SPORT

Nikola Saňáková bez cenzury o české taneční scéně: Někdy to nebývá fér

31. července 2019, 14:30, Petr Fišer
Nikola Saňáková bez cenzury o české taneční scéně: Někdy to nebývá fér Rapotín – Cítíte, že jste odvedli absolutní maximum a že jste předvedeným výkonem předčili většinu soupeřů. Přesto máte smůlu a stupně vítězů vám protečou mezi prsty. Prorazit na české taneční scéně není snadné. Nikola Saňáková z Rapotína o tom ví své.

 Křivdu cítila už několikrát. „Určité tlaky bohužel existují. Svoji roli hraje klubové politikaření. Hodnocení porotců je častokrát ovlivněné tím, koho zrovna trénují. Porotu totiž tvoří vybraní trenéři. Někdy je to dost okaté a hlavně nefér,“ popisovala bez okolků. „Jednou jsem byla opravdu zklamaná. Kdybychom byli do druhého místa, mohli jsme získat třídu A. Jenže nás k překvapení všech odsunuli až na třetí pozici. Přednost dostaly dvě dvojice, které měly své trenéry ve skupině porotců.“

I když se sympatické studentce šumperského gymnázia honilo hlavou kdeco, tancování miluje natolik, že by s ním nadobro praštit nedokázala. „Baví mě, dělám ho odmalička. Neuměla bych s ním skončit ze dne na den.“

Taneční soutěže bývají „těsnou“ záležitostí. Zaujmout musíte během necelých dvou minut. Na parketu se v lepším případě ocitá najednou dvanáct párů, v horších klidně i přes dvacet. O postupujících rozhoduje šest až sedm „arbitrů“. „Vidět a určit, kdo je lepší, bývá dost těžké. Není na to čas. Většinou je klíčový dojem z prvního pohledu. Na zohledňování opravdových kvalit a techniky dochází až později,“ tvrdila Saňáková.

Soutěžní „plac“ bývá tak nabitý, že dochází k nechtěným kontaktům. „Kolikrát je to pořádná tlačenice. Občas vás někdo kopne, dostanete loktem nebo vám šlápnou na nohu podpatkem,“ pousmála se sedmnáctiletá sportovkyně, která má od léta nového tanečního partnera. Na spolupráci se domluvila s parťákem z Ostravy.

POZOR! Celostránkový rozhovor najdete v novém vydání Týdne na severu.

 

Nikola Saňáková je na parketu jako doma.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.8.2019 10:58
Titulek: Společenský tanec
Autor: Ružena
Tato disciplina patří mezi ty, co se nedají změřit a tak bývají tanečníci na tom podobně jako krasobruslaři, gymnasté a pod. Škoda, je to krásná, ale i namáhavá záliba.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.