SPORT

Nicola Lužíková - „královna Olomouckého léta“

17. září 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Nicola Lužíková - „královna Olomouckého léta“ Olomouc - Šachiskta T. J. Sokol Šumperk dala o sobě pořádně vědět na fide OPENu v Olomouci.
V I. kole potrápila litovelského Honzu Krejčího, oboustranně otevřenou útočnou pozici zvládl dle očekávání lépe litovelský matador Honza Krejčí. Po skončení zápasu na otázku: „Co jsi tam tak dlouho dělal s tak malou holkou,“ odvětil slovy: „Chlapi neblbněte, ona fakt hraje dobře a moc se zlepšila.“ Slova Honzy Krejčího Nicola potvrdila v utkání s Vítem Paverou a Danielem Dieckmanem z Německa, které oba porazila. Ve 4. kole dlouho držela vyrovnanou pozici s IM Zdeňkem Beilem, v koncovce však litovelský mezinárodní mistr Nicolu utlačil a šachistka T. J. Sokol Šumperk byla nucena se vzdát.

V pozápasovém rozhovoru Nicola sdělila IM Bielovi, že hostuje v Litovli, na což jí odvětil: „To kdybych věděl, tak jsem Ti nabídl remízu.“ V 5. kole Nicola trpělivou hrou slavila úspěch v podobě vítězství nad Polákem Dominikem Szurgotem. V tu chvíli se Nicola pohybovala na průběžném 50. místě s výkonem přes 2150, což je víc než za hranicí snů. Vražedné tempo v turnaji Nicola nevydržela a po čtyřech prohrách s hráči přes 2000 FIDE klesla na celkovou 163. příčku, která rozhodně neodpovídala předvedenému výkonu v turnaji.

Z 9 kol Nicola hrála šest zápasů s hráči přes 2000 FIDE a další tři hráči neměli menší ELO než 1974, což je o 230 víc, než má šachistka T. J. Sokol Šumperk. I přes závěrečné čtyři 0 se Nicola stala krajskou přebornicí v kategorii juniorek, dorostenek a také ve svých 14 letech královnou Olomouckého kraje mezi ženami. Pěkného výsledku dosáhl v Olomouci i šachista T. J. Sokol Šumperk Marek Malý, který se stal 3. nejlepším juniorem v Olomouckém kraji.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.9.2010 06:34
Titulek: Bez titulku
Autor: Eva
65
225
Blahopřejme!!! Jen tak dál!!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.