovských, které podplácejí zastupitele, šmejdovských co lobbují u ministra vnitra Ivana Langera, aby protlačil jejich "projekt" a gaunerských, které obcházejí zaměstnavatele nepohodlných kritiků darebáckého záměru...

Reagovat
Datum: 23.9.2017 08:36
Titulek: Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Tunelář Bohemky
88
Aproč by se jako měli namáhat ti tví zastupitelé? Firmy pána Žáka chcípají sami od sebe jak houby po dešti:

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoby/ales-zak/mgr-ales-zak-429376/Reagovat
Datum: 1.9.2017 20:12
Titulek: To je zajímavý Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Turek
71


A když je ten Wanemiprojekt takové terno pro všechny i pro vobčani i pro vobec, tak proč tedy ti zlatí hoši Wanemáčtí, proč voni s tím projektem nenašli jinde sukces než v tom blbákově Zábřehu?

A proč voni, ti zlatí hoši Wanemáčtí, chtějí furt stavět zrovinka v tom zapadákově Zábřehu, kde jim i ta voda teče jen po kotníky a nejdou udělat ten mnohamiliardový sukces někam jinam?!

To se teda zlatí hoši Wanemáčtí miliardoví nechovají ale vůbec ekonomicky, když už, jak sami tvrdí, mohli od roku 2009 vyrábět ty miliardy. Ale voni furt nic a to už dobrejch vosm let! To je mi ňáký podezřelý...

Reagovat
Datum: 3.9.2017 18:01
Titulek: Re: To je zajímavý Re: Noční můra Zábřeha
Autor: S kopce dolů to frčí
80
Wanemiprojekt se změnil na montovnu jízdních kol Ukraina, neboť novými akcionáři Wanemi se stali obchodníci s jízdními koly s ukrainskými jmény: Wladimir, Viktor, Alexander. Jo a sídlo mají opět v rodinném domku na vesnici. Tentokrát ovšem za hranicemi...

Reagovat
Datum: 4.9.2017 17:02
Titulek: Re: To je zajímavý Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Jenda Benda
87
Reagovat
Datum: 4.9.2017 23:14
Titulek: Re: To je zajímavý Re: Noční můra Zábřeha
Autor: S kopce dolů to frčí
66
Hledáš blbě šmudlo, tady akcionáři nejsou...

Reagovat
Datum: 5.9.2017 08:18
Titulek: Re: To je zajímavý Re: Noční můra Zábřeha
Autor: Jenda Benda
75
Jak to, že nejsou? Já tam vidím např. toto:
69,50% - Aleš Žák, Praha 5
20,40% - Ivo Skokan, Bludov
5% - AVW Vetriebs GmBH, Waldershof, SRN (Alexander Schrempf, Viktor Gross, Wladimir Kirov)
Reagovat
Datum: 10.8.2017 14:31
Titulek: Noční můra Zábřeha...
Autor: Ružena
92
Pardon, pohřbila jsem pana Koláře, týkalo se to p. Fabiána, který nepodepisoval ty smlouvy, ale to už je nyní stejně jedno, nikdo za nic nemůže, jako obvykle.
Reagovat
Datum: 25.8.2017 21:01
Titulek: , držitel akcií Wanemi... : Noční můra Zábřeha...
Autor: Náhodně spadlý ze schodů
67
Tak první smlouvu o smlouvě budoucí podepsal Péťa Fabián, který měl před svým starostováním desetimilionové dluhy... Po podpisu se mu ten WAterNEMIleGate nějako rozležel či co a nechal udělat právní posudek na tu vychytralou smlouvu. Posudek vylíčil nehoráznosti a označil tuto smlouvu z podzima 2006 za nezákonnou, resp. absolutně neplatnou... Namísto toho, aby byl právní posudek předán radním, tak se jaksi po zábřežsku ztratil v zámecké skříni... Poté Péťu Fabiána podrazili jeho kumpáni typu bezpáteřního Zdeny Davida a jistěže nezištně namísto svého druha Fabiána zvolili Koláře... Poté byl, oslizlého Johna, laureát ceny města jaksi zvláštně nalezen na schodech...

Reagovat
Datum: 26.8.2017 19:46
Titulek: Wenn ich Kultur höre entsichere ich meinen Browning Re:
Autor: Hurensohn
78
Vyžírka David je nejspodnější morální hnůj. Na podzim 2006 Fabiána podrazí jako jidáš a v roce 2017 ho sprostě navrhuje na ocenění města.

Reagovat
Datum: 23.8.2017 21:35
Titulek: FAQ:
Autor: Nanosekunda ®
78
Růžena zabíjí :)))
Reagovat
Datum: 4.9.2017 21:43
Titulek: Volby 2010: Tohle slibují zábřežští kandidáti
Autor: Ze starší diskuze
103
PRAVDA O WANEMI CZ a.s. 7.10.2010
Vlastníci brněnské(!!) společnosti WANEMI CZ a. s. k 23. 4. 2010: podíl 39,75 %: aleš žák, ročník 62, bytem Modrá 1979, Praha podíl 39,75 %: ivo bezděk, ročník 65, bytem Lamačova 36, Praha podíl 2,55 %: miroslav pokorný, ročník 61, bytem Ulrychova 39, Brno podíl 2,55 %: marek štencl, ročník 71, bytem Plechy 26, Nový Malín podíl 15,4 %: vlastník není veřejně znám ...Pražáci a Brňáci vědí nejlépe, co je pro Zábřeh nejlepší...

Hospodářské výsledky firmy WANEMI CZ a.s. (vklad vlastníků 2 mil. Kč): za rok 2006 ztráta -0,2 mil. Kč za rok 2007 ztráta -1,8 mil. Kč za rok 2008 ztráta -9,1 mil. Kč ...Společnost WANEMI CZ a.s. je PŘEDLUŽENA, tzn., že dluhy firmy jsou vyšší než veškerý její majetek. PŘEDLUŽENÍ FIRMY JE DŮVODEM PRO VYHLÁŠENÍ KONKURZU (insolvence)... Kdo financuje firmu WANEMI CZ a.s.? Půjčku 40 mil. Kč na úrok 5 % poskytla šumperská firma RENO – INVEST a.s., kterou vlastní (k 23. 4. 2010): podíl 50 %: tentýž aleš žák, viz výše podíl 50 %: tentýž ivo bezděk, viz výše ...Vlastníci WANEMI CZ a.s. vše financují z vlastní kapsy! Firma za 4 roky činnosti nezískala žádného strategického investora pro uvažovaný projekt, ale už už chce stavět! Mají snad tito dva pánové majetek za 6.000.000.000 Kč (slovy: šestmiliard Kč), aby projekt zrealizovali sami??? Jak hospodaří RENO-INVEST a. s., další firma ve spoluvlastnictví pánů žáka a bezděka? za rok 1997-2002 ztráta (konkrétní hodnoty nejsou veřejně k dispozici) 2003-2005 údaje nejsou veřejně k dispozici za rok 2006 ztráta -20 tis. Kč za rok 2007 ztráta -53 tis. Kč za rok 2008 ztráta -109 tis. Kč za rok 2009 ztráta -80 tis. Kč ...Smyslem podnikání je dosažení zisku. Tady to je dlouhodobě jaksi naopak... Předlužená firma WANEMI CZ a. s. doposud žádný projekt neuskutečnila, je bez zkušeností a bez jakýchkoli referencí. Vlastnictví firmy se může kdykoli změnit díky použitým anonymním akciím na majitele. Finanční krytí závisí na 2 (slovy: dvou) lidech! Důvěryhodnost minimální, navíc firma řádně neplní své zákonné informační povinnosti vůči rejstříkovému soudu a veřejnosti. V době krize teprve začínají hledat investora, který by zafinancoval až 6 miliard Kč!! A to do rozsáhlého projektu, který v ČR nemá obdoby a v rámci Evropy jen teoretické srovnání…
Spolupráci našeho města s předluženou firmou WANEMI CZ a. s. podporovaly nebo schvalují kandidátky:
1 TOP 09
3 Nezávislí demokraté
4 ODS
6 Cesta pro Zábřeh
7 Zemanovci
9 Volba pro město
11 Věci veřejné
15 Nezávislá volba
Zábřežáci myslete, nic není ztraceno! Když se chce, tak to jde! VEŠKERÉ INFORMACE POCHÁZEJÍ Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH ZDROJŮ! Děkuji redakci za položení přímé otázky ohledně projektu WANEMI, kterému se řada výše uvedených kandidátek ve svých programech (záměrně?) vyhýbá... PS: Co je to WANEMI? WAu, NEbezpečná Mimozemská Idea WAriabilní NEkalá Militantní Ideologie WAgón NEhorázné Mocenské Invaze WÁžně NEzbytná MIgrace WÁgní NEbeské MIliardy WAši NEdůvěryhodní MImoni
http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/volby--tohle-slibuji-zabrezsti-zastupitele20101005.html
Reagovat
Datum: 10.9.2017 22:30
Titulek: Noční můra chcípla nebo pošla?
Autor: Ha Ha Ha
86
Garážová a ztrátová firma pana Aleše Žáka s nulovým obratem bude chtít konkurovat Mondi?
Největší papírenská skupina na světě Mondi Group letos oznámila miliardové investice do modernizace a rozšíření provozu ve Štětí. Symbolicky je ve čtvrtek zahájí nový globální šéf firmy Peter Oswald. Minulý týden ale skupina také rozhodla, že nejméně do roku 2019 část této investice odloží. Konkrétně jde o 135 milionů eur (asi 3,5 miliardy korun), které měly jít do nového stroje na výrobu hlazeného kraftového papíru. Ten se používá pro výrobu papírových nákupních tašek nebo balicího papíru.

"Toto rozhodnutí nesouvisí se stavem českého trhu, ale reaguje na nedávno oznámený růst kapacit v našem odvětví, a to po celé Evropě," uvedla Michala Prošková, ředitelka komunikace Mondi Štětí.

V příštích několika letech tedy bude Mondi investovat ve Štětí dalších 335 milionů eur (asi 8,7 miliardy korun)

Reagovat
Datum: 13.9.2017 22:05
Titulek: Re: Noční můra chcípla nebo pošla?
Autor: Dr. Chocholoušek
69
Pan mínusový hospodář Žák asi spadl z višně. Nebo Wanemi ve skutečnosti nejde o žádnou papírnu.

Pane Žáku, nebudete taky stavět mega hydroelektrárnu v Kyrgyzstanu? Napište nám kde se nalézáte, my si pro vás už přijedeme.Reagovat
Datum: 11.9.2017 08:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Jak prosoudit i gatě
81
Hochštapler Aleš Žák, původem zlosin - má cca 38 záznamů v OR. U žádného nevidím kladný hospodářský výsledek. Všechno je to ve ztrátě, nebo v likvidaci a vymazáno. Není von původně tělocvikář?

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$osoba?p%3A%3Asubmit=x&.%2Frejstrik-%24osoba=&prijmeni=%C5%BD%C3%A1k&jmeno=Ale%C5%A1&narozeni=19.04.1962&obec=&angazma=&soud=&polozek=500&jenPlatne=VSECHNY


Reagovat
Datum: 11.9.2017 15:34
Titulek: Proč má WANEMI sídlo v Brně? Re: Bez titulku
Autor: S úsměvem idiota
84
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.