SPORT

Nicola Lužíková třetí na MČR v šachu

20. března 2012, 22:02, téma ŠACHY, rejdakce
Nicola Lužíková třetí na MČR v šachu Velké Losiny - V Koutech nad Desnou se i letos sešla mládežnická elita na MČR v šachu. Hrálo se v reprezentačních prostorách Hotelu Dlouhé Stráně. Turnaje se zúčastnily i naše šachové naděje Martina Hartingerová z Libiny, Nicola Lužíková a Jakub Vaculík z TJ Sokol Lázně Velké Losiny.
  Jakub Vaculík bojoval v kategorii chlapců do 16 let a v tvrdé konkurenci obsadil 13. místo. Jedno místo dělilo losinského šachistu od postupu na ME mládeže v šachu, které se letos v létě uskuteční v Praze. Martina Hartingerová sehrála velmi dobrý turnaj a její snažení bylo odměněno sedmým místem a účastí na srpnovém Mistrovství Evropy v Praze. Nicola Lužíková byla v kategorii dívek nasazena až na šestém místě. Po úvodních dvou výhrách přišla jediná porážka s celkovou vítězkou Katkou Vlčkovou. Výhra s několikanásobnou vítězkou republikových přeborů Janou Maříkovou vrátila Nicolu do bojů o medaile. Losinskou královnu už nikdo neporazil a naopak dvěma výhrami v posledních kolech uhájila bronz před dotírající Lenkou Rojíkovou. Nicola tímto zúročila dlouholetou spolupráci se svým osobním trenérem Štěpánem Žilkou a také si zahraje v Praze na ME. Ve hře je ještě podzimní MS ve Slovinsku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.