KULTURA

Nezapomeňme na listopad ´89. V Zábřehu ho připomíná výstava

21. srpna 2019, 08:00, vavka
Nezapomeňme na listopad ´89. V Zábřehu ho připomíná výstava Zábřeh – Ještě do pondělí 26. srpna si lidé mohou připomnět události listopadu roku 1989. Zprostředkovávají jim je pamětnici na výstavních panelech, umístěných v centru města. Přes rozdíly věku, vlastního osudu i zkušeností, se shodují v jednom: dlouhé roky si neuměl nikdo představit, že by se ve svém rodném Československu, dočkal vytoužené svobody. Všichni se proto rozhodli o své pocity podělit a tím osobně přispět k tomu, abychom o demokracii v naší zemi už nikdy nepřišli.

 Zábřeh se podporou projektu Nezapomeňme! stal městem Pamětí národa. V rámci projektu budou natočeny příběhy čtyř místních pamětníků, z nichž příběh pana Jiřího Gruze už je spolu s dalšími osmi příběhy z ostatních měst umístěn na výstavě, která putuje po městech Olomouckého a Zlínského kraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.8.2019 15:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Všeználek.
13
Ono to ještě někoho zajímá?!?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.