KULTURA

Nezmaři oslaví čtyřicátiny

31. října 2018, 07:00, tyč
Nezmaři oslaví čtyřicátiny Šumperk – První listopadový čtvrtek se v šumperském Domě kultury uskuteční výroční koncert úspěšné skupiny Nezmaři. Folkový soubor oslaví se šumperskými fanoušky 40 let své existence.

Během dvouhodinového recitálu zazní písně od počátků Nezmarů až po současnost. Posluchači si budou moct zazpívat táborákové hity jako Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek či Růže. Díky speciální videoprojekci uvidí také spoustu jedinečných fotografií z kapelové historie. Ta se začala psát počátkem roku 1978. Po řadě nejrůznějších personálních změn se nakonec v posledních patnácti letech ustálila podoba sestavy na pánském triu Pavel Zajíc, Antonín Hlaváč (kytary), Pavel Drengubák (kontrabas) a zpěvačce i hráčce na klávesy Šárce Benetkové.
Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika.
Slavnostní koncert folkových Nezmarů začne 1. listopadu v 19 hodin. Vstupenky k sezení jsou v prodeji za 200 korun, v den akce podraží o padesát korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).