KULTURA

Nezmaři oslaví čtyřicátiny

31. října 2018, 07:00, tyč
Nezmaři oslaví čtyřicátiny Šumperk – První listopadový čtvrtek se v šumperském Domě kultury uskuteční výroční koncert úspěšné skupiny Nezmaři. Folkový soubor oslaví se šumperskými fanoušky 40 let své existence.

Během dvouhodinového recitálu zazní písně od počátků Nezmarů až po současnost. Posluchači si budou moct zazpívat táborákové hity jako Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek či Růže. Díky speciální videoprojekci uvidí také spoustu jedinečných fotografií z kapelové historie. Ta se začala psát počátkem roku 1978. Po řadě nejrůznějších personálních změn se nakonec v posledních patnácti letech ustálila podoba sestavy na pánském triu Pavel Zajíc, Antonín Hlaváč (kytary), Pavel Drengubák (kontrabas) a zpěvačce i hráčce na klávesy Šárce Benetkové.
Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika.
Slavnostní koncert folkových Nezmarů začne 1. listopadu v 19 hodin. Vstupenky k sezení jsou v prodeji za 200 korun, v den akce podraží o padesát korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.