SPORT

Nic vhodného pro kardiaky, basketbalisté nervové soustavy vůbec nešetřili

17. října 2019, 15:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Nic vhodného pro kardiaky, basketbalisté nervové soustavy vůbec nešetřili Šumperk – Nechtěně způsobili, že se některým méně odolným divákům přitížilo. Víkendové zápasy šumperských basketbalistů nebyly vhodné pro kardiaky, které trápí vážnější srdeční choroba. Taková dramata se moc často nevidí.

 Sobotní scénu obsadily dva soubory, co se vzájemně velmi dobře znají. Bylo to patrné na každém kroku. „Škoda, že jsme neudrželi vedení ze třetí čtvrtiny. Postupně narostlo až na deset bodů. Soupeř změnil osobní obranu na zónovou, a protože nám dělala problémy, trochu jsme znervózněli a nechali je vyrovnat,“ popisoval trenér Šumperka Radim Šíma.
Za nepříznivého stavu 75:77 na sebe vzal zodpovědnost Josef Kresta. Přes dva metry vysoký pivot nasadil k odvážnému pokusu za tři body a byl úspěšný! Do konce základní hrací doby zbývaly pouhopouhé dvě vteřiny…

Jenže to nestačilo. Ač byl poslední střelecký projektil vypuštěn z ruky snajpra, který pálil z těžkého úhlu a pod tlakem bránícího protihráče, dokázal zasáhnout cíl. „Hodně nám scházel Filip Tůma. Po stránce bodů, doskoků i spolupráce s Krestou. Roztrhli mu obočí a musel na šití do nemocnice,“ zmínil neplánovanou absenci Šíma.

Napínavý sportovní thriller se točil i v nedělním dopoledni. Nemalou měrou k extrémnímu zatěžování nervových soustav přispívali hosté z VŠB Ostrava. Další severomoravský protivník přivezl na Tyršův stadión omlazené mužstvo, které nepostrádalo kvalitu na všech důležitých postech. Ve finálové rovince rozhodovalo až prodloužení a v něm jediný koš ve prospěch domácího celku! „Tentokrát jsme byli o něco šťastnější. I když to s Karvinou nedopadlo podle našich představ, spokojené publikum nás chválilo za zábavné zápasy. Na úvod nás prověřily dva silné mančafty z Ostravska a kluci naznačili, že by to mohlo jít. Herně to nebylo vůbec špatné. Je potřeba zmínit, že jsme se v kompletním složení sešli poprvé. Jak už jsem říkal před sezónou, hlavní je, ať nás to všechny baví,“ zopakoval Radim Šíma.

DRUHÁ LIGA

ŠUMPERK – KARVINÁ 78:79 (13:15, 37:35, 62:54). Body Šumperka: Z. Wiesner 16, Kresta 16, M. Müller 15, Špunda 8, Tomeš 8, Gonda 6, O. Šich 5, Tůma 2, Sedláček 2, Rozsíval, D. Kubíček.
ŠUMPERK – VŠB OSTRAVA 81:79 po prodloužení, 72:72 (19:19, 37:36, 54:57). Body Šumperka: Tomeš 19, Z. Wiesner 16, M. Müller 12, Kresta 11, Špunda 7, O. Šich 6, Gonda 5, D. Kubíček 3, Rozsíval 2, Sedláček.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 19. ŘÍJNA: 18.00 Černá Pole Brno – Šumperk. NEDĚLE 20. ŘÍJNA: 11.00 SA Brno – Šumperk. SOBOTA 2. LISTOPADU: 18.00 Šumperk – Podolí. NEDĚLE 3. LISTOPADU: 11.00 Šumperk – Kyjov (Tyršův stadión).
 

Foto: Petr Fišer

Mezi nejvytíženější postavy basketbalového Šumperka patří Marek Müller. Tvořivý rozehrávač je stěžejní oporou mužského áčka a z pozice hlavního trenéra rozdává pokyny mladíkům z rezervního B týmu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.