KULTURA

No Name: „V Šumperku zahrajeme největší hity“ROZHOVOR

15. června 2011, 12:10, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
No Name: „V Šumperku zahrajeme největší hity“ Šumperk - Jedna z nejúspěšnějších kapel v československé historii No Name vystoupí v pátek v Šumperku jako havní hvězda festivalu Špek Open Air. Zpěvák Igor Timko poskytl u této příležitosti rozhovor, ve kterém mimo jiné prozradil, jak se bude jmenovat jejich nové album.


V současné době nahráváte nové album. Uslyší na něm fanoušci klasické No Name, nebo se chystáte na výrazný zvukový či žánrový posun?
Dokial bude No Name kapelou živych nastrojov, nemyslím, že je vhodné očakávat niečo a la Lady Gaga (smích). Posun je evidentný už len v tom, že sme mali trojročnu autorsků pauzu, teda máme zas o nějaké tie skušenosti na našom tachometri navyše. Nuž stačí sa tešit na nový album, mimochodom, bude sa volat "Nový album".

Uslyší návštěvníci šumperského festivalu Špek Open Air už i nějaké novinky z chystaného alba?
Uvidíme, niekedy koncertný program upravujeme priamo na mieste, par minut pred začatím... Nech sa ale uděje čokolvek, koncertny program je postaveny na tych najväčšich hitoch, takže bude to stat za  to! Slubujem (smích).

Máte raději samostatné koncertní pořady, nebo vystoupení na festivalech?
Aj ten aj onen koncert ma inu prichut, inu atmosferu. Neda sa to  porovnavat. To, co možete robit na festakoch, je ine ako na samostatnych koncertoch.

Jste kapela, která v hudební branži dosáhla mnoha úspěchů. Máte ještě nějaký nenaplněný hudební sen?
V momentalnom našom stadiu je pre nas doležité motivovat mladých a  mladšich muzikantov, aby viděli, že úspěch sa da dosiahnut aj bez  nějakeho bohatého strýčka, skratka sme dokazom toho, že poctivou robotou dojdeš jednak k uznaniu a jednak k akejsi "odmeně".

Jak se těšíte do Šumperka na festival, kde budete hrát v pozici hlavní hvězdy večera? A co byste před koncertem vzkázali fanouškům?

V Šumperku sme davno nehrali... Netrufam si na sto percent, ale  povedal by som pokojně snad 8 rokov. Už len to je dovod, prečo se do  Šumperka tešíme. Nuž a fanušikom iba tolko, že my tam budeme určite, dojdite aj vy!!!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.