KULTURA

Nezmaři oslaví čtyřicátiny

31. října 2018, 07:00, tyč
Nezmaři oslaví čtyřicátiny Šumperk – První listopadový čtvrtek se v šumperském Domě kultury uskuteční výroční koncert úspěšné skupiny Nezmaři. Folkový soubor oslaví se šumperskými fanoušky 40 let své existence.

Během dvouhodinového recitálu zazní písně od počátků Nezmarů až po současnost. Posluchači si budou moct zazpívat táborákové hity jako Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek či Růže. Díky speciální videoprojekci uvidí také spoustu jedinečných fotografií z kapelové historie. Ta se začala psát počátkem roku 1978. Po řadě nejrůznějších personálních změn se nakonec v posledních patnácti letech ustálila podoba sestavy na pánském triu Pavel Zajíc, Antonín Hlaváč (kytary), Pavel Drengubák (kontrabas) a zpěvačce i hráčce na klávesy Šárce Benetkové.
Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika.
Slavnostní koncert folkových Nezmarů začne 1. listopadu v 19 hodin. Vstupenky k sezení jsou v prodeji za 200 korun, v den akce podraží o padesát korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.