SPORT

Nic pro florbalové kardiaky, divizní Asper si na úvod liboval v napínavých dramatech. O víkendu hraje poprvé doma

5. října 2016, 17:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Nic pro florbalové kardiaky, divizní Asper si na úvod liboval v napínavých dramatech. O víkendu hraje poprvé doma Krnov, Ostrava - Nebyly to záležitosti šité na míru slabším povahám. A už vůbec ne kardiakům, velmi lehce by se jim mohlo přitížit. Úvodní zápasy šumperských florbalistů v novém divizním období se v normální hrací době nerozhodly a měly infarktové vyvrcholení.

 V Krnově, kde ani jedno mužstvo nenastoupilo kompletní, dokonce došlo až na samostatné nájezdy. „I když jsme v utkání dotahovali, troufám si tvrdit, že naše vítězství bylo zasloužené. Na míčku jsme byli poměrně často,“ ohlédl se zpátky trenér Asperu Michal Šíma.
O den později v Ostravě se jeho týmu podařilo utéct hrobníkovi z lopaty v 60. minutě. Od premiérové porážky bez bodového zisku dělil žlutomodré malý kousek. „Solidní obranou jsme velice dobře technicky vybavenému soupeři povolili jen tři branky. Sami jsme postrádali potřebnou kvalitu v útoku. V zakončení nemáme takovou sílu, takže vyhrávat a bodovat na pár gólů bude v letošní sezóně nutností,“ tvrdil Šíma. O víkendu postrádal trio Chladil, Kamler, Maus. „Oproti loňsku je náš kádr celkově výrazně užší. Někteří kluci kvůli zaměstnání ani netrénují s mužstvem, každá absence je znát. I tak jsme to na dvě pětky zvládli velmi obstojně, se silnými mančafty jsme odehráli vyrovnané partie,“ těšilo šumperského kouče.

DIVIZE D

KRNOV – ŠUMPERK 5:6 pn. (3:2, 1:2, 1:1 – 0:0). Branky: 10. Blaho, 14. Zakopčan, 19. Krvač, 27. a 46. Filip – 15. Šíma (Mrázek), 16. Trávníček (Mrázek), 26. Mrázek (Jáně), 31. Šíma (Zapletal), 49. Dohnal (Paloušek), rozhodující nájezd Paloušek.
LETKA OSTRAVA – ŠUMPERK 3:2 pp. (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0). Góly: 19. a 64. Balek, 34. Krupa – 25. Mrázek (Venouš), 60. Kováč (Paloušek).
ASPER ŠUMPERK: Byvan, Vašíček – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Trávníček, Zapletal, Kováč, Jáně.

DALŠÍ PROGRAM


Sobota 8. října: 18.00 Šumperk – Lanžhot. Neděle 9. října: 14.00 Šumperk – Hluk (SH na gymnáziu).Foto: Petr Fišer
Hrajícím trenérem mužského týmu zůstal Michal Šíma.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.