KULTURA

Nezapomeňme na listopad ´89. V Zábřehu ho připomíná výstava

21. srpna 2019, 08:00, vavka
Nezapomeňme na listopad ´89. V Zábřehu ho připomíná výstava Zábřeh – Ještě do pondělí 26. srpna si lidé mohou připomnět události listopadu roku 1989. Zprostředkovávají jim je pamětnici na výstavních panelech, umístěných v centru města. Přes rozdíly věku, vlastního osudu i zkušeností, se shodují v jednom: dlouhé roky si neuměl nikdo představit, že by se ve svém rodném Československu, dočkal vytoužené svobody. Všichni se proto rozhodli o své pocity podělit a tím osobně přispět k tomu, abychom o demokracii v naší zemi už nikdy nepřišli.

 Zábřeh se podporou projektu Nezapomeňme! stal městem Pamětí národa. V rámci projektu budou natočeny příběhy čtyř místních pamětníků, z nichž příběh pana Jiřího Gruze už je spolu s dalšími osmi příběhy z ostatních měst umístěn na výstavě, která putuje po městech Olomouckého a Zlínského kraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.8.2019 15:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Všeználek.
Ono to ještě někoho zajímá?!?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.